sway
10.05.05,14:18
Prosím Vás ľudkovia - som totálne na nervy..., neviem čo som si porobila v Omege, ale predastavte si nesedí mi súvaha a výkaz ziskov a strát.

Je zauímavé, že keď si dám VZAS konkrétne mám HV 677 v súvahe jednoduchej ho mám tiež 677 ale keď si dám originál tlačivo DÚ tak mám na ňom HV 759, absolútne neviem ako to napraviť, PORADÍTE MI ????, nastavenie cez štandart súvahy aj VZAS som opakovane urobila a nič...:confused:
jamajka
10.05.05,12:35
Hospodársky výsledok z minulého obdobia (r. 2004) máš preúčtovaný? Pozri aký zostatok máš na účte 431 - nie je to ten rozdiel?
sway
10.05.05,12:39
vďaka, ale to mám Ok, bude tam nejaká iná zrada, lebo ako hovorím v jednoduchej mi to sedí, ale v tom originál výkaze mám rozdiel, preto reku dám to sem, či to nemá aj niekto iný a ni ej to chyba v SW..., aaaach, je to hrúza od rána sa s tým babrem...
UCET
10.05.05,12:40
Prosím Vás ľudkovia - som totálne na nervy..., neviem čo som si porobila v Omege, ale predastavte si nesedí mi súvaha a výkaz ziskov a strát.

Je zauímavé, že keď si dám VZAS konkrétne mám HV 677 v súvahe jednoduchej ho mám tiež 677 ale keď si dám originál tlačivo DÚ tak mám na ňom HV 759, absolútne neviem ako to napraviť, PORADÍTE MI ????, nastavenie cez štandart súvahy aj VZAS som opakovane urobila a nič...:confused:
Ako hovori Jamajka to treba skontrolovat prve ucet 431. Ak je spravne a naozaj si spravila aj nadstav štandart tak potom skus pozriet ci nemas zostatok na dajakom pomocnom ucte napr: 395.
UCET
10.05.05,12:41
vďaka, ale to mám Ok, bude tam nejaká iná zrada, lebo ako hovorím v jednoduchej mi to sedí, ale v tom originál výkaze mám rozdiel, preto reku dám to sem, či to nemá aj niekto iný a ni ej to chyba v SW..., aaaach, je to hrúza od rána sa s tým babrem...
tak vytlačiť jednoduchu suvahu a porovnavať s vykazom aby sa zisťilo kvôli ktorému účtu to nesedí:)?
sway
10.05.05,12:49
vďaka, akosi to nemôžem nájsť...už som poslala mail do krosu - ale dnes už skončili - ale zatiaľ dík...
NY152
10.05.05,13:51
Cau SWAY, skus hot line na KROSe, mne sa to zatial vzdy len vyplatilo, nestrácaj drahocenný cas.
sway
10.05.05,14:04
no zajtra skúsim sú tam len do 15,30, tak som to prešvihla, ale vďaka....
ondrejvla
10.05.05,14:13
Sway skús si vytlačiť predvahu a skús si urobiť súvahu a výkaz ručne. Ak to ľúbiš ako ja, lebo to je najkrajšia robota pri účtovníctve, tak to určite nájdeš! Ale mala by si to nájsť, aj ak to "nemusíš". Možno nemáš označený niektorý účet ako súvažný, síce Kros nepoznám, ale stáva sa všeličo. Alebo si daj pauzu, choď na balkón, daj si kávu a potom skús znova. Náhoda je blbec, možno len prehliadaš stále to isté!
slnko
10.05.05,15:54
Ahoj sway, urob tak ako vraví ondrejvla, vytlač si HK a porovnaj so súvahou. Porovnávaj to po triedach sumárne. Trieda 0,1,2,4 sa takto rýchlo dá skontrolovať, len triedu 3 musíš samostatne záväzky a pohľadávky načítať z HK. Určite to nájdeš.http://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif
babenko1
10.05.05,16:39
Prosím Vás ľudkovia - som totálne na nervy..., neviem čo som si porobila v Omege, ale predastavte si nesedí mi súvaha a výkaz ziskov a strát.

Je zauímavé, že keď si dám VZAS konkrétne mám HV 677 v súvahe jednoduchej ho mám tiež 677 ale keď si dám originál tlačivo DÚ tak mám na ňom HV 759, absolútne neviem ako to napraviť, PORADÍTE MI ????, nastavenie cez štandart súvahy aj VZAS som opakovane urobila a nič...:confused:Ivka.. skús si ešte pozrieť, či máš nastavené všetky účty v účtovnej osnove, aby sa radili do súvahy.. raz som mala aj taký problém...
slnko
10.05.05,16:44
Ivka.. skús si ešte pozrieť, či máš nastavené všetky účty v účtovnej osnove, aby sa radili do súvahy.. raz som mala aj taký problém...správna pripomienka, toto nájde kontrola v Omege, tak skús si ju urobiť.http://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif
sway
10.05.05,17:12
správna pripomienka, toto nájde kontrola v Omege, tak skús si ju urobiť.http://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif
moc všetkým ďakujem, ste strašne zlatí, kontrolu som spustila - je bez chýb ?!?!, a furt to mám rovnaké - zlé, ale aj tak moc vďaka - asi to nechám na zajtra..., čo už....:confused:
babenko1
10.05.05,17:16
a skontrolovala si si hlavnú knihu so súvahou?
sway
10.05.05,17:21
a skontrolovala si si hlavnú knihu so súvahou?
ahojček Babenko - jasné že áno, idem to prebehnúť ešte raz - nedá mi to - ale mám obavu že je chyba v SW - lebo jednu jednoduchú súvahu mi to tlačí OK, ale len výkaz súvahu originál - nedobre, nič idem ešte na to... vďaka;)
babenko1
10.05.05,17:30
a tlačíš správnu súvahu? :-) tú trojdielnu? :-)
slnko
10.05.05,17:30
a nemáš nejaký vyslovene pasívny účet s aktívnym zostatkom? a nemáš ho v súvahe mínusom? Potom by bol rozdiel vo výsledku o dvojnásobok.
babenko1
10.05.05,17:41
veru... aj to je možné...
sway
10.05.05,17:47
a nemáš nejaký vyslovene pasívny účet s aktívnym zostatkom? a nemáš ho v súvahe mínusom? Potom by bol rozdiel vo výsledku o dvojnásobok.no mám 341 v sume v pasívach ale plusom 81 000 je to preplatok na dani po zaúčtovaní dane za rok 2004 - , ale SW mi to dáva do aktív - keď som pozrela do nastavenia ...???
sway
10.05.05,17:51
akú trojdielnu? - tú najnovšiu má 7 strán a je od 2-5 naležato a 6-7 na výšku.... OK? - myslím že áno...
babenko1
10.05.05,17:54
počuj.. a čo si to nezaúčtovala ako pohľadávku voči DU na 379?
sway
10.05.05,17:58
počuj.. a čo si to nezaúčtovala ako pohľadávku voči DU na 379? nie na 378 ? skúsim to...
babenko1
10.05.05,18:05
ako to dopadlo? :-)
sway
10.05.05,18:09
ako to dopadlo? :-)
zle, nič nepomohlo aj keď som to odúčtovala na 378 výsledok je furt rovnako rozdielny o 82 000- kašlem fakt na to !!! - ale budem to museť pozrieť - to som robila nafriško DP z 2 SW v jednom roku - od polroka mi ho dali - to účtovníctvo, a dohola som sa že podáme dodatočné, už to mám celé hotové, a teraz toto... - musím to celé kuknúť, či sa pri prenášani účtov niečo nepototo, ale veď som všetko kontrolovala... ufff, to je nanič robota , už nikdy nevezmem účtovníctvo rozrobené počas roka - je to na nič!!! - vďaka za spoluúčasť, všetučkým.....
slnko
10.05.05,18:27
no mám 341 v sume v pasívach ale plusom 81 000 je to preplatok na dani po zaúčtovaní dane za rok 2004 - , ale SW mi to dáva do aktív - keď som pozrela do nastavenia ...???toto je v poriadku, účet 341 sa nachádza v tlačive aj v aktívach aj v pasívach, takže sw to podľa zostatku správne zaradí.
a pozrela si PS, či máš vyrovnaný účet 701? alebo v HK za obdobie Otvorenie je vyrovnaná (nulová)?
sway
10.05.05,18:37
ešte som sem nakukla - vďaka zajtra to pozriem - už nevládnem....díík
sway
10.05.05,18:44
toto je v poriadku, účet 341 sa nachádza v tlačive aj v aktívach aj v pasívach, takže sw to podľa zostatku správne zaradí.
a pozrela si PS, či máš vyrovnaný účet 701? alebo v HK za obdobie Otvorenie je vyrovnaná (nulová)?
tak.... HEURÉKA - mám čo robiť jasné - hlavná kniha nesedí, ráno idem na to, díík - ale to sa mi ešte nestalo , také ma vôbec ani nenapadlo....;)
ondrejvla
10.05.05,18:50
Vidíš Slniečko ,ako si dobre poradila?! A Sway môže zaliezť konečne do peria!
slnko
10.05.05,18:55
Vidíš Slniečko ,ako si dobre poradila?! A Sway môže zaliezť konečne do peria!ďakujem Vlasti a ja idem zaliezť práve do práce, idem sa pohrabať v Omege, aké sú tam novinky.
Pekný večer Tebe aj všetkým poraďákomhttp://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif
ondrejvla
10.05.05,19:01
Pekný večer Vierka!
erika_H
08.03.09,11:29
Dobrý deň,prosím Vás,ako by ste riešili takýto hrozný stav?
Hlavná kniha-zač.stavy z r.2008 mi sedia s koncovými stavmi r.2007.. aj interný doklad uzávierkový z r.2007 je totožný ako ZS na účtoch r.2008.
Keď si však pozriem súvahu,mám tam rozdiely v zaokrúhlovaní - ja mám r.2008 v celých Sk,min rok je v tis Sk, niektoré sumy sú teda rozdiel 1000 Sk, ale najhorsie,asi 2 účty sú úplne iné.. teda nesedí mi zostatok z roku 2007,so súvahou (stĺpček predchádzajúce obdobie) za rok 2008?:confused::mad:
A ani neviem,ako to môžem vyriešiť,keď mi sedia účty..:confused:
či to prepísať natvrdo alebo ako..:mee:
gita
09.03.09,08:03
Ja som si dala novú verziu 12.12 a chcela som tlačiť do originálneho výkazu výkaz ZaS aj súvahu a dáva mi tam nezmyselné hieroglyfy.
ešte jeden dotaz, pri vyplňovaní prílohy v bode J f. - splatná daň, odložená daň sa týka tohto obdobia alebo predošlého, lebo firma začala v9/08
Gabi03
15.10.09,15:10
Mám podobný problém.

Zmenila sa štruktúra súvahy za rok 2009 oproti roku 2008? Mala som nastavený jeden účet na riadok dlohodobých pohľadávok v r. 2008, a teraz mi to hodilo do riadku odloženej dane. Niečo som zmeškala?
striebro1
16.10.09,03:28
ja mam rozdiely v suvahe po prechode na rok 2009, ked si zadam suvahu od otvorenia po otvorenie mala by sa mi netto hodnota rovnat hodnote z minuleho uctovneho obdobia...a mam tam rozdiely aj napriek opatovnemu prechodu....
a nesedi mi riadok 84, co je suctovy riadkov 85 a 86...
a nakoniec mi nesedi hv z vzas v porovnani so suvahou...nerozumiem tomu....
prosim o radu
dakujem vopred a pekny den...
striebro1
16.10.09,03:40
prosim o radu
nesedi mi suvaha, ked si zadam obdobie od otvorenia do otvorenia za rok 2009 v porovnani z minulym uctovnym obdobim teda koncom roku 2008.
dalej riadok 84 mi nesedi na sucet 85 a 86....nerozumiem tomu...
stalo sa to niekomu tiez?
andreaS
16.10.09,04:10
431 mas preuctovane? v minulom roku bola dan z prijmu zauctovana?

nemas zostatky na uctoch, kt. nevstupuju do suvahy? napr. 395?
striebro1
16.10.09,10:05
431 mas preuctovane? v minulom roku bola dan z prijmu zauctovana?

nemas zostatky na uctoch, kt. nevstupuju do suvahy? napr. 395?

firma ma stratu a 431 som preuctovala....musim zavolat do krosu...ale aj ostatne riadky sa lisia o par eur oproti koncu roka 2008 a to by malo byt uplne rovnake na zaciatku teda obdobie otvorenie, nie????
Johanka
16.10.09,10:35
Súvaha pre rok 2009 má inú štruktúru. Napr. z aktív do pasív je presunutý účet 353 (bude s mínusovým znamienkom - na čo tiež nie sme zvyknutí ...)
V menu Číselník si otvorte Súvaha, na dolnej lište je ponuka Možnosti. Tu kliknite na Nadstav štandard ;). Detto pre výkaz ziskov a strát. Podľa rady z Krosu, v ponuke Možnosti treba prejsť aj cez Prevziať výsledky minulého roka ...
striebro1
16.10.09,10:53
dakujem johanka, to mi presne povedali v krose...ale aj tak mi nesedi netto bezne obdobie v porovnani z minulym obdobim ked si dam suvahu od otvorenia do otvorenia.... o nejakych par eur...a pritom centovy rozdiel mi vyhodilo 3centy...
andreaS
15.12.09,11:59
mam rovnaky problem...

najskor mi nesedela suvaha s vykazom absolutne vobec, na miiile vzdialeny hospodarsky vysledok...

ale po johankinej rade sa mi vysledky z oboch vykazov priblizili... no stale mam rozdiel cca 3tis euro...

nemoze byt problem v tom, ze v roku 2008 nie je stale uzavierka A a zavierka uctovnictva? tym padom nemam ani vykazany HV na 431 ...

nesedi mi ani suvaha otvorenie s predchadzajucim stavom... su to male rozdiely... a v tejto otvaracej suvahe mi nesedi ani HV za 2008...

sefka chce vytlacit predbezne stavy, dorobit jej to viem, aby to sedelo, ale tak ci tak to musim do podania priznania opravit... velkym problemom je to, ze xy veci sa nerobilo v programe tak, ako trebalo... a cim viac hladam bludim, tym sa viac zamotavam... :(
liba2
15.12.09,16:55
prosim o radu
nesedi mi suvaha, ked si zadam obdobie od otvorenia do otvorenia za rok 2009 v porovnani z minulym uctovnym obdobim teda koncom roku 2008.
dalej riadok 84 mi nesedi na sucet 85 a 86....nerozumiem tomu...
stalo sa to niekomu tiez?
Drobné centové rozdiely som zaúčtovala dátumom 1.1.09. Preto kontrolujem počiatočné stavy pre r. 2009 od 1.1.09 do 1.1.09 (nezaokrúhlené na celé eurá) .
Aj program automatické účtovanie urobil s dátumom 1.1.09 (preto nemožno uvádzať obdobie : do otvorenia).
Aktíva sa mi rovnajú Pasívam a suma mi sedí presne na cent keď ju porovnám na číslo, ktoré som si vypočítala "ručne".
Prever si, či máš správne nasmerované účty v súvahe, ktoré majú vchádzať do riadkov 85, 86. Potom ti bude sedieť aj ich súčet na r.84.
Všetko si vieš odsledovať v Podrobnom rozpise položiek súvahy.
debby
17.02.10,19:07
Poprosím ak viete poradíte mi? Nesedí mi r. 086 v Súvahe s riadkom 61 VZaS. Ide o sumu 2x strata z min. roka. Tú som v priebehu roka preúčtovala z 431/701 na 429/431. Prečo to nesedí, neviem. Poradíte? Vopred ďakujem.
LUBY
18.02.10,10:22
tiez mam tento problem, pritom Suvaha jednoducha vykazuje ten isty HV akoVykaz ziskov a strat, ale Suvaha orig. vykazuje uplne ine cislo...?????
sway
18.02.10,10:25
Poprosím ak viete poradíte mi? Nesedí mi r. 086 v Súvahe s riadkom 61 VZaS. Ide o sumu 2x strata z min. roka. Tú som v priebehu roka preúčtovala z 431/701 na 429/431. Prečo to nesedí, neviem. Poradíte? Vopred ďakujem.


tiez mam tento problem, pritom Suvaha jednoducha vykazuje ten isty HV akoVykaz ziskov a strat, ale Suvaha orig. vykazuje uplne ine cislo...?????


skúste si zadať:
číselník
súvaha
vpravo dolu možnosti
nastav štandart
spraví opravu riadkov v súvahe.

toto isté v
číselník
VZaS.....;)
LUBY
18.02.10,10:31
Toto som uz zial urobila niekolkokrat, ale nic nezabera. Kontrolujem si jednotlive stavy uctov podla jednoduchej suvahy, ale zatial som nic nenasla...je to do umoru...
sway
18.02.10,10:49
Toto som uz zial urobila niekolkokrat, ale nic nezabera. Kontrolujem si jednotlive stavy uctov podla jednoduchej suvahy, ale zatial som nic nenasla...je to do umoru...

ešte ma napadlo...
ak máš niečo účtované na 395 - tento účet nie je "súvahový" - neobjavuje sa v súvahe a ak máš na ňom zostatok, tak ti nesedia výkazy... pozri či tam niečo máš...
ak ano, treba to preúčtovať na súvahový účet...;)
LUBY
18.02.10,10:50
Na 395 som robila, ale ku koncu roka je nulovy
debby
19.02.10,05:28
Sway veľmi pekne ďakujem tam bola tá chyba, v mojom prípade išlo o to štandardné nastavenie cez Číselník. Tu je odpoveď z Krosu na tento problém:
Odporúčam skontrolovať zostatky v hlavnej knihe. Skontrolujte či má účet 431 nulový zostatok, tiež je dôležité aby účty obstarania a účet 395 mali nulový zostatok.
Zároveň odporúčam cez menu Číselník/Súvaha pomocou tlačidla Možnosti spustiť voľbu Nastav štandard. Po spustení tejto funkcie Vám program nastaví pre všetky účty štandardné smerovanie do výkazu Súvaha.
IVETA N
03.06.11,12:20
prosím Vás poraďte mi aj v mojom prípade nastúpila som do nového zamestnania a teraz si kontrolujem účtovníctvo v jednom prípade som zistila,že mi nesedí súvaha našla som aj chybu v súvahe p.predošlá účtovníčka má, neviem sa ani vyjadriť chybne účty 343.Ona ich viedla analyticky/pokladňa, vstup, výstup/ a po zdaňovacom období t.j.štvrťrok ich nevysporiadala to znamena ,že vždy sa jej dané analytické účty nabalovali. Mám podať opravnú súvahu na daňový úrad,lebo výkaz ziskov a strát sedí a taktiež aj DP.Takže teraz je v súvahe 343- ka aj ako daňová pohľadávka ale aj ako daňové záväzky .
Ďakujem za skorú odpoveď.

Iveta N
andreaS
03.06.11,12:31
isto ide o uctovny program omega???

pretoze omega netaha jednotlive analitky ale celkovo vysledok syntetiky...

to ze na jednom ucte zostane vstup a na druhom vystup je pre omegu jedno, ona si ich scita a podla toho zaradi do vykazu...

pisem z vlastnej skusenosti...
IVETA N
03.06.11,12:43
nie nejde o OMEGU,asi som to zle zoradila , ale som z toho trošku na nervy čo chytím všade je nejaká chyba. Ona proste keď mala analytiku tak predpis zaplatenie dane nevysporidala. Malo byť čo som si pozerala a podľa mojho učtovanie iba na strane pasív v súvahe. Ona má presne na strane aktív súvahy všetku DPH z vyšlých faktúr a na strane pasív všetku DPH z došlych faktúr a DPH z pokladne .Mám teda podať súvahu novú na DU ale čo mám zaškrtnúť na tlačive ,,súvaha ,, .Je tam iba riadna,mimoriadna,zostavená, schvállena.

IvetaN:mee:
KEJKA
04.06.11,09:22
ja by som to neriešila - je to chyba, ale vo výkazníctve, v podstate ti to účtovníctvo ako také neovplyvňuje, Za minulé obdobie nezodpovedáš.
Radšej rieš iné problémy, ak sú. Ktoviečo ešte sa vyskytne na riešenie a možno ovplyvní výkazy, nebodaj aj dane - takže k Súvahe ako takej sa vráť až po skončení tohto roka.
IVETA N
06.06.11,06:12
ďakujem za odpoveď

IvetaN