scorpions
07.10.08,11:47
Ahojte poraďáci,

vie mi niekto poradiť čo mám spraviť zo zamestnancom ktorý má už dve absencie. Z blízkych zdrojov viem,že včera bol doma po opici a dnes šiel na fušku. Mne ako zamestnávateľovi neoznámil doteraz že chce volno alebo dovolenku. Nespravil toto už prvý krát a už ho viac nechcem vo firme ani vidieť. Podľa akého § mu mám dať rozviazanie pracovného pomeru?
VERONIKA6
07.10.08,09:49
Ahojte poraďáci,

vie mi niekto poradiť čo mám spraviť zo zamestnancom ktorý má už dve absencie. Z blízkych zdrojov viem,že včera bol doma po opici a dnes šiel na fušku. Mne ako zamestnávateľovi neoznámil doteraz že chce volno alebo dovolenku. Nespravil toto už prvý krát a už ho viac nechcem vo firme ani vidieť. Podľa akého § mu mám dať rozviazanie pracovného pomeru?
Už pri prvej absencii ho bolo potrebné písomne upozorniť na porušovanie pracovnej disciplíny s tým, že v prípade opakovaného porušenia pracovnej disciplíny s ním bude rozviazaný pracovný pomer. Ak si tak neurobil/a/ tak to urob teraz.
scorpions
07.10.08,09:51
dobre a čo ked nepríde ani zajtra. akú mu dať výpoveď ?
Tweety
07.10.08,09:52
dobre a čo ked nepríde ani zajtra. akú mu dať výpoveď ?
Ak je v skúšobnej dobe, môžeš s ním ihneď skončiť PP.
Monika Kováčová
07.10.08,09:53
Nemôžeš mu dať výpoveď , pokiaľ ho najskôr neupozorníš, že závažným spôsobom porušil pracovnú disciplínu, čo budeš považovať za dôvod na rozviazanie PP. Až potom, ak to urobí opakovane, mu môžeš dať výpoveď za porušenie pracovnej disciplíny.
VERONIKA6
07.10.08,10:00
dobre a čo ked nepríde ani zajtra. akú mu dať výpoveď ?
Keď nepríde ani zajtra, zisti čo je s ním a pokiaľ svoju neprítomnosť v práci nezdokladuje, daj mu ďalšie napomenutie za porušenie pracovnej dciplíny a skonči s ním pracovný pomer podľa ZP § 68 odst. b).
scorpions
07.10.08,10:00
v poriadku.Dnes mu pošlem oznámenie doporučene.....a čo keď ho neprevezme?
Tweety
07.10.08,10:02
v poriadku.Dnes mu pošlem oznámenie doporučene.....a čo keď ho neprevezme?
Nevadí, ak sa vráti ako neprevzatý, aj tak je považovaný za doručený.
scorpions
07.10.08,10:06
tak to teda tak urobím...........ďakujem Vám pekne a príjemný zvyšok dňa prajem