dweller
07.10.08,11:48
Dobry den.
Chcel by som si kupit notebook vo Velkej Britanii.
Je mozne si dat tento notebook do nakladov a taktiez aplikovat odpocet DPH?

Za odpoved vopred dakujem.
Chobot
07.10.08,10:11
Dobry den.
Chcel by som si kupit notebook vo Velkej Britanii.
Je mozne si dat tento notebook do nakladov a taktiez aplikovat odpocet DPH?

Za odpoved vopred dakujem.


Nechápem, prečo si ľudia zbytočne komplikujú život. Prečo chceš NB práve z GB? Na cene neušetríš, len budeš mať problémy s prípadnou reklamáciou.

Do nákladov by si si to dať mohol, pokiaľ potrebu NB vieš zdôvodniť. Ale DPH - to ti neviem povedať.
Braňo
07.10.08,10:20
Síce by sa mohlo jednať o intrakomunitárnu dodávku, avšak dochádza k reverzu (takže máš DPH na vstupe aj výstupe). Samozrejme musíš preložiť svojmu dodávateľovi (platcovi DPH) svoje IČ DPH.
Vladimír Ozimý
07.10.08,11:02
Dobry den.
Chcel by som si kupit notebook vo Velkej Britanii.
Je mozne si dat tento notebook do nakladov a taktiez aplikovat odpocet DPH?

Za odpoved vopred dakujem.


pri kúpe notebooku viete za akým účelom ho kupujete. ak ste platiteľom v tuzemsku a nakupujete od platiteľa v GB potom ide o intrakomunitárne nadobudnutie a GB spoločnosť vám predá notebook rovno bez DPH a vy máte povinnosť zdaniť to tu v tuzemsku....takisto si uplatníte nárok na odpočítanie ak máte faktúru.
Daňový výdavok nerieši odkiaľ nakupujete notebook ale či ide o výdavok na zabezpečenie zdaniteľných príjmov. T.j ak potrebujete notebook na svoju podnikateľskú činnosť potom je to jednoznačne daňový výdavok buď priamo alebo cez odpisy...
dweller
07.10.08,13:15
Nechápem, prečo si ľudia zbytočne komplikujú život. Prečo chceš NB práve z GB? Na cene neušetríš, len budeš mať problémy s prípadnou reklamáciou.

Do nákladov by si si to dať mohol, pokiaľ potrebu NB vieš zdôvodniť. Ale DPH - to ti neviem povedať.

Drahy Chobot,
Zivot si urcite nekomplikujem.

1) Ide o notebooky na mieru ktore, produkuje azijska firma Clevo a montuje ich vela vyrobcov po svete. Na "prekvapenie" tieto notebooky sa nedaju zohnat na Slovensku ani v Cechach.

2) Firma Rock (www[bodka]rockdirect[bodka]com) poskytuje na tieto notebooky 3-rocnu zaruku v ramci EU a preplaca vsetko postovne suvisiace s reklamaciou.
Chobot
07.10.08,19:35
Drahy Chobot,
Zivot si urcite nekomplikujem.

1) Ide o notebooky na mieru ktore, produkuje azijska firma Clevo a montuje ich vela vyrobcov po svete. Na "prekvapenie" tieto notebooky sa nedaju zohnat na Slovensku ani v Cechach.

2) Firma Rock (www[bodka]rockdirect[bodka]com) poskytuje na tieto notebooky 3-rocnu zaruku v ramci EU a preplaca vsetko postovne suvisiace s reklamaciou.

Aha, tak to je niečo iné. Myslel som, že ti ide o šetrenie na najlacnejších notebookoch. Niekedy sú ľudia schopní kvôli 2 tisíckam pri 20 tisícovom NB nechať si ho doviezť aj z Tramtárie a potom na Poradu vypisujú, že ako si majú uplatniť záruku.

Takže sorry za upodozrievanie. :rolleyes: