klavir
07.10.08,13:32
mozu deti vo veku do 15 rokov v zariadeni pod dozorom vychovavatelov pocas rekreacnej cinnosti a pocas vychovnych cinnosti fajcit? /vychovavatel sa na nich pozera/ je k tomu vyhotovena fotodokumentacia
alaya1
07.10.08,13:55
To som este nepocula a uz som videla rozne deti na roznych skolach...samo, ze nie.
Magdalena Škorvánková
08.10.08,11:26
To sú ale dovolené deti a akúže rekreačnú činnosť to s tými vychoškami robili?
klavir
08.10.08,12:50
To sú ale dovolené deti a akúže rekreačnú činnosť to s tými vychoškami robili? nerozumiem tomu čo ste napísali (aké dovolené deti) a prečo s vychoškami ja som písala s vychovaváteľmi, ak ide o činnosť, tak rekreačná, vychádzka do okolia zrejme za úćelom fajčenia pod dozorom vychovaváteľa
Chobot
09.10.08,07:48
mozu deti vo veku do 15 rokov v zariadeni pod dozorom vychovavatelov pocas rekreacnej cinnosti a pocas vychovnych cinnosti fajcit? /vychovavatel sa na nich pozera/ je k tomu vyhotovena fotodokumentacia

Neviem, kam smeruje tvoja otázka, ale je absolútne scestná. Mladiství do 18. rokov nesmú fajčiť, teda neviem, či je to až tak doslovne niekde napísané, ale ten zákaz vychádza zo zákona o nefajčiaroch č. 377/2004, kde je ustanovený zákaz predaja tabakových výrobkov mladistvým do 18 rokov. Teda mladiství by sa nemali mať ako dostať k cigaretám.

Ďalej je v §11 uvedené, že kto umožní mladistvým fajčiť, dopúšťa sa priestupku. Samotné deti nemôžu byť postihované za to, že fajčia, pretože to nie je trestný čin ani prečin a myslím, že ani priestupok. Môžu byť ale postihovaní dospelí, ktorí sú zodpovední za ich výchovu (rodičia, vychovávatelia), že im umožnili fajčiť. Za to sú aj sankcie:
(1) Priestupku sa dopustí ten, kto

a) poruší zákaz fajčenia podľa § 7 ods. 1 písm. a),
b) poruší zákaz fajčenia podľa § 7 ods. 1 písm. b) až i),
c) umožní užívať tabakové výrobky osobe mladšej ako 18 rokov.

(2) Za priestupky uvedené v odseku 1 písm. a) a b) možno uložiť pokutu do 10 000 Sk.

(3) Za priestupok uvedený v odseku 1 písm. c) možno uložiť pokutu do 15 000 Sk.

Takže krátka odpoveď - nemôžu!
klavir
09.10.08,11:16
ja som to vedela len to asi nevedia vychovavatelia ked im to umoznuju a preto asi to odstupim na prokuraturu nie ako priestupok ale ako tresny cin mravneho ohrozovania mladeze ved vychovavatel ma prave tomu zabranit a nie im to umoznovat
Chobot
09.10.08,11:42
ja som to vedela len to asi nevedia vychovavatelia ked im to umoznuju a preto asi to odstupim na prokuraturu nie ako priestupok ale ako tresny cin mravneho ohrozovania mladeze ved vychovavatel ma prave tomu zabranit a nie im to umoznovat

Neviem, či to bude na trestný čin, ale na priestupok určite.:rolleyes:
klavir
09.10.08,13:45
bolo mi poradene nech to skusim podat na prokuraturu aj s fotodokumentaciou v tomto zariadeni uz bol pripad s opitym vychovavatelom a zial ostal bez povsimnutia zrejme sa v tom zariadeni moze vsetko
Olko2
13.10.08,03:38
S určitosťou viem, o ktoré výchovné zariadenie ide. Domnievam sa, že v SR podobné výchovné zariadenie s toľkými prešľapmi nenájdeme. Vedenie tohto RC sa obklopilo hlavne vo výchove ľuďmi, ktorí nestačia na túto prácu a využívajú rôzne spôsoby na to, aby „zvládli“ prevýchovný proces (dovolia vedome deťom fajčiť, zaobstarávajú deťom cigarety...). Kto by nebol vďačný za prácu v štátnej sfére na východe Slovenska, keď je prijatý do práce aj bez patričného vzdelania? Len ma veľmi mrzí, že až niekde na poslednom mieste je dieťa, ktoré potrebuje pomoc v začiatku svojho detstva, keď mnohokrát ani samo nevie ako sa dostalo tam, kam nikto nechce. Vo vedení RC sú ľudia, ktorí pozerajú len na seba a robia všetko pre to, aby sa nepohodlných ľudí zbavovali (plne kvalifikovaní odchádzajú), aby mali dlhodobo teplučké miestečko. Je to smutné, ale je to skutočnosť. Nemôžem vypísať všetky aktivity, ktoré som podnikol, aby to takto nebolo, ale neschopní ľudia vo vedení RC majú zelenú aj vo vyšších kruhoch, ktorí však do detailov nevidia do všetkých problémov. Mnohí zamestnanci v tomto RC aj vedia, že je to tak, ale sa boja o svoje pracovné miesta a preto sú radšej ticho, lebo ľudia vo vedení RC vedia ako takýchto „nepohodlných“ ľudí trestať. Aj takýto obraz je o demokracií v školstve SR.