Stebielko
07.10.08,18:28
Ahojte. Som v skúšobnej dobe..... Bola som mesiac na PN, teraz som dala výpoveď, ktorú som poslala doporučene, nakoľko zamestnávateľ mi ju nechcel prevziať osobne.... Dnes sa mi vrátila doručenka, že zamestnávateľ moju výpoveď prevzal. Ako mám teraz postupovať? Mám počkať, dokedy sa mi k tejto výpovedi písomne vyjadrí, alebo tam mám zájsť osobne? Zamestnávateľ totižto so mnou nechce komunikovať...
Tweety
07.10.08,16:32
Ahojte. Som v skúšobnej dobe..... Bola som mesiac na PN, teraz som dala výpoveď, ktorú som poslala doporučene, nakoľko zamestnávateľ mi ju nechcel prevziať osobne.... Dnes sa mi vrátila doručenka, že zamestnávateľ moju výpoveď prevzal. Ako mám teraz postupovať? Mám počkať, dokedy sa mi k tejto výpovedi písomne vyjadrí, alebo tam mám zájsť osobne? Zamestnávateľ totižto so mnou nechce komunikovať...
V SD môžeš skončiť PP hocikedy, neide o výpoveď, ale o skončenie PP v skúšobnej dobe. Podstatné je, čo si do listu napísala, ak skončenie v SD, tak PP bude skončený k dátumu uvedenému v liste. Ak doručenku neprevzal, považuje sa aj tak za doručenú.
Stebielko
07.10.08,16:34
Vec som napísala: Dohoda o skončení pracovného pomeru v skúšobnej dobe...
Je to dobre?
Stebielko
07.10.08,16:41
Chcela by som len vedieť, či si mám ísť prevziať doklady o ukončení pracovného pomeru sama, alebo by ich mohol poslať aj poštou? Bez nich sa totiž neviem ísť zaevidovať na ÚPSVaR.
Tweety
07.10.08,16:42
Vec som napísala: Dohoda o skončení pracovného pomeru v skúšobnej dobe...
Je to dobre?
Dohoda, znamená, že potrebuješ súhlas aj druhej strany. V tvojom prípade je to nesprávne.
Stebielko
07.10.08,16:44
PN mi skončila 4.10., výpoveď som dala k 6.10. Keďže som v pondelok nenastúpila do práce, budem mať absenciu? Musí mi dať zamestnávateľ v tomto prípade výpoveď sám?