Šipošová
10.05.05,17:42
Zamestnávateľ chce dať svojim zamestnancom darčekové poukážky na nákup v istom obchodnom dome. Je možné na to použiť sociálny fond?
ondrejvla
10.05.05,16:00
Zamestnávateľ chce dať svojim zamestnancom darčekové poukážky na nákup v istom obchodnom dome. Je možné na to použiť sociálny fond?
Ja by som ho celý nepoužila na poukážky, veď potrebujete aj príspevok na stravné...
Pozor! - zamestnancom zdaniť hodnotu poukážky rovnou daň v preddavkoch.
andrej_rv
10.05.05,16:06
Možnosti a podmienky čerpania sociálneho fondu, stanovené v § 7 zákona o sociálnom fonde, podľa môjho názoru jeho použitie na financovanie darčekových poukážok neumožňujú. Použitie na darčekové poukážky by nebolo v rozpore so zákonom iba vtedy, ak by bolo zakotvené v kolektívnej zmluve ako súčasť realizácie podnikovej sociálnej politiky.
ondrejvla
10.05.05,16:39
Možnosti a podmienky čerpania sociálneho fondu, stanovené v § 7 zákona o sociálnom fonde, podľa môjho názoru jeho použitie na financovanie darčekových poukážok neumožňujú. Použitie na darčekové poukážky by nebolo v rozpore so zákonom iba vtedy, ak by bolo zakotvené v kolektívnej zmluve ako súčasť realizácie podnikovej sociálnej politiky.
Andrej, samozrejme, že som to tak aj myslela!
Buď to dá zamestnancom ako odmenu pri nejakej príležitosti ( výročie firmy, jubileum), alebo ak nie je kolektívna zmluva, tak zápis podpísaným zástupcom zamestnancov, že na čo bude použitý!!! napr. ako darčeky na Vianoce...
Luba2
11.05.05,08:02
Ja takto míňam soc. fond už asi tri roky. Samozrejme že časť ide na stravu /3 Sk na lístok/ a zbytok podľa toho koľko tam je dám na darčekové poukážky k vianociam a niekedy aj k dovolenkám. Mám smernicu o sociálnom fonde - a v nej to máme takto uvedené. Keď sme prerozdeľovali inak, vždy boli nejaké problémy. Takto dostane každý rovnako a môže minúť na čo chce.
Jara
11.05.05,08:30
Aj ja okrem stravného dávam aj darčekové poukážky, väčšinou na Vianoce po 1000,- Sk. Urobím prezenčnú listinu a predtým som nezdaňovala lebo tam bola možnosť do 2000,- bez dane. Teraz 19% daň cez mzdy.
šebka
11.05.05,08:33
Aj v našej firme sa dostávajú poukážky k vianociam. Poukážku dostane každý zamestnanec (ide o spravodlivosť) Zdani sa to vo výplate. Mám aj takú skúsenosť, že sa objednávajú aj poukážky v obchodných reťazcoch. Kto tvorí SF, mal by mať aj smernicu k SF.
SilviaS
10.11.11,11:13
Dobrý den:)
Prosím Vás veľmi pekne o radu chceme dať naším zamestnancom darčekové poukážky UNIVERZAL PASS s toho treba zaplatiť aj daň a ešte aj neaké odvody??
Díky pekne..
SilviaS
10.11.11,12:05
naozaj nikto nevie poradiť??