jankami
08.10.08,07:14
Ahojte,mám zemestnankyňu, ktorá má podpísané vyhlásenie, má deti. Nastúpila 23.9.2008 do práce, jej hrubý príjem je len 2500,-Sk. Môže jej byť priznaný daňový bonus za mesiac september?
Ďakujem Jana
Fairy
08.10.08,05:17
To by musela priniesť potvrdenie z predchádzajúcej práce, že si tam neuplatnila nárok na bonus. A od manžela, že ani on si neuplatňuje. Ja by som to nechala od októbra a ak, tak potom doplatiť v ročnom zúčtovaní.
Anja111
08.10.08,05:18
Ahojte,mám zemestnankyňu, ktorá má podpísané vyhlásenie, má deti. Nastúpila 23.9.2008 do práce, jej hrubý príjem je len 2500,-Sk. Môže jej byť priznaný daňový bonus za mesiac september?
Ďakujem Jana
Nie, nemôže. Ak splní podmienky za rok, tak jej môže byť doplatený pri RZD...
veronikasad
08.10.08,05:19
Ahojte,mám zemestnankyňu, ktorá má podpísané vyhlásenie, má deti. Nastúpila 23.9.2008 do práce, jej hrubý príjem je len 2500,-Sk. Môže jej byť priznaný daňový bonus za mesiac september?
Ďakujem Jana
Keďže nesplnila jednu z podmienok na priznanie DB - príjem najmenej vo výške 1/2 min. mzdy, nárok na DB za mesiac september jej nevznikol. O doplatenie môže požiadať v ročnom zúčtovaní dane, ak jej príjem za rok 2008 presiahne 6-násobok min.mzdy.
jankami
08.10.08,05:21
Potvrdenia mám, len nedosiahla mzdu v požadovanej výške 4050,-Sk na uplatnenie DB. A podľa mňa nemá ten mesiac nárok na DB
Jana
veronikasad
08.10.08,05:26
Potvrdenia mám, len nedosiahla mzdu v požadovanej výške 4050,-Sk na uplatnenie DB. A podľa mňa nemá ten mesiac nárok na DB
Jana
nemá nárok na vyplatenie vo výplate za september, v RZD po splnení podmienok ho môžeš doplatiť.
jopo.home
09.10.08,06:54
Možem sa prosím spýtať, v tejto téme sa spomínajú bonusy, keď som sa vydala - ja robím na živnosť a môj manžel na TPP môže si začať na mňa uplatňovať nejaký bonus alebo až keď budú deti alebo ja na materskej?
Dakujem
KvetkaK
09.10.08,07:03
Možem sa prosím spýtať, v tejto téme sa spomínajú bonusy, keď som sa vydala - ja robím na živnosť a môj manžel na TPP môže si začať na mňa uplatňovať nejaký bonus alebo až keď budú deti alebo ja na materskej?
Dakujem
Daňový bonus sa uplatňuje iba na deti. Na Teba si môže manžel pri ročnom zúčtovaní dane uplatniť nezdaniteľnú časť, ak máš na živnosť nízky príjem t.j. nepresahujúci 19,2 násobok platného životného minima.