miriam.1
08.10.08,08:02
V Českej republike nám montovali zariadenie na ťahač. Toto zariadenie slúži ohľadne mýtneho v Nemecku. Dostali sme faktúru bez DPH. Viem , že to musím u nás zdaniť, ale chcela by som sa opýtať do ktorého riadku to pôjde v daňovom priznaní? Jedná sa o službu, lebo fakturovaná je montáž tohto zariadenia. Ďakujem
Vladimír Ozimý
08.10.08,06:39
hm je to zvláštna situácia pretože ako to správne posúdiť:

Uvažujem dvojako:

a) ide o prácu na hnuteľnom majetku - montáž zariadenia na hnuteľný majetok potom ide o § 16 ods. 7 a vy máte povinnosť zdaniť to na území SR, t.j. do riadkov 9,10 a riadok 19
b) ide o dodanie tovaru s montážou a potom predmet dane je v ČR a tým pádom mali faktúrovať s českou DPH a vás sa to netýka...

predpokladám že postupovali podľa písmena a) s čím ja súhlasím.
miriam.1
08.10.08,06:47
Ale oni mi to faktúrovali bez DPH, s tým že sa odvolávajú na §10 zákona o DPH v Čechách a my si to musíme zdaniť na Slovensku.
Vladimír Ozimý
08.10.08,06:55
Ale oni mi to faktúrovali bez DPH, s tým že sa odvolávajú na §10 zákona o DPH v Čechách a my si to musíme zdaniť na Slovensku.

a ja tvrdím niečo iné? čitať
miriam.1
08.10.08,07:00
hm je to zvláštna situácia pretože ako to správne posúdiť:

Uvažujem dvojako:

a) ide o prácu na hnuteľnom majetku - montáž zariadenia na hnuteľný majetok potom ide o § 16 ods. 7 a vy máte povinnosť zdaniť to na území SR, t.j. do riadkov 9,10 a riadok 19
b) ide o dodanie tovaru s montážou a potom predmet dane je v ČR a tým pádom mali faktúrovať s českou DPH a vás sa to netýka...

predpokladám že postupovali podľa písmena a) s čím ja súhlasím.

To netvrdím, len som tým chcela povedať, že ten bod b) sa ma potom netýka.
Vladimír Ozimý
08.10.08,07:02
To netvrdím, len som tým chcela povedať, že ten bod b) sa ma potom netýka.

netýka to bola úvaha...;)