cicinkos
08.10.08,08:03
Dobry den,

chcel by som sa opytat co potrebujem na to aby som odhlasil ERP na DU. A ku ktoremu dnu ma byt uzavierka robena. Je tam potrebny aj podpis serv. technika prosim trochu priblizit..
Vopred dakujem za odpoved.
mysimis
08.10.08,06:05
K odhláseniu ERP na DÚ potrebuješ prvú knihu pokladnice /to je tá, kde Ti DÚ pridelil číslo pre ERP/ a aktuálnu knihu pokladnice. Uzávierku je potrebné urobiť pred odhlásením na DÚ a nie je potrebný k tomuto úkonu servisný technik.
vikinka
08.10.08,06:06
K odhláseniu ERP je potrebný certifikát a kniha pokladne,v ktorej je zapísaný pridelený DKP.Uzávierku urobiť posledný deň pred vyradením z prevádzky.Nie je potrebný súhlas serv.technika.
cicinkos
08.10.08,06:09
Dakujem za rychlu odpoved. :)
cloe
03.11.08,16:47
Aké sú sankcie, ak daňový subjekt neodhlásil ERP pri zrušení živnosti a zistil to až po 3 mesiacoch?
adaz
30.06.10,12:07
Dobrý deň, zajtra sa chystám odhlásiť ERP z prevádzky na DU, a zároveň aj prihlásiť novú ERP ktorá sa bude používať na rovnakom predajnom mieste ako ta predchádzajúca. Budem potrebovať novú knihu pokladne /nemyslím ten záznam kde sa píše kod pokladne a pod./ ale tú červenú knihu kde sa zapisujú denné a mesačné uzávierky. Alebo môžem pokračovať v tej pôvodnej knihe?
Ďakujem
Danielle369
04.07.10,15:38
Dobrý deň, zajtra sa chystám odhlásiť ERP z prevádzky na DU, a zároveň aj prihlásiť novú ERP ktorá sa bude používať na rovnakom predajnom mieste ako ta predchádzajúca. Budem potrebovať novú knihu pokladne /nemyslím ten záznam kde sa píše kod pokladne a pod./ ale tú červenú knihu kde sa zapisujú denné a mesačné uzávierky. Alebo môžem pokračovať v tej pôvodnej knihe?
Ďakujem

K novej reg.pokladni potrebuješ novú knihu pokladnice , tam ti napíše DU daňový kod pokladnice a DU ti to potvrdí a opečiatkuje. Do tej knihy aj píšeš tržby aj lepíš denné a mesačné uzávierky.
Je jedno či tá kniha je červená alebo modrá alebo biela.
adam
23.11.10,18:00
K odhláseniu ERP na DÚ potrebuješ prvú knihu pokladnice /to je tá, kde Ti DÚ pridelil číslo pre ERP/ a aktuálnu knihu pokladnice. Uzávierku je potrebné urobiť pred odhlásením na DÚ a nie je potrebný k tomuto úkonu servisný technik.

Dnes som bola odhlásiť pokladňu na DÚ, pani z DÚ ma poslala aj k servisnému technikovi. Ten urobil zápis o vyradení pokladne z prevádzky v pokladničnej knihe a vynuloval GT1 GT2 GT3, takže servisný technik je k tomuto úkonu potrebný.
L-M
22.11.12,10:38
Dobrý deň, rada by som sa opýtala, keďže téme je už staršia -chcela by som predať ERP, kedže už nevykonávame činnosť pri ktorej je potrebná. Živnosť sa neruší. Treba ísť s pokladňou , certifikátom a pokladničnou knihou na DÚ odhlásiť a následne k serv.technikovi- a čo s fišk. pamäťou- tá sa nejak uchováva kvôli príp. kontrole? Mám v tom chaos. Je potrebné urobiť nejakú uzávierku, keďže denná , kedy sa naposledy blokovalo, je urobená. Je potrebné ešte niečo iné?

ďakujem
L-M
22.11.12,10:57
Našla som toto v zákone o ERP

§ 15
Ukončenie prevádzky elektronickej registračnej pokladnice
(1) Servisná organizácia pri ukončení prevádzky elektronickej registračnej pokladnice na požiadanie podnikateľa vyberie fiskálnu pamäť z elektronickej registračnej pokladnice aj s elektronickými súčiastkami potrebnými na prečítanie údajov z fiskálnej pamäte mimo elektronickej registračnej pokladnice a odovzdá ju podnikateľovi a zároveň z prevádzkovej pamäte odstráni daňový kód elektronickej registračnej pokladnice. Ukončenie prevádzky elektronickej registračnej pokladnice servisná organizácia zaznamená do knihy elektronickej registračnej pokladnice s uvedením dátumu a záznam potvrdí odtlačkom pečiatky, ak ju servisná organizácia má vyhotovenú, a podpisom fyzickej osoby, ktorá ukončila prevádzku elektronickej registračnej pokladnice, s uvedením jej mena a priezviska.

(2) Podnikateľ je povinný oznámiť ukončenie prevádzky elektronickej registračnej pokladnice daňovému úradu najneskôr v prvý pracovný deň nasledujúci po ukončení jej prevádzky. Daňový úrad k tomuto dňu zruší daňový kód elektronickej registračnej pokladnice; túto skutočnosť zaznamená do knihy elektronickej registračnej pokladnice a záznam potvrdí odtlačkom pečiatky a podpisom zamestnanca daňového úradu s uvedením jeho mena a priezviska.

Takže najpr do servisu a potom na DÚ. Pytala som sa na DÚ, ale pani ma stále presviedčala, že načo pôjdem do servisu, že čo tam oni spravia, že mám prísť na DÚ aj s pokladňou, certifikátom a pokl. knihou a hotovo.
Keďže chcem pokladňu predať ostáva mi pokl. kniha so záznamami servisu, DÚ a fišk. pamäťou , ktorú mi dá servis pri ukončení prevádzky pokladne?