vcielka
10.05.05,18:36
Učtuje niekto v programe Sofcom jed. účtovníctvo? Ozvite sa!
NUNA
10.05.05,17:32
Tiež účtujem JU v Sofcom-e ale nemám veľa skúseností.
vcielka
19.05.05,07:49
Nevadí, ako si spokojná s týmto programom? Vyhovuje Ti?
venus
16.06.05,08:03
Ja v nom uctujem, este s nim nemam vela skusenosti, len teraz prichadzam na chyby- daj pozor pri výkaze pre SP - sú tam zadané zlé % - starobné poistenie je tam stale 16% a rezervný fond 2,75%. Zatial som na ine vazne nic neprisla. Celkom sa mi inac pozdava, len je zaujimave, ze tie sadzby poistného su platné od 1.1.2005 a este si to nik zo Sofcomu nevsimol.
AlaNR
16.06.05,08:10
Máš na mysli Basic? ten, ktorý prebral Sofcom od Softipu?
Ja v ňom robím, okrem miezd skoro všetko. Sem-tam mam pocit, že radšej otvorím okno a vyhodím počítač von oknom, ale škoda počítača.
Je vcelku fajn, štve ma len pár vecí.
venus
16.06.05,08:18
ano myslim Basic, vies ja som iny program este nevidela, tak asi preto sa mi tento celkom pozdava, aje ked mam niekedy problem so zaradenim zaradením faktúr pod cislo.
Ked by som ta niekedy chcela o nieco poprosit, mohla by som?
AlaNR
16.06.05,08:33
samozrejme, ak Ti budem vedieť pomôcť, pomôžem. Ja na ňom robím už druhý rok a stále ma prekvapuje.
Skoro po každej aktualizácii visím na telefóne a pýtam sa čo a ako. Už ma asi má ten človiečik, ktorý má na starosti Nitru, v telefóne uvedenú ako Kyanid....
Adula
16.06.05,09:40
Ja mám tiež Basic - Jedn. účto, a už som si zvykla naň, ak budete potrebovať poradiť a budem to vedieť, tak sa ozvite. Občas tiež síce chytám nervy, ale ináč sa dá. Mzdy nerobím, ale ostatné skoro všetko. Ozaj a tiež sa mi zdá, že niekedy fakt musím byť otravná, keď neviem, tiež volám, veď oni sú tam nato, nie? Adula
vcielka
16.06.05,10:48
Upozornenie! Pozrite si mesačný výkaz poistného do SP za obdobie 05/2005 či Vám
vytlačilo vypočítanú sumu - poistenie do rezervného fondu PdRF, pretože u mňa to neurobilo!!!!!!!! Preto musím podať na SP opravný výkaz.
blondy
16.06.05,10:57
Ja v nom uctujem, este s nim nemam vela skusenosti, len teraz prichadzam na chyby- daj pozor pri výkaze pre SP - sú tam zadané zlé % - starobné poistenie je tam stale 16% a rezervný fond 2,75%. Zatial som na ine vazne nic neprisla. Celkom sa mi inac pozdava, len je zaujimave, ze tie sadzby poistného su platné od 1.1.2005 a este si to nik zo Sofcomu nevsimol.Ja tiež používam Basic. Sadzby poistného mám ja dobré, skúsila si urobiť v časti Číselníky/Tabuľka mzdových konštant aktualizáciu tabuľky? Ja som mala zle len január a teraz je to v pohode. Momentálne mám verziu 2.01.06a.
blondy
16.06.05,10:59
Upozornenie! Pozrite si mesačný výkaz poistného do SP za obdobie 05/2005 či Vám
vytlačilo vypočítanú sumu - poistenie do rezervného fondu PdRF, pretože u mňa to neurobilo!!!!!!!! Preto musím podať na SP opravný výkaz.
Pred mesiacom nám Sofcom poslal jeden list, ktorý sem skúsim prilepiť. Skús postupovať podľa neho a budeš mať správny výkaz.
vcielka
19.06.05,16:48
Ďakujem,pekne za upozornenie,tu verziu si musím stiahnúť a opraviť!!!!!!! Ešte raz díky!!!!!
venus
20.06.05,09:01
dakujem pekne,uz som si to opravila, len teraz mi zas nepocita na vykaze do SP poistenie do rezervného fondu solidarity, dava mi tam 0, hoci v rekapitulacii je to vsetko OK.
blondy
21.06.05,12:15
Pozri si prosím správu , ktorú som písala vcielke, je tam príloha - list od Sofcomu, kde je to vysvetlené!!!
Zuzka11
21.06.05,12:45
Učtuje niekto v programe Sofcom jed. účtovníctvo? Ozvite sa!
tiež v ňom účtujem a mám dosť skúseností, rada pomôžem:-))
vcielka
30.06.05,09:21
Si velmi milá, ak budem potrebovať poradiť, určite sa ozvem! Ešte raz díky!
venus
08.07.05,07:35
Prosím Vás, vie mi niekto poradiť, robila som faktúru za predaj materiálu do Madarska, obaja sme platci DPH, len neviem ci som urobila dobre, ked som pri vyplnani faktúry dala kod pre DPH 243. Vie mi niekto poradit, ako sa mi to odrazi pri vyplnani priznania k DPH, kde to ma byt a v ktorom riadku? Velmi pekne dakujem.
vcielka
15.07.05,18:47
Áno je to správne, a skús si urobiť daňové priznanie DPH, čo to urobí, kde sa ti to zobrazí! DPH môžeš urobiť pre informáciu, ved príznak zrušenia sa potom dá zrušíť!
Len prosím ťa nedávaj do histórie a nezabudni na zálohy!
venus
29.07.05,08:28
Vie mi niekto poradit, robim s koeficientom prvy krát a mam takyto problem :
vystavila som Fa na prenájom nebyt.priestorov pre neplátcu DPH -kód som dala 200.
Teraz neviem ako dalej pri výdavkoch, ked mi pride fa za El.energiu, ako ju zaučtovať:
do : kód DPH mám dať 119?
do : nárok dám 3 ?
alebo ako sa to robí?
dakujem za každú pomoc
Zuzka11
29.07.05,09:42
Vie mi niekto poradit, robim s koeficientom prvy krát a mam takyto problem :
vystavila som Fa na prenájom nebyt.priestorov pre neplátcu DPH -kód som dala 200.
Teraz neviem ako dalej pri výdavkoch, ked mi pride fa za El.energiu, ako ju zaučtovať:
do : kód DPH mám dať 119?
do : nárok dám 3 ?
alebo ako sa to robí?
dakujem za každú pomocáno, kód DPH 119 a spôsob vykázania 3 - t.z. krátiť nárok.
venus
01.08.05,05:51
Zuzka11, veľmipekne ti dakujem, príjemný deň
venus
19.09.05,07:40
poprosim o radu, potrebujem v Sofcom Basic vypisat fakturu, ale musi v nej byt uvedené :
-Suma bez DPH :
-DPH :
-Fakturovaná suma :
-Prijatá počiatočná platba :
-Ostava uhradit :
potrebujem v takomto zneni vystavit faktúru pre Quatro a vobec nevim ako tam dostanem ten riadok - prijata pociatocna platba a tiez aj riadok -ostáva k uhrade.
Prosim pomozte mi niekto vopred dakujem.
Zuzka11
20.09.05,05:35
Vystav klasickú faktúru - daňový doklad a pred ukončením / doplnením dátumov použi tlačidlo Doklad2 - Edit a voľbu Priame editovanie zálohy. Ukonči faktúru a nechaj ju vytlačiť v textovej forme....myslím, že to by mohlo byť správne riešenie:-))
venus
28.09.05,06:09
ked vystavujem Fa do Madarska za prevedené stavebne prace bez DPH, čo sa neuvádza do daňového priznania, bude dobre, ked do kolonky DPH dam kód 401?
dakujem
scorp
28.09.05,11:03
Priamo nie (neuctujem), ale poznam tento program, resp.celu historiu. Naozaj je naslednikom Basic-u. Softip predal prava a aj celu klientelu firme SofCom. Nepredpokladam, ze by s nim boli problemy co sa tyka aktualizacia a legislativnych uprav (aspon moji klienti to nehlasia). Rozumna kvalita za rozumnu cenu.
NUNA
29.09.05,16:29
Nevie mi niekto poradiť ako zaevidovať zálohovú faktúru a ako postupovať, keď príde riadna faktúra?
vcielka
29.09.05,19:46
Nevie mi niekto poradiť ako zaevidovať zálohovú faktúru a ako postupovať, keď príde riadna faktúra?
Zálohovú faktúru zaeviduješ do došlých faktúr a označíš znamienkom ,,Z ,, ako zálohová, daňový doklad ,, nie ,, a vyplníš ostatok, do DPH ,, nie,, Potom dáš úhrada s prevodom do peňažného denníka.
Ak ti príde riadna faktúra zaeviduješ ju tiež do došlých faktúr, znamienko bude ,, F,, ako faktúra, daňový doklad ,, áno ,, prevod do DPH ,, áno ,, .
Urobíš vyučtovanie zálohy! V PD sa ti objaví zálohová faktúra mínusom a bude zaevidovaná v PD riadnou faktúrou, daňovým dokladom! Ak by si nevedela ozvi sa!
Jedná sa o JÚ?
NUNA
01.10.05,04:44
Áno účtujem v JÚ. Podľa toho čo si mi napísala neviem či som to dobre pochopila:
- zálohovú faktúru nahodím pod jedným číslom a potom riadnu faktúru pod
novým číslom a postupovať tak ako si uviedla.
Zatiaľ Ti ďakujem.
NUNA
04.10.05,17:46
Dnes som skúšala tú zálohovú faktúru ale asi robím niekde chybu.
Včielka ak môžeš tak p o r a ď ešte raz.
venus
18.10.05,08:24
Moze mi niekto pomoct, vystavila som fakturu za prenajom nebytovych priestorov bez DPH, co ide do koeficientu, kod DPH som dala 200.
Preco mi tuto fakturu neuvadza do danoveho priznania do riadku 06?
Ani mi ju nevytlaci v zozname dokladov.
martina12
18.10.05,12:25
Dnes som skúšala tú zálohovú faktúru ale asi robím niekde chybu.
Včielka ak môžeš tak p o r a ď ešte raz.
Cez službu Nový zaeviduj Zálohovú fa - nie F-faktúra ale Z - zálohová fa, atď ako napísala včielka. Po úhrade zálohovej fa, urobiť konečnú faktúru s vyúčtovaním zálohovej. Zálohová aj konečná má iné číslo. V prípade potreby sa ozvi.
NUNA
19.10.05,15:03
Zajtra si to v robote vyskúšam. Zatiaľ Ti ďakujem.
NUNA
22.10.05,15:36
Martina 12 a Včielka,
ďakujem za radu, skúšala som nahodiť zákohovú faktúru a konečne sa mi to
podarilo.
Ešte mám na Vás jednu otázku, neviem ako mám zaevidovať napr. úhrady poistiek, rozhodnutia o sankčnom úroku z DÚ a pod.
blondy
28.10.05,07:14
Ja to robím cez ostatné záväzky, tam ich najprv zaevidujem, pri úhrade idem cez "Splátka" a zaevidovanie "Ano" do peňažného denníka a pod správnym kódom a číslom dokladu. Takto mi úhrady automaticky zaúčtuje aj do PD. Robím takto všetky ostatné záväzky DPH, cestnú daň, pokuty DÚ, a iné platby
vcielka
28.10.05,07:25
Ja to robím cez ostatné záväzky, tam ich najprv zaevidujem, pri úhrade idem cez "Splátka" a zaevidovanie "Ano" do peňažného denníka a pod správnym kódom a číslom dokladu. Takto mi úhrady automaticky zaúčtuje aj do PD. Robím takto všetky ostatné záväzky DPH, cestnú daň, pokuty DÚ, a iné platby
ja to robím tiež, cez ostatné záväzky. Súhlasím!
NUNA
28.10.05,15:01
A ešte jedna otázka do tých ostatných záväzkov dávate aj lízing?
Vopred ďakujem.
vcielka
03.11.05,08:50
A ešte jedna otázka do tých ostatných záväzkov dávate aj lízing?
Vopred ďakujem.
Áno aj lízing, evidujem v ostatných záväzkoch!
ata111
03.11.05,09:43
V basic-u sa dá robiť celkom slušne a profesionálne. Je treba sledovať up-grade na ich web-stránke a pozorne ošetriť program po nainštalovaní. Sú aktuálni. Toť moja skúsenosť a robím v programe od prvotnopočiatku ešte z čias Softipu. Ešte keby tam dopracovali ELDZ pre sociálku. Ostatné výstupy pre sociálku i zdravotné poisťovne sú v pohode a tie ich berú bez prepisovania do ich tlačív.
NUNA
05.11.05,10:31
Včielka,

Do knihy ostatných záväzkov zaúčtujem celú sumu záväzku za lízing a potom ju znižujem o mesačné splátky?
vcielka
05.11.05,17:25
Včielka,

Do knihy ostatných záväzkov zaúčtujem celú sumu záväzku za lízing a potom ju znižujem o mesačné splátky?
Musím vediet o aký lízing ide!
NUNA
06.11.05,07:29
Musím vediet o aký lízing ide!
Ide o viacej lízingov:
- osobné auto, lízing z roku 2003
- nákladné vozidlo, lízing z roku 2003
- vysokozdvižný vozík ale starší,lízing od 03/2005 - tu mám problém aj s tým
ako urobiť odpis a do ktorej odpisovej skupiny VZV zradiť,
- technoligické zariadenie /sušiareň/, lízing z roku 2004, kde ide o spätný lízing
vcielka
08.11.05,10:02
Ide o viacej lízingov:
- osobné auto, lízing z roku 2003
- nákladné vozidlo, lízing z roku 2003
- vysokozdvižný vozík ale starší,lízing od 03/2005 - tu mám problém aj s tým
ako urobiť odpis a do ktorej odpisovej skupiny VZV zradiť,
- technoligické zariadenie /sušiareň/, lízing z roku 2004, kde ide o spätný lízing
Vieš,mi máme tiež jeden lízing a robila som to tak, že OC vozidla som zaevidovala do Ostatných záväzkov, kde bez náväznosti do PD znížujem záväzok jednotlivými splátkami( istinou ). Jednotlivé mesačné splátky som evidovala tiež v ostatných záväzkoch, s tým že pri úhrade prechádzali do PD, kde trebalo rozlíšiť v splátke finanč.činnosť, istinu atď.., kde jedná časť splátky je VOZD a druhá VNZD ( istina ),pritom DPH u toho vozidla nemáme, pretože ide o kúpu vozidla použitého!
Tento lízing, čo máme je platný od 1.1.2005.

Neviem ako to je so starými lízingami, či sa doučtovávajú po starom, alebo je tam zmena. Nemám to preštudované,lebo zatial som to nepotrebovala. My sme jeden lízing ukončili v r.2004. Už len odpisujeme! Skús sa hodiť na poradu, zadaj tému a možno sa dozvieš viac, čo potrebuješ! Mesačné splátky sme u tohto lízingu evidovali tiež v knihe ostatných záväzkov a pri úhradach prechádzali do PD pod správnym kódom.

Včielka.
vcielka
08.11.05,10:17
Ja by som chcela, vedieť ako robíte v tomto programe zápočet vyšlej faktúry s došlou faktúrou. Mám takýto prípad, že sme urobili zápočet. Všimla som si aj kódy v číselníku, robíte to na konci roka?
Ja som to urobila tak, že v knihách VF a DF som urobila úhrada s poznámkou zápočet ku dňu napr. 12.08.2005 , ( vtedy bol vystavená zmluva o zápočte ) bez prechodu do PD a na konci roka s dátumom 31.12.2005 to dám pod jednotl. kódmi záp.VF a zápočet DF do Peňažného denníka. Môže to takto byť???
Sme platcami DPH, ktoré bolo uplatnené, odpočítené! chcem sa opýtať, či na konci roka sa neznižuje zápočet o DPH?

Poraďte! Ďakujem
NUNA
08.11.05,18:00
Ja by som chcela, vedieť ako robíte v tomto programe zápočet vyšlej faktúry s došlou faktúrou. Mám takýto prípad, že sme urobili zápočet. Všimla som si aj kódy v číselníku, robíte to na konci roka?
Ja som to urobila tak, že v knihách VF a DF som urobila úhrada s poznámkou zápočet ku dňu napr. 12.08.2005 , ( vtedy bol vystavená zmluva o zápočte ) bez prechodu do PD a na konci roka s dátumom 31.12.2005 to dám pod jednotl. kódmi záp.VF a zápočet DF do Peňažného denníka. Môže to takto byť???
Sme platcami DPH, ktoré bolo uplatnené, odpočítené! chcem sa opýtať, či na konci roka sa neznižuje zápočet o DPH?

Poraďte! Ďakujem
Zápočty robím presne tak, ako ty bez prevodu do PD s tým, že do PD sa to dá k 31.12.05 cez uzávierkové operácie. Poradil mi to prcovník, ktorý nám občs robí servis na program.

Ostala som však zaskočená s tým, že pri lízingu starého vozidla sa nemôže odpočítať DPH. V marci 2005 sme na lízing kúpili starší vysokozdvižný vozík a DPH som odpočítala. To budem mať poriadny problém.
vcielka
08.11.05,20:04
Zápočty robím presne tak, ako ty bez prevodu do PD s tým, že do PD sa to dá k 31.12.05 cez uzávierkové operácie. Poradil mi to prcovník, ktorý nám občs robí servis na program.

Ostala som však zaskočená s tým, že pri lízingu starého vozidla sa nemôže odpočítať DPH. V marci 2005 sme na lízing kúpili starší vysokozdvižný vozík a DPH som odpočítala. To budem mať poriadny problém.Predmetom nájmu máme použitý tovar. Preto bola osobitná úprava uplatňovania dane podľa § 66 Zákona o DPH!!!!! A jedná sa o osobný automobil!!!!
ovena
09.11.05,07:59
Ja to robím tak, že po vyúčtovaní zálohy na riadnu faktúru nedávam prenos do PD. Nedošlo predsa k prevodu peňazí.
DPH si rozúčtujem na konci roka v uzávierkových úpravách.
ostatné robím ako vcielka.
venus
14.11.05,12:37
Prosim o pomoc pri vystavovaní konečnej faktúry!
V septembri som vystavila zálohovú faktúru, ktorá samozrejme obsahovala aj DPH len nebolo rozpisane. V septembri som na nu zaučtovala aj úhradu. Teraz (v novembri) potrebujem vystaviť na túto zálohovú faktúru konečnú faktúru. AKo sa to robí ? este som to nerobila, pomozte mi prosím.
JankaO
14.11.05,16:47
ak je vystavena zalohova fakrura a je aj uhradena v denniku vyslych faktur, potom ako dalsi krok vystav fakturi s priznakom f, do textu zaeviduj, co fakturujes, esc a pred ukoncenim a zadanim datumu klikni na tlacitko vyuctovanie zalohy a mala by sa ti objavit tabulka, kde mas uz vystavenu a uhradenu zalohovu fa. Potvrdenim ju prenesies do aktualne vystavovanej fa. Citaj potom k tomu upozornenia. Ak je uhradena zalohova, prenesie ti uhradu zalohy aj do aktualne vystavovanej fa. Zvysok, ak nejaky bude, zostane k uhrade.
JankaO
14.11.05,16:51
Chcela som napisat fakturu a nie fakturi. To je tak, ked su tlacitka blizko seba. Tak sa mi stalo ze miesto nastalo som napisala nasralo. Tiez za to moze blizkost tlacidiel. Este k podstate. Ta zalohova fa po obdrzani zalohy by mala byt s DPH!
venus
15.11.05,07:14
Janka, prosim ta, este mi pomoz, neviem co som vynechala, alebo co som spravila zle, ale mi vytlacilo fakturu uplne bez sum, vsade su nuly, a neviem ju ani zrusit, lebo mi zas pise, ze mam vystornovat zalohovu fakturu. CO mam robit?
venus
15.11.05,10:42
pekne prosim, poradte mi niekto ako dalej.
JankaO
15.11.05,16:29
1. Zálohová fa, musí byť vystavená s príznakom z, po vyplnení hlavičky, sa ti objaví ďalšia tabuľka, kde N zadáš nové položky. Napr. záloha na tovar. Ak si platbu už prijala, uvedieš aj dph s kódom 219. Zadávanie ukončíš esc a uvedieš dátum vystavenia atď.
2. Keď už chceš vystaviť "normálnu" fa, vystavíš ju s príznakom F. Pravdepodobne si zabudla tlačítkom N zadať nové položky do faktúry. Po slačení N už potom zadáš samotné znenie Fa napr. tovar... Pri vystavovaní tejto fa postupuješ tak, ako si už zvyknutá. po zadaní položiek po esc, nezadáš dátum, ale najskôr tlačítkom c vyvoláš tabuľku, kde sú všetky zal. fa k danému odberateľovi, vyberieš tú, ktorá patrí k fa.
3. Ak ti vytlačilo fa s nulami, pravdepodobne si nezadala znenie položiek vo fa.
Skús sa kurzorom nastaviť na "normálnu" faktúru a tlačítkom N zadať položky. po zadaní položiek ďalej postupuj ako v bode 2 od vety Pri vystavovaní tejto fa.....
Ak ti to nebude fungovať ozvi sa. No ja som vzhľadom na zaneprázdnenosť v dopoludňajších hodinách, na PORADE skôr vo večerných hodinách.
ata111
08.02.06,20:23
Poraďáci, aké máte skúsenosti s ročným zúčtovaním miezd v programe bacic? Dáva Vám nové tlačivo so správne zadefinovaným životným poistením?
Zuzka11
09.02.06,08:54
nedava nove tlacivko, ale najneskor v pondelok bude na www.sofcom.sk zverejnene....bude sa dat stiahnut, alebo zavolaj na hot line a poslu ti nove CD.
ata111
09.02.06,10:12
Vďaka Zuzka.
Martin1998
15.06.06,06:57
Používam tiež program Basic.Mám takýto problém vo výpočte odvodov z miezd.
Zamestnávame starobného dôchodcu na kratší pracovný čas.Pri výpočte odvodov do SP mi vypočítal program odvody takto:
zamestnanec:NP
SP
zamestnávateľ:NP
SP
ÚP/úrazové/
garančné poistenie a rezervný fond nie
Myslím,že by mi malo počítať aj garančné aj rezervný fond.Poradíte,kde robím chybu?Alebo sa mýlim a program vypočítal správne?
Ďakujem
Zuzka11
07.07.06,07:30
Martin1998:
Máš nesprávne nastavené prepínače v mzdových údajoch zamestnanca.
Nastavenie musí byť nasledovné: zdravotné, nemocenské, starobné poistenie 0, invalidne 1 a poistenie v nezamestnanosti 2. Takto vypočíta mzdu správne.Ak potrebuješ prepočet už zapísanej mzdy, tak po spustení výpočtu potvrď počiatočný stav
Martin1998
07.07.06,11:02
Zuzka,ďakujem veľmi pekne.Už som si to opravila.A ak môžem,mám ešte jednu otázku.Nedá sa mi vytlačiť výkaz do ZP -Spoločná .Ide o nového zamestnanca.Starých zamestnancov mám vo Všeobecnej a tam sa tlačí výkaz bez problémov.
Dada.
Martin1998
07.07.06,12:01
Zuzka,už je to v poriadku.Keď som správne nastavila prepínače,robí mi aj výkaz
do Spoločnej ZP.Ešte raz veľká vďaka za pomoc.
Dada
Eva99
22.03.07,08:29
Je tu ešte niekto, kto používa program Basic od Sofcomu? Mám ho nový, nemohli by ste mi poradit, ako otvorím nový rok? :confused:
blondy
22.03.07,08:53
môžem ti pomôcť. čo konkrétne potrebuješ?
Eva99
22.03.07,08:55
môžem ti pomôcť. čo konkrétne potrebuješ?

Už som na to asi prišla, ale aspoň si to overím... Keď som inštalovala program prvý krát, nahodila som účt. obdobie rok 2006. Keď chcem vytvoriť účt. obdobie 2007, musím ho znova nainštalova, nahodiť 2007 a budem mať oboje? Nepreinštaluje mi ten starý, že?
blondy
22.03.07,09:23
nie budú sa ti spúšťať osobitne, rok 2006 a rok 2007. Ono sa to nainštaluje do dvoch adresárov Basic2006 a Basic2007
Eva99
22.03.07,09:35
Ok, ďakujem veľmi pekne ;)

Nepoznám tento program, tak sa ešte môže stať, že ťa zo pár krát budem obťažovať :D ak by ti to nevadilo...
V každom prípade ďakujem a prajem pekný deň :)
blondy
22.03.07,09:39
okej to je v pohode, môžeš aj cez SS. Robím s ním už tretí rok tak ho dosť dobre poznám.
Eva99
22.03.07,09:41
Si zlatá, ešte raz ďakujem, určite to využijem. ;)
Martin1998
05.03.08,08:35
Ahojte.
Po nainštalovaní novej verzie programu/JÚ/z inštal.CD som si chcela vytlačiť rozpis jázd s náhradami,ale vytlačilo mi len prázdnu tabuľku.Neviete mi poradiť v čom je chyba?Ďakujem.
blondy
05.03.08,10:37
Bohužiaľ neviem poradiť. Mne to vytlačilo dobre. Skús zavolať priamo do Sofcomu
Gabriela 19
09.03.13,17:26
Potrebovala by som poradiť ohľadom JU - účtovanie sofcom, výkaz o majetku a závazkoch 31.12.2012
Riadok 05 materiál - neviem konkrétne čo do tohto riadku ťahá.

Prešla som celý pen.denník

Dakujem