adriana.ferdova@gmail.com
08.10.08,10:09
vie niekto poradit co vsetko treba ako velkoobchod splnat ak momentalne mam jednu maloobchodnu predajnu .
Akovelkoobchod mozem tovar oznacovat svojim logom?
a v pripade ze by som si sama sebe dodavala do obchodiku tovar tak tovar v obchode by bol oznaceny mojim logom ako dodavatel a vlastne by nebolo zakaznikom a predavacom jasne odkial mam tovar. je to takto mozne ?
hanelie
08.10.08,08:22
zaregistrovať na ŽÚ činnosť veľkoobchod - v rozsahu voľnej živnosti
logom môžeš označiť tovar - na štítku, kde bude uvedené, že si distribútor resp dovozca - prípadne výrobca / ak ten tovar vyrábaš

čo sa týka predaja - môže byť veľko a maloobchod v jednom - veľkoobchod je pre obchodných partnerov - maloobchod pre súkromné osoby
VladoaKatka
08.10.08,08:55
vie niekto poradit co vsetko treba ako velkoobchod splnat ak momentalne mam jednu maloobchodnu predajnu .
Akovelkoobchod mozem tovar oznacovat svojim logom?
a v pripade ze by som si sama sebe dodavala do obchodiku tovar tak tovar v obchode by bol oznaceny mojim logom ako dodavatel a vlastne by nebolo zakaznikom a predavacom jasne odkial mam tovar. je to takto mozne ?

Tovar vyrábaný inou firmou a distribuovaný prostredníctvom Tvôjho veľkoobchodu môžeš označovať so svojim logom len so súhlasom výrobcu a to asi ťažko bude súhlasiť. Predsa nemôže byť ten istý tovar u jedného obchodníka značky: XXX a u Teba YYY. Výrobná značka je "majetok", čo sa predáva.

... predávačov máš na mysli iných obchodníkov, ktorý by nakupovali v Tvojom veľkoobchode do svojich maloobchodných predajní ? Predsa ich nepodceňuj...
adriana.ferdova@gmail.com
08.10.08,11:23
co sa tyka toho dovozcu tak to ja nemozem byt lebo dovozca je ten co donasa tovar z neclenskeho statu do EU a to ja nie som . ja nakupujem v SR max Madarsko Polsko a ten distributor neviem ci nepotrebuje nejaku specialnu zmlvu s velkoobchodom od ktoreho bude nosit ze bude jeho distributor.
adriana.ferdova@gmail.com
08.10.08,11:27
Tych predavacov myslim svojich zamestnancov aby nemali zajacie umysli a nezacali podnikat v podobnom tak lahucko co ja som dlho zhanala. ani mne nikto nepomohol a nedal mi ziadne typi na slady odkial nosit. Zato mi je divne ze ine podone obchodiky ako mam ja maju neiktory tovar rovnaky a z toho isteho skladu ako ja este som ich v sklade aj stretla a v obchode svojom potom maju na tovare odlepeneho povodneho dodavatela a maju len svoje logo a adresu hoci v zakone o ochrane spotrebitela je pisane ze sa nesmie vyrobca dovozca distributor a pod prelepovat prebalovat a inka menit. Tak ako to robia ze sa k tomu potom bezny zakaznik nevie dostat keby si chcel ovorit svoj obchod. Aj aj chcem byt chranena pred chytrakmi .
VladoaKatka
09.10.08,02:52
co sa tyka toho dovozcu tak to ja nemozem byt lebo dovozca je ten co donasa tovar z neclenskeho statu do EU a to ja nie som . ja nakupujem v SR max Madarsko Polsko a ten distributor neviem ci nepotrebuje nejaku specialnu zmlvu s velkoobchodom od ktoreho bude nosit ze bude jeho distributor.

Obaja ste vlastne "veľkoobchod", každý chce predať ... načo by sa spisovali nejaké nezmyselné zmluvy. Na Tvoju otázku Ti musí dať odpoveď ten konkrétny veľkosklad.
VladoaKatka
09.10.08,03:22
Tych predavacov myslim svojich zamestnancov aby nemali zajacie umysli a nezacali podnikat v podobnom tak lahucko co ja som dlho zhanala. ani mne nikto nepomohol a nedal mi ziadne typi na slady odkial nosit. Zato mi je divne ze ine podone obchodiky ako mam ja maju neiktory tovar rovnaky a z toho isteho skladu ako ja este som ich v sklade aj stretla a v obchode svojom potom maju na tovare odlepeneho povodneho dodavatela a maju len svoje logo a adresu hoci v zakone o ochrane spotrebitela je pisane ze sa nesmie vyrobca dovozca distributor a pod prelepovat prebalovat a inka menit. Tak ako to robia ze sa k tomu potom bezny zakaznik nevie dostat keby si chcel ovorit svoj obchod. Aj aj chcem byt chranena pred chytrakmi .
... Každý občan, aj Tvôj zamestnanec má právo podnikať a keď sa rozhodne,že bude podnikať v rovnakom smere ako Ty, tomu nezabrániš.
V dnešnej dobe, keď stačí na google.com zadať kľúčové slovo do vyhľadávača nájdeš aj nemožné. Nie je problém v Poľsku nájsť dodávateľa, keď je ich tam ... no každý poliak je "handlér" a veľkoobchodný centrum v Lódzi inzeruje aj v našich časopisoch, chodia na výstavy do Česka, na Slovensko, ... maďarský obchodníci tiež sa tlačia na Slovensko a hľadajú odberateľov ... a môžno, že oslovia práve Tvojho konkurenta ...

To, že niektorý malopredajca dá na tovar predávaný vo svojom obchode inú visačku, to im ide len o image, štýlovosť ... uznaj inak vyzerá na výrobku visačka napr. Boutique Carmen ... ako nejaké čínske znaky či poľský alebo maďarský text ... ale nemôže vo výrobku vymeniť textilnú etiketu daného výrobcu a dať tam svoju, to jednoducho nie je možné. ... existujú zákony, nariadenia, vyhlášky, ktoré predajcom prikazujú mať označenie výrobkov, návod na použitie, upozornenia po slovenský, takže ak na ten výrobok dáš nejaké upozornenie resp. návod na použitie v slovenskom jazyku, tam musíš uviesť výrobcu a potom svoju firmu ako distribútora na Slovensku, jednoducho si nemôžeš prisvojiť nejaký výrokok za svôj s tým, že na ňom všade uvedieš len svoju firmu.


...vlastne by nebolo zakaznikom a predavacom jasne odkial mam tovar...

...mala si na mysli aj zákazníkov, preto som reagovala tak, ako som reagovala.
pavol54
09.10.08,19:55
Asi budem reagovať trocha drsne na to prelepovanie a strhávanie etikiet," To možete zrovna doviezť z Činy mlieko s melaminom a vydávať ho za svoj vlastný výrobok" .Tým som chcel povedať že nejde o etiku predaja ale o to niesť so všetkými dôsledkami zodpovednosť za to čo ten tovar obsahuje, ak prelepíte alebo strhnete pôvodné etiketu tak nesiete zodpovednosť za zloženie.