kachnicka83
08.10.08,10:22
Som SZCO a potrebovala by som poradit v oblasti stravnych listkov.
Nakupila som stravne listky 60 ks po 98,- Sk. Zauctovala som ich v pokladni ako vydavok, stravne listky 60 x 98,- + provizia 175,- Sk., ako vydavok ovplyvnujuci zaklad dane. V mesiaci vsak pouzijem len 20 ks, ako to zauctujem? Pomocou ID? Ku koncu roka mi zostanu este stravne listky, musim ich preuctovat na vydavok neovplyvnujuci zaklad dane?
Peterika
08.10.08,08:31
Ja ich zaúčtovavam priamo všetky na došlej faktúre./ v pokladni mám len úhradu/- teda na faktúre priamo do výdavkov VOZD-prevadzková režia - počet pracovných - odpracovaných dní do konca roka od vystavenia faktúry - urobím k nim rozpis čerpania na jednotlivé mesiace a SZČO si ich preberie podpisom.
e.v.a.
08.10.08,08:41
No, ja som tiez SZCO, vytvorila som si v softe druhu pokladnu - Ceniny-stravne listky. Nakup stravnych listkov som uctovala ako Pokladna - VPD - peniaze na ceste vydaj, a zaroven Pokladna-Ceniny- PPD prijem - peniaze na ceste prijem, tym som dostala hodnotu stravnych listkov do cenin. Kazdy mesiac vediem evidenciu cenin, takze spotrebu stravnych listkov a nakonci mesiaca vystavim VPD (Cenin) ako VOZD-prevadzkova rezia. Mne neostava na konci roka nic, ale keby ostalo, tak to mam asi v ceninach. Dufam, ze je to spravne :-)
Braňo
08.10.08,08:43
SZČO má nárok na stravný lístok za odpracovaný deň nie za pracovný deň (čo je rozdiel). Stretnutia s klientami a obchodné rokovania sú bežné cez víkend.
e.v.a.
08.10.08,08:51
Este raz nakup stravnych listkov - Hlavna pokladna - vydaj a Priebezne polozky prijem, prijem stravnych listkov - Ceniny - prijem a priebezne polozky vydaj. Potom uz spotreba cenin ako Ceniny Vydaj - VOZD. Dufam, ze je to zrozumitelnejsie