e.va
08.10.08,12:51
Kúpil som ojazdené auto.Toto som zaradil do HM a budem ho odpisovať 4 roky.Som plátca štveťročný plátca DPH a čo som sa z porady dozvedel tak sa dá z PHM odpočítať DPH.Samozrejme pri jazdách firemných.
Budem viesť evidenciu jázd v prograne ALFA v členení firemná a súkromná presne podľa km.
Neviem však ako zaúčtujem bločky z PHM.Auto budem používať aj na súkromné účely a neviem ako to všetko rozpočítať - napr.DPH,čo ako účtovať benzín na súkromné účely atď.
Vôbec neuvažujem nad tým že by som auto nezaradil do firmy
Johanka
08.10.08,11:33
Vôbec neuvažujem nad tým že by som auto nezaradil do firmy
Dovolím si najprv otázku : Prečo ?
e.va
08.10.08,11:59
Je to 3 roky staré auto a chcem si opravy,náklady na umyvárku,cestnú daň,poistenie PZP a havárijme,dialničnú známku,naftu bez DPH dať do nákladov sa samozrejme aj odpisovať.Auto je z bazaru stálo
310 000Sk a chcem ho odpisovať.Viem výpočty nejakým koeficietom podľa skutočne najazdených km súkromne a firemne budem musieť prepočítavať v pomere a takisto aj ročné odpisy budem museť ponížiť,náklady na údržbu a pod.Mne sa tých terajších 5,50Sk náhrada akosi nepozdáva a myslím, že keď zahrniem auto do majetku teraz keď som ho kúpil urobím lepšie.
e.va
13.10.08,07:23
Asi to auto nezahrnem do majetku firmy a budem uplatňovať náhradu 5,5Sk/km.
S pozdravom e.va.