cowboyka
08.10.08,11:58
Ahojte, chcem sa opýtať, ako sa dá vyriešiť spoluúčasť pri plnení poistnej udalosti - od koho si ja ju viem vymôcť resp. ako postupovať pri jej realizácií?

Jedná sa o klasické poistenie domácnosti s následným vytopením bytu susedom a poistoňa neuhradí spoluúčasť vo výške 1.000 Sk,--. Ako postupovať, keď aj ten dotyčný má svoju domácnosť poistenú a nebol schopný ísť vybaviť to, že mňa vytopil do svojej poisťovne a mne to moja poisťovňa preplatila bez tých 1.000 Sk-.

ďakujem:(
ZDENIELA
08.10.08,10:29
Ak som to správne pochopila, máš poistnú zmluvu na byt so spoluúčasťou vo výške Sk 1.000,-- Vytopil ťa sused a ty si si plnenie poistnej udalosti vymáhala zo svojej poistky nie zo susedovej .... takto tomu rozumiem
No popdpísala si zmluvu s poisťovňou, kde si so spoluúčasťou Sk 1.000,-- súhlasila takže od nej tú tisícku určite nedostaneš :rolleyes:
Neviem, žeby sused začal byť charakter a tisícku doplatil zo svojich keď už nebol schopný sa ku škode ktorú spôsobil postaviť tak ako mal a pýtať plnenie zo svojej poistky ak je poistený?
cowboyka
09.10.08,04:42
Ak som to správne pochopila, máš poistnú zmluvu na byt so spoluúčasťou vo výške Sk 1.000,-- Vytopil ťa sused a ty si si plnenie poistnej udalosti vymáhala zo svojej poistky nie zo susedovej .... takto tomu rozumiem
No popdpísala si zmluvu s poisťovňou, kde si so spoluúčasťou Sk 1.000,-- súhlasila takže od nej tú tisícku určite nedostaneš :rolleyes:
Neviem, žeby sused začal byť charakter a tisícku doplatil zo svojich keď už nebol schopný sa ku škode ktorú spôsobil postaviť tak ako mal a pýtať plnenie zo svojej poistky ak je poistený?
áno, pochopila si to správne. Ja tú 1.000 ani nechcem od mojej poisťovne, som rada, že mi aspoň niečo vyplatili, len ma zaujímalo, ako sa to dá inakšie vyriešiť. A háčik je v tom, že ten sused je doma cca raz za pol roka. Áno a sused je poistený, mám aj číslo jeho poistiek, môžem sa do toho zaangažovať aj ja alebo to musí urobiť výhradne on - pretože mám prefotené tie hlásenia pre moju poisťovňu. Tak teda neviem.