Bionke
11.05.05,07:30
Pekný úspešný deň prajem.

Neviete náhodou niekto aké sú poplatky pri podaní odvolanie proti výroku o súdnych trovoch? Ked nám bolo určené platobným rozkazom zaplatiť dlžnú sumu a taktiež súdne trovy. Určuje sa to podľa dlžnej sumy z ktorej sa vypočítajú 4% alebo je to nieako inak? Poradte prosím súdoznalci...
Ďakujem.
Katka
pyton
11.05.05,09:37
Ja neviem ale skús pozrieť do Zákona o správnych poplatkoch.
Možno bude vedieť niekto presne.
ik-a
11.05.05,09:45
Pekný úspešný deň prajem.

Neviete náhodou niekto aké sú poplatky pri podaní odvolanie proti výroku o súdnych trovoch? Ked nám bolo určené platobným rozkazom zaplatiť dlžnú sumu a taktiež súdne trovy. Určuje sa to podľa dlžnej sumy z ktorej sa vypočítajú 4% alebo je to nieako inak? Poradte prosím súdoznalci...
Ďakujem.
Katka
Proti platobnemu rozkazu podavas odpor. Odporujes vzdy istinu, cize poplatok platis z istiny a nie spolu s prislusenstvom (co su napr. sudne trovy, uroky a pod.). Odpor mozes podat aj bez zaplatenia poplatku. Sud ta potom vyzve, ze nebude vo veci konat, ak nezaplatis poplatok.
Bionke
12.05.05,04:53
ďakujem za radu toto som potrebovala vedieť.
Pekný deň.
nika.sum
14.09.05,09:45
Ahoj. Podavam navrh na vydanie platobneho rozkazu, povedali mi ze poplatok je 5% zo sumy na ktoru je navrh. Ako je to zo zaokruhlovanim? Vychadza mi to na 2413,- Sk, platim tuto sumu alebo to zaokruhlujem na desiatky?
Vie mi niekto poradit aka je najnizsia suma na platobny prikaz?
ik-a
14.09.05,09:49
Ahoj. Podavam navrh na vydanie platobneho rozkazu, povedali mi ze poplatok je 5% zo sumy na ktoru je navrh. Ako je to zo zaokruhlovanim? Vychadza mi to na 2413,- Sk, platim tuto sumu alebo to zaokruhlujem na desiatky?
Vie mi niekto poradit aka je najnizsia suma na platobny prikaz?
Poplatky zaokruhlujes na cele koruny nahor. Prev.prikaz mozes vystavit aj na 0,10 Sk.
nika.sum
14.09.05,09:57
Asi sme sa nepochopili, nie platobny prikaz, zle som to napisala, platobny rozkaz - myslim tym, na aku najnizsiu sumu mozem dat navrh na platobny rozkaz?
ik-a
14.09.05,10:05
Domahat sa svojich prav sudnou cestou mozes bez akehokolvek obmedzenia. Ak sa chces sudit o 1 korunu - mozes.
nika.sum
14.09.05,10:06
Domahat sa svojich prav sudnou cestou mozes bez akehokolvek obmedzenia. Ak sa chces sudit o 1 korunu - mozes. Tak potom je asi stanovena vyska minimalneho poplatku? A neviete nahodou v akej najmensej hodnote je kolok?
ik-a
14.09.05,13:05
SADZOBNÍK SÚDNYCH POPLATKOV
*
** I. Poplatky vyberané v občianskom súdnom konaní
** Položka 1
** Z návrhu na začatie konania, ak nie je
ustanovená osobitná sadzba
*a) z* ceny (z* úhrady) predmetu* konania
*** alebo z hodnoty* predmetu sporu******* 5%, najmenej 500 Sk
****************************************** najviac 200 000 Sk
*b) ak* nemožno* predmet* konania* oceniť
*** peniazmi****************************** 1 000 Sk
*c) z návrhu na nariadenie alebo zrušenie
*** predbežného opatrenia******************* 500 Sk
*
*** Položka 2
*** Z*** návrhu** na*** začatie** konania
v obchodných veciach
*a) v* sporoch** o** peňažnú* pohľadávku
*** z ceny predmetu konania*************** 5%, najmenej 500 Sk
****************************************** najviac 600 000 Sk
*b) ak* nemožno* predmet* konania* oceniť
*** peniazmi******** **********************3 000 Sk
*c) návrhu* na nariadenie* alebo zrušenie
*** predbežného opatrenia******************* 500 Sk
*
nika.sum
14.09.05,15:40
Dakujem velmi pekne za odpoved, dost mi to pomohlo.
djcikis
14.04.09,19:23
Caute chcel by som sa dostať k davke z garančného fondu pretože zamestnávatel mi nevyplatil mzdy ani odstupné.Chcem dať návrh na konkurz lenže platí sa tam nejaký preddavok.Nejde to aj bez toho preddavku? Neviete mi poradiť?