Kvietok69
08.10.08,13:45
Velmi pekne by som vas chcela poprosit o radu, co robit, ked do firmy chceme kupit osobny automobil, ale tak, aby nam vratili dph? Vraj z kupy os. auta sa dph nevracia, ale ak to bude uzitkove auto, tak ano. Ako urobit z osobneho auta uzitkove? Co musi byt v technicaku? Nehovoriac o tom, ze bude treba platit zakonnu poistku, cestnu dan a co este? Neviem v tom chodit, ako ste si vsimli, budem vam vdacna za radu. :)
betka
08.10.08,16:17
Pri kúpe OA nie nárok na odpočítanie DPH. Je v TP označené M
Pri kúpe NA je nárok na odpočítanie DPH, pokiaľ ho používate na podnikanie, ide o kateg. N

Ako urobiť z OA NA? to je ťažké a neviem si to predstaviť. V prvom rade treba vkonať TZ, a to v tom smere, že dôjde k zmene jeho technických parametrov.

NApr. Máme nejaké typické OA (nechcem robiť reklamu) tak skúsim na mojom obľúbenom, kt. iž zrejme reklamu neurobím žiadnu.)

Mám Trabant-sedan. Je to OA, aby som urobila z neho NA, urobím TZ, vyhodím z neho zadné sedačky, namontujem mriežku medzi prednou časťou a zadnou časťou, aby splňalo aké také parametre NA. Potom zájdem do nejakého špeciálneho certifik. strediska, do nejakej skúšobne, kde mi vystavia na auto nejaký špeciálny certifikát, že s jedná o auto nákladné. Zaplatím mastný poplatok tejto skúšobni. A či mi to prejde i na DI????? (asi tak v jednoduchosti)
evina
08.10.08,17:02
Kvietok69
09.10.08,15:04
Velmi pekne dakujem.