Braňo
11.05.05,07:30
Chcem sa "poraďáckej" komunity opýtať, aké je najvhodnejší typ pripojenia k internetu (nie je možnosť ADSL ani Wi-Fi) na domáce použitie. Najlepšie by bolo neobmedzené (dial up rodinný internet) alebo Internet maxi od orange. Chcel by som sa spýtať, aké máte skúsenosti s týmito produktami. :D :D
alex1
11.05.05,06:02
Ja som si nedávno zriadila od Eurotelu Internet Nonstop za 300,- mesačne (majú akciu) a som veľmi spokojná. Nie je ničím obmedzovaný. Používam ho aj doma aj v práci. Aj s rýchlosťou som spokojná, čakala som pomalšie sťahovanie.
Braňo
11.05.05,06:24
Aký máš modem? :eek:
Daska
11.05.05,06:25
ja mam internet od Orangu, som s nim velmi spokojna, len ako pozeram je to drahsie ako ten eurotel, neobmedzene pripojenie stoji pre stalych zakaznikov 599,- bez DPH, modem bol iba za korunu.
Alex napis prosim Ta, ake si mala vstupne naklady, pocula som ze su dost velke.
Braňo
11.05.05,06:40
Musela si sa zaviazať? Rozčleň všetky náklady, díki. :D
alex1
11.05.05,06:44
Podmienkou tejto akciovej ceny je zrealizovanie inkasného príkazu v banke, čo nie je problém. Dajú tlačivo, ktoré banka vyplní a to odfaxujete. Len pri banke Unibanka netreba faxovať, banka má s Eurotelom dohodu a sama im oznámi zriadenie príkazu.Dajú vám SIM kartu s novým číslom, dá sa z nej volať aj posielať SMS, ale to už je spoplatňované. Bez tohto príkazu by pripojenie stálo 800,-.!!!! Je to akcia na tento rok.
Mňa to vyšlo veľmi lacno. Som pripojená cez bluetooth a telefon Nokia 6230. Bluetooth stojí asi 800,- , (mne ho dal priateľ, ten ho nepoužíva). Ak nemáte telefon s bluetooth pripojením, dá sa to pripojiť cez kábel, ktorý stojí tiež asi 800,-.
bepo
11.05.05,10:41
Braňo-čo ja som čítal na nete k Orange internet tak sa každý sťažoval takže pozor
Braňo
11.05.05,11:23
Bepo, viem, práve preto zisťujem aj Vaše názory. :D
Ale Telecom nie je tiež bohviečo. :D
Vera
11.05.05,12:54
My sme doma tiež uvažovali o zriadení netu, máme na baráku tzv "mikrovlnku" (neviem ako sa to volá spisovne). Poslali mi z tej firmy nejakú ponuku, ale zdá sa mi to priveľa. Je to firma micronet...
lenkak
11.05.05,14:56
Ja mám mobil Internet od Eurotelu, mesačne ma to stojí 600Sk mám obmedzenie na prenos dát 700MB a to sa mi ešte ani raz nepodarilo presiahnuť, ináč by tam bol poplatok navyše, mám zakúpenú na tento Internet dcérsku kartu, ktorú viem zrušiť kedykoľvek, takisto aj ten Mobil Internet. Stačí mať k tomu len mobilný telefón, ktorý má v sebe modem, iba som si zakúpil infra port 1500Sk. Dá sa kúpiť aj kábel - 600Sk, ja som chcela kvôli stabilnosti Infra.
anto
11.05.05,15:44
Ja mám internetové pripojenie cez mikrovlnku, vstupné náklady boli cca 6600 Sk, mesačne vrátane DPH 390 Sk, obmedzenie na 300 MB mesačne, čo mi stačí na celý mesiac. Predtým som mal ISDN, išlo to ako slimák, škoda hovoriť, pričom som neustále telekomunikácie žiadal o zvyšenie rýchlosti, potom prišli títo s mikrovlnkou a to je paráda. Môžem pozerať aj TV z Japonska a počúvať hudbu z Rio de Janeira. Rýchlosť je taká, ako keby to bolo na disku v počítači. Beži mi to už 5 mesiacov a nevymením za iný. Teraz prišiel telecom s tým, že majú ASDL, či nechcem, tak som ich poslal niekam. Cez internet aj telefonujem a odhlásil som im linku, nech skapú, keď sú babráci - myslím telecom
pyton
11.05.05,16:49
Anto, prosím ťa, to ako sa dá pozerať tá TV z Japonska a počúvať hudba z Ria? :)
Ja mám pripojenie nonstop chello cez UPC. Takéto veci vôbec nevyužívam, ani to telefonovanie, hoci by som rada:eek: . Ďakujem za radu.
anto
11.05.05,17:09
Veľmi rád poradím.:

pre počúvanie hudby je vhodný Windows Media Player, vo MS XP je štandartne naištalovaný, v nižších verziach sa dá stiahnúť z internetu. Tu je adresa.: http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=6ccfee89-3d4f-42ee-9239-0893b2c40a62&displaylang=sk
alebo dá sa použiť WINAMP
tu je adresa.:
http://www.winamp.com/
A po spustení vyhľadať internetové rádio alebo internetová TV a môže sa počúvať a vyhľadávať. Je ich nekonečné množstvo. Ja veľmi rád počúvam rádio valc z Brna, boli tam veľmi dobré pesničky ale teraz chcú 30 CZK mesačne, potom je tam Piratenradio z Holandska, tí majú tiež dobré pesničky, alebo Narodni - to sú chorvátske národné piesne. Bez problému beží hudba z Austrálie, Ameriky, folk, jazz, reportáže a pod. Podobne je to aj s TV, beží čínska tv, kórejska, maďarska, nemecka a pod.
Telefonovanie je cez Skype, je to program, ktorý umožní spojenie počítača s počítačom kdekoľvek na svete. Ja hovorím s ním do Írska, kde mám syna.
bepo
11.05.05,18:21
Lenka-kto ti povedal že infraport je stabilnejšie pripojenie ako kábel?To musel byť nejaký "dobrák".
anto-ak máš 300MB obmedzenie to sa moc hudby nenapočúvaš,ja som to minule meral a za hodinu je to 20 MB takže to máš na 15 hod.A to nemôžeš pozerať TV.Máš to iba lacnejšie ako adsl ale kvalita nutne zaostáva.
evina
11.05.05,18:56
Ja mám internet cez kábel fy Robur. Je prístupný v Blave pokiaľ ja teraz viem bohužiaľ len v obvode Blava IV, a Blava V. Som max. spokojná /zatiaľ/ je rýchly, po roku používania pre mňa bezproblémový, platím mesačne 475 SK vrátane DPH. Vstupná investícia za zavedenie bola cca 4400,- SK. Som on line.
Hlinkovx
12.05.05,05:56
ANTO...to by zaujímalo aj mňa..ako Vám môžu stačiť také malé počty MB...ako napr. 700 MB...alebo ešte menej...
ja mám doma klasické DIAL UP pripojenie..+ rodinný internet .../je to pomalé a drahé...ale iná možnosť neexistuje aspoň v tej lokalite, kde som /
a rozhodne by mi 700 MB nestačilo...a to už nehovorím o 300 MB...
veď to je strašne málo.. :confused:
a to chodím doma len na poradu, scrabble a sťahujem e-maily
Daska
12.05.05,06:17
No ja mam ten Orange, mam ho sice len 3. mesiac, ale som s nim spokojna, najlepsie na tom je, ze ho mam stale zo sebou, mam notebook a internet na nom a ide aj v takej diere ako je nasa dedina, sice pomalsie ako v meste ale ide a stale je to rychlejsie ako cez klasicku pevnu linku. Mala som rodinny internet a to bolo o dost drahsie a o veeeeeeeeeeeeeeeela pomalsie.
lenkak
12.05.05,09:52
ANTO...to by zaujímalo aj mňa..ako Vám môžu stačiť také malé počty MB...ako napr. 700 MB...alebo ešte menej...
ja mám doma klasické DIAL UP pripojenie..+ rodinný internet .../je to pomalé a drahé...ale iná možnosť neexistuje aspoň v tej lokalite, kde som /
a rozhodne by mi 700 MB nestačilo...a to už nehovorím o 300 MB...
veď to je strašne málo.. :confused:
a to chodím doma len na poradu, scrabble a sťahujem e-maily
Mne tých 700MB úplne stačí. Ešte ani raz sa mi nestalo, že by som presiahla tento limit.

BEPO: Mne infraport vyhovuje, a som s ním spokojná, ale koľko ľudí, toľko chutí....
Hlinkovx
12.05.05,10:00
Mne tých 700MB úplne stačí. Ešte ani raz sa mi nestalo, že by som presiahla tento limit.

BEPO: Mne infraport vyhovuje, a som s ním spokojná, ale koľko ľudí, toľko chutí....LENKA koľko hodín si asi na tom nete za mesiac?
lenkak
12.05.05,10:01
Okolo 60 hodín, možno aj viacej ale max. som mala 550MB.
Daska
12.05.05,10:37
tak malo, to som bola ked som mala internet iba vecer, teraz byvame bezne 200 hodin aj viac, len mam 2000 MB volnych zatial som to neprekrocila
Hlinkovx
12.05.05,10:57
LENKA...no..zato som sa pýtala...lebo ja mám na účte tak približne dĺžku pripojenia okolo 250 hodín...
lenkak
12.05.05,14:17
Silvia, ja nemám zobrazené trvanie na Internete, iba prenos údajov, ale keď mi bude končiť obdobie ja sa na to pozriem koľko hodím som bola na Internete, je to viac ako tých 60, ale tých 200 som nemala. Maximálne ak 100h. Ja sa na to pozriem. Ja chodím len na Post, tam mám mailovú adresu už od VŠ, na Poradu, a ešte na zopár počítačových stránok, sem tam zbierka, SME a to je všetko. Viac nepotrebujem. Na Internete zvyknem byť aj v robote, možno za to mi to stačí, ale aj tak nepoužívam ten Internet doma len ja sama. Ale zvládame to zatiaľ v pohode.
brm
12.05.05,14:22
Ja mám internetové pripojenie cez mikrovlnku, vstupné náklady boli cca 6600 Sk, mesačne vrátane DPH 390 Sk, obmedzenie na 300 MB mesačne, čo mi stačí na celý mesiac. Predtým som mal ISDN, išlo to ako slimák, škoda hovoriť, pričom som neustále telekomunikácie žiadal o zvyšenie rýchlosti, potom prišli títo s mikrovlnkou a to je paráda. Môžem pozerať aj TV z Japonska a počúvať hudbu z Rio de Janeira. Rýchlosť je taká, ako keby to bolo na disku v počítači. Beži mi to už 5 mesiacov a nevymením za iný. Teraz prišiel telecom s tým, že majú ASDL, či nechcem, tak som ich poslal niekam. Cez internet aj telefonujem a odhlásil som im linku, nech skapú, keď sú babráci - myslím telecom
prudký súhlas...a s takou chuťou som poslala ST telecom do prd...
ondrejvla
12.05.05,14:32
Aj ja mám internet cez mikrovlnku už druhý mesiac, mala som od Telecomu rodinný internet, od 16 - 07 hod., víkendy a sviatky neobmedzene. Bolo to veľmi pomalé, často mi vypadával. Teraz som spokojná, vstupná investícia bola vyššia, mesačné poplatky 400,-Sk( ale nedajú mi o tom doklad) a som na nete celý deň.
anto
12.05.05,14:36
Lenka-kto ti povedal že infraport je stabilnejšie pripojenie ako kábel?To musel byť nejaký "dobrák".
anto-ak máš 300MB obmedzenie to sa moc hudby nenapočúvaš,ja som to minule meral a za hodinu je to 20 MB takže to máš na 15 hod.A to nemôžeš pozerať TV.Máš to iba lacnejšie ako adsl ale kvalita nutne zaostáva.Opravujem sa, mám 1000 MB mesačne a pri prekročení platím za každý 1 MB 0,40 halierov, ak ušetrím, tak to prechádza do ďaľšieho mesiaca. Doteraz sa mi ani raz nepodarilo prekročiť limit a to som stále zavesený na internete
bepo
12.05.05,16:44
anto-tak to si slabotár,ja mám dsl a cez víkendy sa mi neráta do limitu /takže náročnejšie veci robím cez víkend/ a to f poho ani som sa moc nesnažil a bolo 2500 GB.
lenka-nevýhoda infraportu je práve v nestabilite pripojenia,stačí niečim trochu pohnúť a ideš odznovu.Preto ma prekvapilo že kvôli stabilite preferuješ infra pred káblom.Ale ako si napísala-koľko ľudí toľko chutí
Hlinkovx
12.05.05,16:46
Opravujem sa, mám 1000 MB mesačne a pri prekročení platím za každý 1 MB 0,40 halierov, ak ušetrím, tak to prechádza do ďaľšieho mesiaca. Doteraz sa mi ani raz nepodarilo prekročiť limit a to som stále zavesený na interneteno..vedela som...že to nebude tak ...ako si to predtým napísal.....hneď sa mi to nezdalo...pretože ja som na nete 250 hodín mesačne...viac menej doma nič nesťahujem....a mám skoro 1GB stiahnutých dát
ondrejvla
12.05.05,17:01
A všimli ste si, že všetci odpovedáme na tému INTERENT ?!
S21
16.05.05,06:29
Ahojte mám problém. Dali sme si doma zaviesť internet nonstop od t mobil. Telefon mám Sony Ericson T 300, cez USB. Windows 98.
Najprv som si nainštalovala do pc ten usb, teraz sa tvári tak, že je to modem. Potom mi jeden milý ujo z ich hot line linky povedal, že to si ešte musím nastaviť pc. Tak som si urobila všetky nastavenia podľa ich návodu z inet stránky. A ešte stále mi to nejde. Vypisuje mi nejakú chybu 678, a že vraj PC nekomunikuje s MT. Ide ma poraziť, vie mi niekto pomôť. Ja som totálny PC antitalent :D
Hlinkovx
16.05.05,06:44
a keď si dáš otestovať.../ čo sa tvári ako modem/ tak ti to ide?
a nejaký servis pack na Win 98 ??
S21
16.05.05,06:49
joj Silvi, veľa odomňa chceš, no ked si otvorím tento počítač modem tak tam mám ten svoj nainštalovaný
ale také že servis pack? to je čo?
bepo
16.05.05,06:52
A dala si si vytvoriť spojenie?
Monica
16.05.05,06:56
Ahojte mám problém. Dali sme si doma zaviesť internet nonstop od t mobil. Telefon mám Sony Ericson T 300, cez USB. Windows 98.
Najprv som si nainštalovala do pc ten usb, teraz sa tvári tak, že je to modem. Potom mi jeden milý ujo z ich hot line linky povedal, že to si ešte musím nastaviť pc. Tak som si urobila všetky nastavenia podľa ich návodu z inet stránky. A ešte stále mi to nejde. Vypisuje mi nejakú chybu 678, a že vraj PC nekomunikuje s MT. Ide ma poraziť, vie mi niekto pomôť. Ja som totálny PC antitalent :DAhoj Gabi!
No keď Ty si PC antitalent, tak ja som ani neviem čo. Ani nechápem, čo to tu vypisuješ:p
Si si istá, že si zavolala tomu správnemu ujovi do hot line linky? Nebol ten milý ujo náhodou Vilo Rozboril z hot line linky Mojsejovcov? Dzifče počarovné a teraz sa Ty čuduješ, že doma nie si on line? :D :D :D pá-pá
S21
16.05.05,07:11
joj neee, to bol fakt ten ujko taký šumní hlas mal:D:D:D a nebol to Rozboril :D:D:D
alex1
16.05.05,07:22
Ahojte,
S21 ja som pripojená cez Bluetooth a takisto mám problémy. Kliknem na ikonu Bluet. dám pridať zariadenie, zobrazí sa mi telefon, ktorý používam na pripojenie, odkliknem, ďalej sa pýta či chcem pripoiť pomocu kľúča, dám nie, začne mi zobrazovať nové inštálácie hardeveov, tak čakám a nakoniec mi ponúkne okienko na zadanie hesla, zadám napr.123 odošlem a na telefóne mi ponúkne spojenie, kde dám tiež heslo 123. A spojíma, niekedy nie a to musím opakovať. Neviem, či aj tvoje pripojenie pracuje na tomto systéme, ale možno je to podobné. Treba to skúšať. Neviem, prečo to robí. Skúšaj.
Viki
16.05.05,07:37
Ahojte mám problém. Dali sme si doma zaviesť internet nonstop od t mobil. Telefon mám Sony Ericson T 300, cez USB. Windows 98.
Najprv som si nainštalovala do pc ten usb, teraz sa tvári tak, že je to modem. Potom mi jeden milý ujo z ich hot line linky povedal, že to si ešte musím nastaviť pc. Tak som si urobila všetky nastavenia podľa ich návodu z inet stránky. A ešte stále mi to nejde. Vypisuje mi nejakú chybu 678, a že vraj PC nekomunikuje s MT. Ide ma poraziť, vie mi niekto pomôť. Ja som totálny PC antitalent :D Nepíšeš nič o tom, či si inštalovala software, ktorý k Sony Ericson nedávajú, ja ho mám tak Ti ho priložím... nainštaluj ho do PC a ak bude nejaký problém s nastaveniami, tak mi napíš, rada pomôžem....
Tel. číslo pripojenia je *99***1#
heslo žiadne
-------
prílohy s koncovkou exe na poradu nezoberie...ozvi sa pošlem e-mailom
S21
16.05.05,09:11
Viki napísala som ti súkromnú správu, a dakujem
Eva Farkasová
21.05.05,14:18
PRE TÝCH, KTORÍ MAJÚ INTERNET OD ST! VLASTNÁ SKÚSENOSŤ!
Neaktivujte si bezplatnú doplnkovú službu "info o dĺžke trvania volania počas hovoru"
NEBUDETE SA VEDIEŤ PRIPOJIŤ!

40 dni som bola odpojená, lebo nik nevedel čo tomu je. Pri pokuse pripojit sa, ukazovalo chybu č. 678 vzdialeny počítač sa nepripojil, už som myslela, že prídem o nervy. nakoniec v ST došli k záveru, že to bude ono a B I N G O !
LEN škoda, ŽE NA TO NEUPOZORNIA HNEĎ pri aktivácii, no nie? Ani by ma nenapadlo si tú službu dať aktivovať /aj keď je dobrá/.
rabek
27.05.05,04:07
Záleži od toho, v ktorej časti štátu sa nachádzate. :-) V Martine je najvyhodnejší poskytovateľ Gaya. Ma najlepšie ceny a čo je hlavné kvalita ich spojov je na jedničku.
Majopa
13.06.05,07:47
Som názoru, že sa treba poradiť s niekym, komu dôverujete a dotyčný pozná možnosti Vašej lokality a rozumie počítačom. Skúste zaloviť v rodine, či niekde poblízku, či Vám niekoho nedoporučia.

Vo všeobecnosti platí :
Bratislava veľa možnosti pripojenia.
Mestá : trochu menšie.
Mestečká : malý výber ( ST cez telefón, už aj ST DSL, niekde mikrovlnka, mobil cez EDGE ale skôr cez GPRS )
Dediny : buď ST alebo mobil cez GPRS( rýchlosť podobná ST)
Každé pripojenie má svoje pre a proti. Ale ťažko radiť, ak niet z čoho vyberať.
MMM
27.06.05,06:52
Nemas na nich kontakt? Myslim na toto: V Martine je najvyhodnejší poskytovateľ Gaya. Ma najlepšie ceny a čo je hlavné kvalita ich spojov je na jedničku.

Diky
sedlo
28.06.05,13:06
ja mam skusenosť s rodinnym internetom. Vyhody sú tie, že pripojenie je v čase od 16,00 do 06,00 + víkendy a sviatky neobmedzené, a ďalšia výhoda je, že objem prenášaných dát je tiež neobmedzený. Platí sa za to 300 sk + provider (asi 100 sk/mesiac) čiže dokopy je to za 400 Sk/mesiac. Nevýhoda je rýchlosť. Tá dosahuje max 56 kb/s čo znamená v dnešnej dobe internet na prezeranie stránok a na posielanie e-mailov (nie na žiadny downloading) Na toto pripojenie musíte vlastnik modem 56 kb a musíte mať pevnú linku. Čo sa týka edge pripojenia od orange, čas pripojenia je od 17,00 do 07,00 ale objem prenesených dát je obmedzený limitom 2 GB. Rýchlosť pripojenia je okolo 230 kb/s a podľa vlastných skúseností viem, že občas to pripojenie "spadne" (v porovnaní s rodinným internetom padá edge pripojenie viac) Musíte sa rozhodnúť, ak Vám nevadí trochu pomalšie pripojenie (načítavanie stránok) a nechcete internet využívať na sťahovanie iba na prezeranie a e-mail, tak je to v podstate jedno, či sa rozhodnete pre 1 z 2 riešení. Cena egde pripojenia je tuším 600 Sk mesačne (a musíte mať 2 ročnú viazanosť + je potrebné zakúpiť si zariadenie na sim kartu, cca 2000 sk). Pri rodinnom internete sa nemusíte nijak viazať (dá za zrušiť z mesiaca na mesiac) a to by som Vám doporučil vyskúšať aspoň na začiatok.
alex1
08.08.05,11:08
Chcem sa pripojiť cez internet k FUNrádiu. Píše Klikni a otvor pop up, mušíš mať vypnutý pop up block. Neviem kde to mám mať vypnuté. Chvíľu mi to načítava a potom prehrá a stále dokola to isté. Neviem mi niekto poradiť?
Ďakujem
bepo
08.08.05,17:04
Pop-up block je zapnutý vo firewall-e,ak ho vôbec nemáš tak ho ani nemôžeš vypnúť.Ak ti to chvíľu hrá a potom načítava tak najskôr máš pomalé pripojenie.
sklenkova
08.08.05,18:26
U nás táto firma má tiež "mikrovlnku" poskytuje luďom pripojenie za 5600,-Sk ročne s DPH a všetci sú veľmi spokojní,aj čo sa týka rýchlosti,môžu si sťahovať koľko chcú údajov-nikto ich neobmedzuje,nepadá sieť.Je to super.
sway
06.11.05,17:37
Prosím ľudkovia, niekedy sem bol hodený link na meranie rýchlosti netového pripojenia, neviem ho nájsť, ak ho náhodou máte posuniete ho sem prosím.... díííík:o
bepo
06.11.05,19:12
durisovad
06.11.05,21:23
Dakujem aj ja za ten link, skusila som, funguje. Doteraz som nemala ani ponatia, aku ma moje pripojenie rychlost.
Daniela
07.11.05,05:25
Mám edge pripojenie vyhovuje pre bežnú prácu na doma. Verný zákazník ORANGE - bez obmedzenia pripojenie celý deň 713,- Sk mesačne na 2 roky. Vstupný modem stojí 600,- Sk. Výhoda prenosu modemu kdekoľvek - so sebou. Obmedzení sťahovanie.
Čo sa týka rýchlosti-podľa dostuplnej litertúry- ani jeden operátor nepostkytuje takú rýchlosť ako uvádza: všety tak maximálne 80 až 100.
Aj tento Orange modem má schopnosť prenosu 230,5 ale......
No vybrať si musí každý sám.
Mne vyhohuje Orange-edge nonstop pre verných.
bepo
07.11.05,06:43
Mobilný operátori už začínajú ponúkať rýchly internet s rýchlosťou do 1Mbit/s,zatiaľ len vo veľkých mestách.
ebeš
01.12.05,05:05
Nenašiel by sa prosím niekto ochotný, kto by mi poradil ako nainštalovať a rozbehnúť Orange Edge Internet?
Chobot
01.12.05,05:13
Nenašiel by sa prosím niekto ochotný, kto by mi poradil ako nainštalovať a rozbehnúť Orange Edge Internet?

Na tejto stránke Orange-u

http://www.orange.sk/images/static/edge/nastavenie.html

nájdeš podrobný návod na inštaláciu EDGE modemu, či už cez PCMCIA kartu alebo USB port. Stačí len kliknúť na typ karty a platformu Windows.

Neviem, či máš laptop alebo stolné PC, ale ak Ti to ani s tým návodom nepôjde, daj vedieť.
ebeš
01.12.05,05:44
Ďakujem Chobot za ochotu pomôcť mi.
Na pripojenej stránke je návod na pripojenie pomocou modemu. Ja ale budem používať mobil ( Nokia 6020) ako modem. To asi nemôžem použiť - či áno?
Zatiaľ jedinou mojou akciou bola snaha o inšatáciu PC suite zo stránky Nokie, aj to mi nešlo, lebo mi to stále hlásilo chybu prenosu.
bepo
01.12.05,07:57
A s telefónom sa chceš k čomu pripájať?Ja mám 6230i a vreckový počítač,nič netreba sťahovať,cez bluetooth šlape v pohode
Chobot
01.12.05,08:03
A ako chceš prepojiť mobil s laptopom. Veď tá Nokia nemá bluetooth. Neviem, či Ti internet bude fungovať cez dátový kábel.

Ak sa nemýlim, tak PC suite je iba na miestnu synchronizáciu kontaktov, kalendára, úloh a poznámok s PC, neviem, či je možné cez neho pripjiť PC na Internet.
ebeš
01.12.05,08:11
Predovšetkým chcem povedať, že sa tomu veľmi málo rozumiem a aj zásluhou " kompletných a odborných služieb ", ktoré mi boli poskytnuté v predajni ORANGE. Takže opíšem, čo sa mi podarilo zistiť.
Nokia 6020 nemá možnosť bezkáblového pripojenia. T.j. musela som si kúpiť kábel ( aj to už druhý, lebo prvý tam nepasoval ). Sim kartu pridelenú na internet som si vložila do mobilu ( teraz by mal ísť ako modem ) a pozapájala všetko medzi sebou . No a počítač si pýtal nejaké drivere.
Tak som išla na internetovú stránku NOKIE a tam som si stiahla PC SUITE na daný typ NOKIE ( písali, že by tam mali byť aj všetky drivere) a snažila som sa to nainštalovať. A zahlásilo mi to nejakú chybu prenosu. Určite to skúsim ešte aspoň raz ( predtým ako rozzúrene nabehnem do predajne Orange), len som sa chcela opýtať, či s tým nemá niekto skúsenosti.
Chobot
01.12.05,08:22
Tak potom Ti nebude sačiť iba PC suite, vyzerá to tak, že to je len na spojazdnenie kábla.

Choď na stránku:

http://europe.nokia.com/nokia/0,,69659,00.html

a tam si stiahni a nainštaluj Cable Modem driver for Windows.

Predtým však skontroluj, či máš jeden ztých káblov, ktoré sú na tej stránke uvedené. PC suite by mal obsahovať drivery pre tieto káble.

Ak to ani potom nepôjde, tak budeme pátrať ďalej.
ebeš
01.12.05,09:05
Ja som to už skúšala, ale v tom downloade su vôbec neni exe subory ale len nejake inf.
Chobot
01.12.05,09:53
Ja som to už skúšala, ale v tom downloade su vôbec neni exe subory ale len nejake inf.

Sorry, to som si nevšimol, že ten súbor nie je samoinštalačný, treba to ručne nainštalovať nasledovným spôsobom:

Ešte pre samotným stiahnutím si otrvor Windows Explorer (Prieskumník) a v záložke Nástroje - Možnosti Zložky - Zobrazení, si zaklikni "Zobrazovat skryté soubory a složky"

1. potom dáš download, zobrazí sa Ti dialógové okno
2. v tomto okne klikneš na "Uložiť" alebo "Save", v dialógovom okne urči adresár c:Windows\inf (adresár bude taký priesvitný, lebo je to skrytý adresár) a uložíš ho (zapamätaj si názov súboru)
3. V Prieskumníkovi si nájdi ten uložený súbor, klikni na neho pravým talčítkom myši a daj "Nainstalovat".

Mala by prebehnúť inštalácia a uloženie do registrov.
ebeš
01.12.05,10:23
Chobot, zatiaľ ti veľmi pekne ďakujem. Dúfam, že mi to už bude fungovať.
atramka
01.12.05,12:04
mám od Orange EDDGE - napojené na nootboku, idem s tým kam chcem, má to pripojenie na kábel a zariadenie s anténkou, je to asi tak isto ako píše Daniela, a som spokojná.
Toto je ono:
Dátové zariadenia Zadacom EDGE modem
Služby GSM - 900/1800/1900
Dátové aplikácie - Prenos dát
1,- Sk Cena s DPH
Pre paušál: Internet Maxi, Internet Klasik, Internet Maxi pre verných zákazníkov, Internet Klasik pre verných zákazníkov,

Ja mám internet Maxi pre verných zákazníkov za 599,- + DPH a neobmedzený prístup.
Má to tú výhodu, že mi to neobmedzuje použitie mobilu počas pripojenia na net, ten si používam bez napájania.
Chobot
01.12.05,13:31
Atramka, Ty máš iné zariadenie, než ebeš. Ty máš na koci káblika modem (ten kábel má USB koncovku, že?), kým ebeš má miesto modemu mobilný telefón. A problém je v prepojení toho mobilu a počítača.

To, čo máš Ty je trochu lepšie riešenie, lebo ten modem je napájaný priamo cez USB kábel, kým mobil je závislý na kapacite batérie. Čiže v prípade mobilu je užívateľ obmedzený v dĺžke pripojenia na internet, kým sa mu nevybije baterka v mobile. Alebo pripojiť na nabíjačku, čím však vznikne na stole menší elektroobchod. Ďalšou nevýhodou je, ako si spomínala, obsadenie mobilu na dobu surfovania.

Ešte elegantnejšie riešenie je mať ten modem vo forme PCMCIA karty. Vtedy z notebooku netrčia žiadne káble ani pridané zariadenia, na boku je len taká malá anténka. Presne to pred pár dňami doporučoval jednej známej, ktorá si chce dať zaviesť internet. Jej postačí Internet Klasik, ktorý ako verný zákazník má za 399,- SKK.

Teraz mi napadlo, ebeš - Aký typ notebooku alebo počítača máš? Či náhodou to nie je USB 1.0 (čo však nepredpokladám, lebo by to musel byť hodne starší typ). Potom by mohol byť problém v prenose, lebo port USB typu 1.0 má nižšiu rýchlosť prenosu než v súčasnosti poižívaný USB 2.0.
ebeš
02.12.05,07:25
Počítač mám nový , v tom to nebude.
PC suite sa mi už dokonca podarilo nainštalovať ( na prenos súboru som zvolila USB kľúč miesto prepisovateľného CD)
Ale, hanbim sa to aj napisať , tentoraz sa mi nepodarilo vložiť kábel do telefónu. Neviem, či tam skutočne nepasuje, alebo na to blbo idem. Musím sa ísť na to opýtať predajcu .
A telefón miesto modemu mám preto, aby som sa Orangu nemusela viazať na 2 roky. Počkám si na obdobie, keď Slovak Telecom bude rešpektovať stanovisko protimonopolného úradu a nebude viazať pripojenie na internet existenciou pevnej linky.
Antonia
02.12.05,07:47
neviem či poznáte firmu Slovanet....majú CD s názvom Rozbaľ to...
myslím,že pre domáce užívanie je to dobré...
na firme máme mikrovlnku a tiež je super..máme urobenú dobrú zmluvu
kámoš má eurotel a kámoš zas orange a obidvaja sa sťažujú ,že to nestojí za veľa
Chobot
02.12.05,08:03
Počítač mám nový , v tom to nebude.
PC suite sa mi už dokonca podarilo nainštalovať ( na prenos súboru som zvolila USB kľúč miesto prepisovateľného CD)
Ale, hanbim sa to aj napisať , tentoraz sa mi nepodarilo vložiť kábel do telefónu. Neviem, či tam skutočne nepasuje, alebo na to blbo idem. Musím sa ísť na to opýtať predajcu .
A telefón miesto modemu mám preto, aby som sa Orangu nemusela viazať na 2 roky. Počkám si na obdobie, keď Slovak Telecom bude rešpektovať stanovisko protimonopolného úradu a nebude viazať pripojenie na internet existenciou pevnej linky.

To si ho ešte nemala vôbec pripojený? Skontroluj si buď na obale káblu alebo priamo na ňom, aký typ to je a napíš, skontrolujeme. Možno fakt nei je kopmpatibilný s mobilom.

A kvôli tomu modemu sa musíš Orange-u zaviazať? Veď ten modem si môžeš aj kúpiť, ten PCMCIA stojí do 3 tisíc.

Mimochodom, ak sa nemýlim, tie dátové káble sú nekresťansky drahé. Syn má Nokiu 3220 s foťákom a chcel dátový kábel, aby si mohol fotky sťahovať do PC. V obchode ma skoro prekotilo, originál značkový datakábel stojí 1500 a neznačkový okolo 800. ZA OBYČAJNÝ KÁBEL S DVOMI KONCOVKAMI!!! Tí sa asi nepočujú.
ebeš
02.12.05,09:03
Typ kabla by mal byť dobrý, je to CA-42. Len ja tu jednu koncovku nemôžem strčiť do mobilu. Bojím sa to tam zatlačiť.
Pripojené som to ešte nemala, pretože až do včera som nemala v počítači softvér.
Chobot
02.12.05,09:28
Typ kabla by mal byť dobrý, je to CA-42. Len ja tu jednu koncovku nemôžem strčiť do mobilu. Bojím sa to tam zatlačiť.
Pripojené som to ešte nemala, pretože až do včera som nemala v počítači softvér.

Nie si Ty náhodou blondínka? :cool: :cool: :cool:

Bol to len žart, dúfam, že sa neurazíš. Ale nemohol som si to odpustiť, lebo tu riešime niečo a pritom problém je úplne inde. Samozerejme, že Ti to chlási chybu prenosu, aj keby si mala všetko v poriadku nainštalované, keď kábel nemáš zapojený.

Ale vrátim sa späť. Skontroloval som typ kábla a jeho kompatibilitu tu:
http://europe.nokia.com/nokia/0,,79898,00.html

a vyzerá, že s tým by problém nemal byť. Pozri ešte, či ten kábel nemá kryt koncovky alebo či na mobile nie je nejaká záslepka. Taktiež skontroluj, či ho zasúvaš v správnej polohe. Možno stačí len trochu silnejšie zasunúť alebo otočiť o 180 stupňov. Ak to pripojíš, verím na 95%, že sa Ti internet rozbehne.

Pozeral som na obrázku ten kábel, ak má na krajoch také dva háčiky, tak skús jemne stlačiť koncovku kábla po šírke, aby sa tie háčiky odchýlili smerom dnu a po zatlačení by sa mali do telefónu "zacvaknúť". Alebo popíš, prešo to tam nechce vojsť - nesedí rozmer koncovky? (čo asi nepredpokladám). Pre istotu som priložil obrázok, ako by mal vyzerať spodok Tvojho telefónu a kábel. Je to také isté?
atramka
02.12.05,09:51
Ebeš, už si sa pripojil na net??? Nemáš to náhodou ZADACOM ?
Chobot
02.12.05,09:53
Ebeš, už si sa pripojil na net??? Nemáš to náhodou ZADACOM ?

Nie, pozri môj príspevok č. 63.
ebeš
02.12.05,10:13
Vždy som chcela byť blondínka. Ale bohužiaľ, som pravý opak. Neurazila som sa , naopak som ti veľmi vďačná, že sa mi venuješ.
Chybu prenosu mi to hlásilo pri INŠTALÁCII PC suite. Takže vlastne k sprievodcovi pripájania som sa dostala až včera. A tam sa to postupne všetko pripája a keď mi to kázalo pripojiť ku káblu mobil, bola som hotová.A keďže je mobil manželov, neodvážim sa naň ani škaredšie pozrieť, nieto ešte niečo do neho nasilu tlačit( tlačím správnym smerom - je tam šípka a aj do správneho otvoru- našla som si ho v manuále k mobilu).Ke´d budem konečne pripojená, ja sa ozvem, kde bola chyba.
atramka
02.12.05,10:34
To si ho ešte nemala vôbec pripojený? Skontroluj si buď na obale káblu alebo priamo na ňom, aký typ to je a napíš, skontrolujeme. Možno fakt nei je kopmpatibilný s mobilom.

A kvôli tomu modemu sa musíš Orange-u zaviazať? Veď ten modem si môžeš aj kúpiť, ten PCMCIA stojí do 3 tisíc.

Mimochodom, ak sa nemýlim, tie dátové káble sú nekresťansky drahé. Syn má Nokiu 3220 s foťákom a chcel dátový kábel, aby si mohol fotky sťahovať do PC. V obchode ma skoro prekotilo, originál značkový datakábel stojí 1500 a neznačkový okolo 800. ZA OBYČAJNÝ KÁBEL S DVOMI KONCOVKAMI!!! Tí sa asi nepočujú.

Chobot, ty to "umíš", aj ja by som chcela stiahnuť fotografie z mobilu NOKIA
6610i , ako na to????
Chobot
02.12.05,10:48
Chobot, ty to "umíš", aj ja by som chcela stiahnuť fotografie z mobilu NOKIA
6610i , ako na to????

Pozeral som na tej stránke kompatibility (viď vyššie) a aj na N6610i pasujú tie uvedené 2 typy káblov a podporujú skoro všetky typy operácií medi PC a mobilom.

Čiže si musíš kúpiť Datakábel (jeden z tých dvoch) nainštalovať si PCsuite alebo Driver (driver je iba samotný ovládač, PCsuite je balík aplikácií vrátane ovládača) a môžeš komunikovať s mobilom cez PC. Len buď pripravená, že ceny tých káblov nie sú nízke.
bepo
04.12.05,17:29
Ten káblik do telefónu treba strčiť tak trochu "jemne nasilu",nejde to tak ľahko ako do pc.
ebeš
05.12.05,04:40
Už som online!
Najprv som absolvovala špeciálne školenie na vkladanie káblika do mobilu ( ako povedal Bepo musí to tam ísť jemne nasilu a pod špeciálnym uhlom).
Pripojenie - použila som viac-menej návod, ktorý bol pod linkom, ktorý pridal Chobot ( aj ked pri pripojení telefónu ako modemu som musela improvizovať)
Neskôr už s chladnou hlavou ( a nie pod stresom, aká som nemožná ) som prišla aj na iný spôsob pripojenia môjho modemu - telefónu podporujúcemu prenos paketových dát a to cez PC Suite- One Touch Acces- Nastavenia
Datový kábel- keby u nás ( malé mestečko) na predajných miestach Orange ( ale aj T-Mobile)nemali káble len na objednávku( na sklade ich vraj nedržia preto, lebo sú drahé) mala by som aj ja drahý. Ale v procese zoháňania kábla som dostala tip a kúpila som kábel za 400.-Sk. Týmto mu prajem, aby mi dlho vydržal.
Otázky - mala by som ich dosť , ale zatiaľ tieto 2
- ako si môžem zmerať celkový objem prenesených dát cez internet?
- spolu s aktiváciou internetu som mala dostať mail schránku. Kde ju mám hľadať?
Chobot
05.12.05,05:11
Už som online!
Najprv som absolvovala špeciálne školenie na vkladanie káblika do mobilu ( ako povedal Bepo musí to tam ísť jemne nasilu a pod špeciálnym uhlom).
Pripojenie - použila som viac-menej návod, ktorý bol pod linkom, ktorý pridal Chobot ( aj ked pri pripojení telefónu ako modemu som musela improvizovať)
Neskôr už s chladnou hlavou ( a nie pod stresom, aká som nemožná ) som prišla aj na iný spôsob pripojenia môjho modemu - telefónu podporujúcemu prenos paketových dát a to cez PC Suite- One Touch Acces- Nastavenia
Datový kábel- keby u nás ( malé mestečko) na predajných miestach Orange ( ale aj T-Mobile)nemali káble len na objednávku( na sklade ich vraj nedržia preto, lebo sú drahé) mala by som aj ja drahý. Ale v procese zoháňania kábla som dostala tip a kúpila som kábel za 400.-Sk. Týmto mu prajem, aby mi dlho vydržal.
Otázky - mala by som ich dosť , ale zatiaľ tieto 2
- ako si môžem zmerať celkový objem prenesených dát cez internet?
- spolu s aktiváciou internetu som mala dostať mail schránku. Kde ju mám hľadať?

:):) Gratulujem k úspešnému pripojeniu:):)

Na prvú otázku: exsituje nespočetne veľa softvérov na meranie objemu dát, napr. http://www.dumeter.com/ , http://www.metaproducts.com/,... Problémom je, že väčšina z nich nie sú freeware, tzn. že Ti ich poskytnú na nejaké testovacie obdobie a potom si ich musíš kúpiť. Ak Ti to až tak nesúri, skúsim pohľadať niekde vo svete nejakú voľnú aplikáciu. Zatiaľ si môžeš na 30 dní skúsiť z toho prvého linku.

Na druhú: teraz Ti neviem povedať, lebo mám inde mailovú schránku. Nemusíš sa však viazať iba na e-mail orange-u, aj inde sú bezplatné schránky, napr. www.post.sk, www.atlas.sk, www.zoznam.sk alebo je kopec ďalších.

Ešte to preverím, dám Ti vedieť.
bepo
05.12.05,05:40
1-Väčšina providerov má vlastnú stránku-niečo s názvom ako Kontrola pripojenia-kde zadáš svoje prihlasovacie údaje a máš tam štatistiku všetkých pripojení aj s objemom dát.
2-Na mailovú schránku si mala dostať zvlášť prihlasovacie údaje s heslom aj s názvom mail servera,po spustení outlooku alebo iného programu na poštu ťa to samé vyzve na doplnenie údajov a vytvorí mailovú schránku príp si dáš Vytvor nové poštové konto
Eva11
05.12.05,10:59
Vie mi niekto poradiť, kde sa dá toho času výhodne zriadiť internet,chcela by som ho dať deťom ako darček k Vianociam. ďakujem
Chobot
05.12.05,12:00
Vie mi niekto poradiť, kde sa dá toho času výhodne zriadiť internet,chcela by som ho dať deťom ako darček k Vianociam. ďakujem

Na takto položenú otázku je veľmi ťažké odpovedať, lebo ju ovplyvňuje veľa faktorov. Hlavným faktorom je miesto pobytu, lebo nie všetci poskytovatelia sú dostupní z celého územia. Ďalej by bolo dobré vedieť, či máš pevnú linku klasickú alebo ISDN, či máš mobil, akého operátora, ako dlho si klientom (ak máš paušál od Orange-u viac ako 6 mesiacov, tak máš zvýhodnený Orange internet). Dobré by bolo vedieť, čo budú chcieť Tvoje robiť s internetom (v závislosti na rýchlosť pripojenia, napr. s dial-up om asi ťažko budú hrať on-line hry, ktoré vyžadujú rýchlejšie pripojenie). Dial up by som dnes aj tak už nedoporučoval, viac sa natrápiš s čakaním na dllllllllho sa nčítajúce sránky, než budeš mať z toho osohu. Ten je dobrý len keď občas chceš zistiť nejakú informáciu, napr. cestovné poriadky.

V konečnom rade je treba vedieť Tvoj limit na investovanie do internetu.

Mesačné poplatky Ťa vyjdú pri kompromisnom riešení tak cca 700 sk a viac. Musíš tiež rátať s tým, že niektoré verzie môžu vyžadovať počiatočné náklady (zriaďovateľský poplatok) vo výške niekoľto tisíc korún.

AK si stále rozhodnutá darovať deťom internet, zodpovedaj horeuvedené otázky a nájdeme niečo.
kukučka
05.12.05,17:34
Za necelú tisícku je rodinný internet aj pevná linka, večerné polhodinové za 1 Sk a nedeľné telefonáty po Slovensku zadarmo. Teraz je akcia modem zadarmo, platí sa len DPH. Info na čísle 0800123777
Chobot
05.12.05,21:56
Za necelú tisícku je rodinný internet aj pevná linka, večerné polhodinové za 1 Sk a nedeľné telefonáty po Slovensku zadarmo. Teraz je akcia modem zadarmo, platí sa len DPH. Info na čísle 0800123777

Vzhľadom na rýchlosť pripojenia (56kbit/s) je to dosť drahý internet. Pre porovnanie: stiahnutie 1 MP3 pesničky o veľkosti 4,83 MB pri tejto rýchlosti bude trvať 11 minút.Pri vysokorýchlostných pripojeniach pri rýchlosti 512 kbit/s by to trvalo 1,5 minúty .(napr. Chello Easy, mesačne 799, Orange internet Classic - 599/mesačne). Na druhej strane, tu zaplatíš zriaďovateľské poplatky 2000 sk v prvom prípade a 2990 sk v druhom. Ak však máš dobrý mobil a operátora Orange, tak to bude stáť menej.
ajobs
05.12.05,22:23
Vie mi niekto poradiť, kde sa dá toho času výhodne zriadiť internet,chcela by som ho dať deťom ako darček k Vianociam. ďakujem

Eva11, neviem, kde bývaš, takže dosť ťažko radiť, niečo tu už naviac aj odznelo, ale pri neustále sa zvyšujúcom objeme sťahovaných dát a napr. hrania on-line hier má už význam (týka sa najmä väčších miest) iba pripojenie Chello Easy alebo Light ( pri akciových cenách v KE 490 Sk resp. 690 Sk bez dph ), alebo DSL od Slovak Telecomu ( mierne drahšie ).
janasv
07.12.05,21:33
... alebo DSL od Slovak Telecomu ( mierne drahšie ).

Ak byvate v panelaku a mate spolahlivych susedov, dajte sa do kopy 2-3-4...rodiny a mozete fungovat na 1 DSL vsetci a naklady aj mesacne poplatky i podelite.
STRELEC
08.12.05,04:47
Na takto položenú otázku je veľmi ťažké odpovedať, lebo ju ovplyvňuje veľa faktorov. Hlavným faktorom je miesto pobytu ....Dial up by som dnes aj tak už nedoporučoval....Tvoj limit na investovanie do internetu.
Mesačné poplatky Ťa vyjdú pri kompromisnom riešení tak cca 700 sk a viac. Musíš tiež rátať s tým, že niektoré verzie môžu vyžadovať počiatočné náklady (zriaďovateľský poplatok) vo výške niekoľto tisíc korún.
zodpovedaj horeuvedené otázky a nájdeme niečo.
Dal by som na zváženie mikrovlnu. Ceny od 400.-Sk/mes., non-stop pripojenie. Pravda, je tu zriaďovací poplatok. Prakticky od začiatku som mal dial-up, teraz už dlhšiu dobu mikrovlnu a som spokojný. O.i. aj cenovo, aj s rýchlosťou. Mikrovlna je podstatne (!) lacnejšia ako predtým dial-up a som non-stop pripojený. Mikrovlnu považujem za taký rozumný kompromis, ktorý sa napr. fanatickým hráčom on-line hier alebo veľkým sťahovačom dát nehodí. Keby som bol v Blave - tak by som bol asi skôr za Chello.
Jana Acsová
12.12.05,07:56
Práve sa mi podarilo úspešné pripojenie na net cez Orange ... aj vďaka tejto téme.http://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif
ebeš
13.12.05,07:55
Pridávam link, na stiahnutie merača objemu prenesených dát, ak by sa niekomu hodil
http://www.bysoft.com/internetpal.php
a mám dotaz :
nastavovala som si kontá mailovej pošty do Outlook Expresu a neviem, kde som urobila chybu.Keď chcem prijať alebo odoslať poštu, objavi sa mi okno, kde je predpísané moje uzivateľské meno a heslo a ďalej sa cez to nedostanem.
Keď dám OK, objavujú sa mi stále nové okná a keď zrušiť , napíše mi chybu, že server neprijal moje heslo a celý proces sa zastaví.
ajobs
13.12.05,08:23
Pridávam link, na stiahnutie merača objemu prenesených dát, ak by sa niekomu hodil
http://www.bysoft.com/internetpal.php
a mám dotaz :
nastavovala som si kontá mailovej pošty do Outlook Expresu a neviem, kde som urobila chybu.Keď chcem prijať alebo odoslať poštu, objavi sa mi okno, kde je predpísané moje uzivateľské meno a heslo a ďalej sa cez to nedostanem.
Keď dám OK, objavujú sa mi stále nové okná a keď zrušiť , napíše mi chybu, že server neprijal moje heslo a celý proces sa zastaví.

Musíš si nastaviť konto nasledovne:

V Outlook Express choď na Nástroje/Účty/Vlastnosti a otvorí sa ti tabuľka, ktorá má 5 záložiek. V záložke Obecné zaklikni Použiť tento účet pre príjem pošty a synchronizáciu a v záložke Servery zaklikni Server vyžaduje overenie.
Malo by to fungovať (musí byť zadané správne prihlasovacie meno a heslo.)
ebeš
13.12.05,08:27
Ďakujem, vyskúšam ( doma).
janasv
15.12.05,07:21
Práve sa mi podarilo úspešné pripojenie na net cez Orange ... aj vďaka tejto téme.http://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif

Inak, vraj to, co ma teraz Orange za 400,- sk /internet/ bude od noveho roku za 790,-sk. Aspon tak sa medzi pospolitym ludom povrava....
Chobot
15.12.05,08:01
Inak, vraj to, co ma teraz Orange za 400,- sk /internet/ bude od noveho roku za 790,-sk. Aspon tak sa medzi pospolitym ludom povrava....

Toto je jasný príklad podávania informácií "per huba":eek: . Okresané, čiastočné vyjadrenia.Skúsim tieto informácie doplniť, aby nevyzneli tak bulvárne.

Orange ponúka 2 paušály na internet:
1. Orange internet klasik - ktorého štandardná cena je 599 SKK bez DPH. Pre klientov, ktorí aspoň 6 mesiacov používali ktorýkoľvek paušál, ponúkajú tento internet so zľavou, čiže to vyjde na 399 SKK bez DPH. (To je asi tých 400 SKK, ktoré boli v informácii uvedené).

2. Orange internet maxi - za štandardnú cenu 799 SKK bez DPH, zase pre klientov, ktorí majú aspoň 6 mesiacvo paušál, je táto cena zľavnená na 599 SKK bez DPH.

Neviem, dokedy bude Orange tieto zľavy pre svojich klientov ponúkať, ale tí, ktorí si to aktivujú teraz, tak majú túto cenu so zľvou aj na budúci rok. Kto to nestihne a akcia prestane platiť, budú si môcť aktivovať internet za štandardnú cenu - 599 resp. 799 SKK.

Nikde som nenašiel informáciu, kedy prestane táto zľava platiť, je dosť možné, že ten kto to povedal, vedel, že len do konca roka. Ale veď na poskytnutie alebo zrušenie zľavy alebo na zmenu ceny má predajca právo.

Zatiaľ platí tá ponuka, ktorú som popísal, čo bude po Novom roku, nechajme sa prekvapiť a nevyvolávajme paniku (mimotemy podobne ako s tou výmenou starých vodičských preukazov za nové - Eurovodičáky, kedy sa rozšírilo, že cena sa zdvihne zo 100 na 1000 SKK, čo bola kačica).
ajobs
15.12.05,12:34
Myslím, že hovoriť momentálne o zvyšovaní cien vysokorýchlostného internetu na Slovensku ( či už "po kábli" alebo "mobilného" ), keď je tu naozaj rozvinutá konkurencia a ceny neustále klesajú, je minimálne podivné. Všetky akcie sú len marketingové ťahy operátorov, aby v určitom časovom rámci získali čo možno najviac klientov a "utrhli" tak z koláča konkurencie.
jess
16.12.05,06:43
môj muž si dal zaviesť do notebooku ORANGE pripojenie za 599,-/mesačne....ide ho šľak trafiť, pretože je to oproti mojej mikrovlnke strašne pomalé a včera sa mohol pripojiť akurát ráno a večer a cez deň si ani neškrtol :(:(:(:(:(...............za veľa peňazí málo muziky, resp. žiadna :mad::mad::mad:
Chobot
16.12.05,07:27
môj muž si dal zaviesť do notebooku ORANGE pripojenie za 599,-/mesačne....ide ho šľak trafiť, pretože je to oproti mojej mikrovlnke strašne pomalé a včera sa mohol pripojiť akurát ráno a večer a cez deň si ani neškrtol :(:(:(:(:(...............za veľa peňazí málo muziky, resp. žiadna :mad::mad::mad:

To sú tie relatívne pojmy. Keď to porovnáš s mikrovlnkou, tak je to strašne pomalé. Keby ste predtým mali doma dial-up pripojenie, tak by ste to nevedeli vynachváliť.

Treba si uvedomiť, na aké účely chceš internet využívať a akú rýchlosť vyžaduješ. Jasné, že v špičke, keď je kopec ľudí pripojených cez Orange modem, tak tá prenosový rýchlosť bude pomalšia, než počas slabej prevádzky.

Aj tých veľa peňazí je relatívny pojem. Koľko platíš za mikrovlnku a akú máš prenosovú rýchlosť? Potom otestuj prenosovú rýchlosť Orange-u niekedy večer a veľmi ľahko zistíš pomer ceny k rýchlosti. (rýchlosť si môžeš otestovať na stránke www.dsl.sk (http://www.dsl.sk) cez speedmeter). Klasická linka od STelekomu vychádza drahšie, než tých 599 sk, takže v porovnaní s tým je to výhodnejšie.

Nikdy som netvrdil, že Orange internet je perfektná služba, ale z cenového hľadiska je momentálne najvýhodnejšia pre nenáročného užívateľa.
Denda
16.12.05,07:27
môj muž si dal zaviesť do notebooku ORANGE pripojenie za 599,-/mesačne....ide ho šľak trafiť, pretože je to oproti mojej mikrovlnke strašne pomalé a včera sa mohol pripojiť akurát ráno a večer a cez deň si ani neškrtol :(:(:(:(:(...............za veľa peňazí málo muziky, resp. žiadna :mad::mad::mad:
Najprv si mal overiť pokrytie signálom:)
http://www.orange.sk/business/coverage/gsm/default.dwp
ajobs
16.12.05,09:23
môj muž si dal zaviesť do notebooku ORANGE pripojenie za 599,-/mesačne....ide ho šľak trafiť, pretože je to oproti mojej mikrovlnke strašne pomalé a včera sa mohol pripojiť akurát ráno a večer a cez deň si ani neškrtol :(:(:(:(:(...............za veľa peňazí málo muziky, resp. žiadna :mad::mad::mad:

Naviac, ani jeden operátor negarantuje rýchlosť down/up :eek:, okrem špeciálnych aplikácií, keď si prenajmeš pevný okruh alebo FR, ale to stojí obrovské peniaze.
Všetky rýchlosti pri nete uvádzané sú len obvyklé dátové rýchlosti. Samozrejme až na malé vynimky úplne postačujú.
Kto je milovník vysokých rýchlostí, UPC prišlo s programom Chello Extreme so 6Mbit/s downloadom za 2.699 Sk.:) ;)
janasv
18.12.05,11:18
Toto je jasný príklad podávania informácií "per huba":eek: . Okresané, čiastočné vyjadrenia.Skúsim tieto informácie doplniť, aby nevyzneli tak bulvárne.


Fakt predavam, ako som nakupila - per huba:D. Povedal mi to jeden moj znamy, ktory kvoli tomu uvazuje, ze prejde so svojim susedom na "spolocne" DSL. Pri cene 799,-SK/ mes. sa im to vraj oplati - tot citat:p. Ak ma zle info on, tak aj ja. :mee:
Oriešok
21.12.05,09:19
Poradí mi niekto? Čo treba urobiť? Pri každom zadávaní na internete vyskočí upozornenie v tabuĺke s hlavičkou Internet Explorer: Ak posielate informácie na internet, môže sa stať, že druhí uvidia, čo posielate. Chcete pokračovať?
Oriešok
21.12.05,09:37
Nikto mi neporadí....??
Chobot
21.12.05,09:40
Poradí mi niekto? Čo treba urobiť? Pri každom zadávaní na internete vyskočí upozornenie v tabuĺke s hlavičkou Internet Explorer: Ak posielate informácie na internet, môže sa stať, že druhí uvidia, čo posielate. Chcete pokračovať?

Táto hláška sa zobrazuje vtedy, ak prechádzaš zo zabezpečeného servera na nezabezpečený, prípaden podobná hláška pri opačnej zmene.

V rámci toho dialógového okna máš aj checkbox - "Toto upozornenie nabudúce nezobrazovať", tak to tam zaškrtni a nemalo by. Ak predsa, tak choď na "Nástroje", volba "Možnosti Internetu" a vyber záložku "Upresniť". Niekde na spodku je opäť checkbox "Upozorňovať pri zmene medzi zabezpečeným a nezabezpečeným serverom" s ten odklikni.

Pomohlo?
Oriešok
21.12.05,10:12
Snažila som sa, ale nič sa neudiaľo. Som na tom istom. Zaškrtla som a nič.
pepo_p
21.12.05,10:34
1. V Nástrojovej lište Internet exploreru klikni na "Nástroje" potom na " Možnosti siete internet."
2. V záložke "Spresnenie" nájdi položku "Zabezpečenie" a odškrtni "Upozorniť pri prechode zo zabezpečeného na nezabezpečený režim"

Toť vsjo.http://www.porada.sk/images/icons/icon10.gif
Oriešok
21.12.05,11:46
Neviem, či nerobím niečo zle, ale nefunguje to.
pankratz
25.12.05,20:29
Pri pripojení na internet by som najprv zobral káblovú prípojku. Je rýchlejšia a istejšia. A hlavne variant bez obmedzenia časového, alebo dátového. Aj keď treba rátať so zvyšovaním cien, lebo zatiaľ nemajú konkurenciu.
V druhom rade potom wifi. Ten mám aj ja. Bez obmedzenia, nepretržite 24 hod, 54kB/s. Mesačne za 299 Sk včítane dph. Prípojku som zaplatil celú, 4000 Sk, lebo v 12 bytovom dome som nenašiel spolukolegu. Predtým som platil takmer 500 Sk, ale už majú konkurenciu, takže za túto cenu už dávajú 128 kB/s. . Samostanté vysokrýchlostné pripojenie stojí už 700 Sk. A v noteboku by som voli Orange Edge.
pminarik
25.12.05,21:16
Zdravim, ja mam uz treti mesiac net od Orange a platim 599 sk bez dph. + som si zakupil edge pcmcia kartu pretoze to vyuzivam na booku. karta stala ca. 2000 sk a som viazany na dva roky. spokojnost? da sa ale rychlost by mohla byt aj vacsia. ak chces stahovat velke data tak to asi nepojde. tam sem to aj z netu vyhodi. vraj je to pretazenie siete. no a obmedzenie? 2 GB
bepo
26.12.05,05:05
Pre mobilné pripojenie by som volil Rýchly internet od T-mobilu,aj keď zatiaľ obmedzené pokrytie ale rýchlosť do 1Mb/s a čo je hlavné teraz to ponúkajú na skúšku,ak sa všetko vráti do 7 dní tak vrátia všetky poplatky a pritom nemusíte mať telefón od nich.Prvých 6 mesiacov za 299 a potom za 999 Sk/mesiac a 10 GB dát.
ebeš
02.01.06,05:03
Vie mi niekto poradiť, ako rozchodiť infračervené pripojenie na Nokiu 6020 pomocou USB TO IrDA WBT-3052 ? Už som zistila, že na NOKIU to treba nejak zvlášť nastaviť, ale na ich stránke som našla Modem setup len pre Nokiu 6230i.
durisovad
07.02.06,19:13
Nemate nahodou niekto skusenosti s internetom od firmy WINET s.r.o.v Martine? Ak ano, ake? Ja mam od nich internet a skusenost mam taku, ze niekedy bezi ako namydleny blesk, niekedy ako slimak, ale su dni, ked nefinguje vobec. Na moje namietky mi bolo povedane, ze je to tym, ze mam stary pocitac. Ale ja si myslim, ze ak by bol na vine moj pocitac, nefungovalo by to nikdy.
pepo_p
08.02.06,06:16
Najskôr by som si preveril o aké pripojenie sa jedná. Z toho čo ste napísala dedukujem, že máte zdieľané pripojenie k internetu a to funguje presne tak ako popisujete. Čím viac účastníkov je pripojených naraz tým pomalšie to každému ide. Radšej by som sa poobzeral po nejakej radšej drahšej linke s aspoň nejakou garanciou rýchlosti.(512/256, 512/512, atď) (drahšou nemyslím DRAHÚ ;) ).
durisovad
08.02.06,20:49
Napojenie mam samostatne, to znamena, ze na balkone mam antenu, od nej kabel k pocitacu. Pripojovatel povedal, ze internet ma rychlost 512. Na tu jednu antenu som napojena len ja sama. Nie som na internet ani na pocitace ziaden odbornik, ale si myslim, ze ak funguje dva dni v kuse a potom tri dni v kuse nie, asi bude chyba u poskytovatela. Vypisuje mi oznam, ze sa nepodarilo najst server. Moj poskytovatel sa vyhovara, ze on ma vsetko v poriadku, len moj pocitac je stary a ja neviem, ako sa mam branit.
ajobs
09.02.06,08:10
Napojenie mam samostatne, to znamena, ze na balkone mam antenu, od nej kabel k pocitacu. Pripojovatel povedal, ze internet ma rychlost 512. Na tu jednu antenu som napojena len ja sama. Nie som na internet ani na pocitace ziaden odbornik, ale si myslim, ze ak funguje dva dni v kuse a potom tri dni v kuse nie, asi bude chyba u poskytovatela. Vypisuje mi oznam, ze sa nepodarilo najst server. Moj poskytovatel sa vyhovara, ze on ma vsetko v poriadku, len moj pocitac je stary a ja neviem, ako sa mam branit.

Zmeň providera.:)
durisovad
09.02.06,08:18
V Martine funguju dve firmy - WINET a GAYA. Od ludi, ktori maju pripojenie cez GAYA som pocula tiez staznosti. Ceny su priblizne rovnake, pristup k zakaznikovi tiez. Takze je to asi jeden cert.
ajobs
09.02.06,08:29
V Martine funguju dve firmy - WINET a GAYA. Od ludi, ktori maju pripojenie cez GAYA som pocula tiez staznosti. Ceny su priblizne rovnake, pristup k zakaznikovi tiez. Takze je to asi jeden cert.

A čo takto DSL od ST ? Je to možno trocha drahšie pripojenie, ale majú teraz slušné akciové ceny, takže je to aj finančne zaujímavejšie.
Škoda, že v Martine nie je Chello od UPC, v Košiciach sú veľmi zaujímavé akciové ceny.
Včera bol u nás od nich človek a ponúkal Chello Easy (512/128) za 299 Sk, ale zľava na používanie programu káblovej TV je 200 Sk, teda net je za 49 Sk mesačne (:eek: :eek: ), a to na obdobie 12 mesiacov.
durisovad
09.02.06,10:31
Dakujem za upozornenie, uz som o tom uvazovala, ale je to dost drahe. Za prve tri mesiace chcu poplatok 399 Sk + DPH a potom 599 Sk + DPH. Okrem toho budu odo mna chciet, aby som podpisala zmluvu s viazanostou na dva roky, pocas ktorych mozu poplatky zvysovat ako ich napadne. A ako som pocula, hrozi nebezpecenstvo infiltracie na moj ucet a tym padom aj vysoke poplatky za nieco, co som nesposobila a nevyuzila.
Uz som mala internet od telekomunikacii a nevedela som sa doplatit, kazdu chvilu zvysovali poplatky.
marion
11.02.06,08:37
Ak mate nejake otazky k zariadeniu ZadaCOM, mozete sa obratit na mna. Pokusim sa Vam pomoct. Instalacny program k zariadeniu a telefonickemu pripojeniu je na www.zadacom.sk v dolnej casti stranky. Takisto navod na instalaciu pod operacnym systemam Linux a na MaC-i. Pre uzivatelov starsich pocitacov, ktori este nemaju USB port (486 a pod., priemyselne zariadenia) doporucujem verziu ZadaCOM RS232.
rabek
22.02.06,08:59
V Martine funguju dve firmy - WINET a GAYA. Od ludi, ktori maju pripojenie cez GAYA som pocula tiez staznosti. Ceny su priblizne rovnake, pristup k zakaznikovi tiez. Takze je to asi jeden cert.

V MT je jednoznacne najlepsia Gaya.
durisovad
22.02.06,15:36
V com je lepsia GAYA oproti WINETU? Da sa spolahnut, ze nebudu vypadky a ak sa nieco vyskytne, zdvihnu zakaznikovi , ktory reklamuje, telefon?
bepo
28.02.06,11:18
Takže tu je meranie rýchlosti pre Rýchly internet od mobil operátora v BA
Rýchlosť Vašeho pripojenia je 793.1 Kbps (Kilobitov za sekundu) alebo tiež 99.1 KB/sec (Kilobytov za sekundu). Edge dožíva :)
rabek
07.03.06,12:49
V com je lepsia GAYA oproti WINETU? Da sa spolahnut, ze nebudu vypadky a ak sa nieco vyskytne, zdvihnu zakaznikovi , ktory reklamuje, telefon?
V Gaya vypadky nemas. Je to kvalitne , stabilne pripojenie. Naklady na pradzku mas male a vsetko tam mas neobmedzne..oproti WINET-u
Viera123
16.04.06,18:22
sway- http://www.dsl.sk/speedmeter.php
Vďaka, ani som nevedela, že niečo také jestvuje... Vidím, že porada ma naučí toho mnoho :-)
čiže moje pripojenie mi vyšlo takto: Rýchlosť Vašeho pripojenia je 10545.8 Kbps (Kilobitov za sekundu) alebo tiež 1318.2 KB/sec (Kilobytov za sekundu).
ajobs
17.04.06,07:58
Vďaka, ani som nevedela, že niečo také jestvuje... Vidím, že porada ma naučí toho mnoho :-)
čiže moje pripojenie mi vyšlo takto: Rýchlosť Vašeho pripojenia je 10545.8 Kbps (Kilobitov za sekundu) alebo tiež 1318.2 KB/sec (Kilobytov za sekundu).

Vieri, to máš u akého operátora ????:eek: 10 Mbits-1 ????:eek:
Manual
17.04.06,08:06
Ja som sa teraz testoval a vypísalo:
rýclosť vášho pripojenia 782,9 KB/sek, alebo tiež 97,9 KB/sek. Čo znamená "alebo tiež"
Hlinkovx
17.04.06,08:16
Janko..
takto by to malo byť správe...jedno je nameraná hodnota v bitoch a druhá v bytoch
782,9 je v Kbps (Kilobitov za sekundu)
a to druhé je 97,9 KB/sec (Kilobytov za sekundu)
lenkak
17.04.06,08:17
Rýchlosť Vašeho pripojenia je 1098.4 Kbps (Kilobitov za sekundu) alebo tiež 137.3 KB/sec (Kilobytov za sekundu).

Janko Kbps nie je to isté ako KB/sek.
"jedno je kilobit, druhé kilobyt."
Manual
17.04.06,09:20
Rýchlosť Vašeho pripojenia je 1098.4 Kbps (Kilobitov za sekundu) alebo tiež 137.3 KB/sec (Kilobytov za sekundu).

Janko Kbps nie je to isté ako KB/sek.
"jedno je kilobit, druhé kilobyt."
Vysvetlite mi ešte aký je rozdiel medzi kilobitom a kilobytom ? :rolleyes:
lenkak
17.04.06,09:27
b - bit
Zložené s pojmov "Binary" (binárny) a "Digit" (číslo). Základná jednotka informácie, ktorá sa vyjadruje číslami 0 alebo 1. Pomocou nich je možné tvoriť čísla binárnej sústavy.
8 Bit = 1 Byte
1024 Bytes = 1 Kilobyte (1 kB)
1024 KB = 1 Megabyte (1 MB)
1024 MB = 1 Gigabyte (1 GB)

B - Byte (bajt)
Jednotka informácie zložená z 8 bitov.
stuko
17.04.06,09:59
a ja len doplnim, ze ak by sme rozmyslali nad chellom, urobite dobre. ak potrebuje dalsie informacie, alebo ho chcete rovno zriadit, bez navstev obchodnych miest, tak mi dajte vediet, cez sukromnu spravu, rad poradim :)
Viera123
17.04.06,11:59
Vieri, to máš u akého operátora ????:eek: 10 Mbits-1 ????:eek:
Ja som pripojena cez tzv "mikrovlnku", nie cez operatora a keď to nezačne zrovna vymýšľať s technickými problémami, som spokojná. Je to porovnateľná rýchlosť alebo??
bepo
17.04.06,13:37
Je to porovnateľná rýchlosť alebo??
To už nie je porovnateľná rýchlosť,ty sedíš priamo na žile ;)
Viera123
17.04.06,14:03
To už nie je porovnateľná rýchlosť,ty sedíš priamo na žile ;)

Ano? Hm... To aby som radšej odtiaľ utekala:):):)
bendži
21.08.06,13:38
Ahojte,
v priebehu najbližších dní (max. do mesiaca) si potrebujem vybrať nejaké vhodné pripojenie na internet, v centre bratislavy.. ideálne by bolo za čo najnižšiu cenu mať nejakú primeranú rýchlosť a neobmedzené množstvo sťahovaných dát.. v tomto smere po pomerne rýchlom prehľade aktuálnych ponúk mi najlepšie vychádza chello...
Môžete mi prosím poradiť? Ďakujem...
janaGT
25.09.06,10:14
Ahojte, chcem sa opýtať, či ste niekto využili ponuku pripojenia na internet od T-mobilu Rýchly internet 2 ? Teraz je akcia 6 mesiacov zadarmo, tak by sme to chceli doma vyskúšať.
Ak dostanem modem + príšlušenstvo, neviem že či "nie veľmi veľký počítačový talent" niečo také sám spojazdní.
A koľko hodín je cca 2 GB?
Ďakujem za radu!
Chobot
25.09.06,10:32
Ahojte, chcem sa opýtať, či ste niekto využili ponuku pripojenia na internet od T-mobilu Rýchly internet 2 ? Teraz je akcia 6 mesiacov zadarmo, tak by sme to chceli doma vyskúšať.
Ak dostanem modem + príšlušenstvo, neviem že či "nie veľmi veľký počítačový talent" niečo také sám spojazdní.
A koľko hodín je cca 2 GB?
Ďakujem za radu!

To sa nedá prepočítať na hodiny, lebo objem prenesených dát nezávisí od doby pripojenia, ale od veľkosti sťahovaných súborov. Pokiaľ by si sťahovala napr. filmy, tak to nie je veľa. Boli by to asi 3 filmy vo formáte .avi (každý má cca 700 MB). Alebo v prípade hudby (MP3) by to bolo cca 400 pesničiek. Pri bežnom surfovaní však veľa MB nesťahuješ, takže poradu s tým v pohode odsleduješ.

Najlepšie je zabezpečiť si (nainštalovať) nejaký soft, ktorý Ti bude kontrolovať objem prenesených dát.

Spojazdenia sa nemusíš báť, dostaneš konfiguráciu prehliadača a keď to správne zadáš, tak Ťa to cez modem pripojí.
Hlinkovx
25.09.06,10:36
jani...vložíš si CD-čko to mechaniky...a ostatné sa spraví viac či menej samo...
ale či bude rýchly internet...na to by som sa moc nespoliehala:D
2GB no..mne osobne to nestačilo..a to som chodila len na poradu a scrabble...
ale mala som zapnutý počítač na nete tak okolo 240 hodín do mesiaca....a vychádzalo mi to tak 2,5- 3 GB ..ale možno si tam menej
Hlinkovx
25.09.06,10:41
približne takúto predstavu o 1 GB má www.t-com.sk
Čo znamená 1 GB prenesených dát?

60 hodín surfovania po webových stránkach alebo
100 000 textových e-mailov alebo
600 e-mailov s multimediálnou prílohou alebo
200 vypočutých MP3 súborov alebo
online sledovanie 1 filmu na internete
janaGT
25.09.06,10:41
vďaka za rady, ešte si to teda dobre musím premyslieť ... ako sa to hovorí? 2 x meraj a raz rež ...
rob999
25.09.06,19:33
Donedavna sme mali možnosť pripojenia do internetu len GPRS (strašne pomalé). Asi dva dni bežíme na Rýchly internet od T-Mobilu, stredná ponuka myslím objem 10 GB. Osobne je mi objem dát ukradnutý, ale rýchlosť je v porovnaní s predošlým pripojením úžasná. Mám skúsenosti aj s DSL, ale osobne sa mi viac pozdáva T-Mobile. Nie som žiaden PC odborník, ale inštalácia bola absolútne bezproblémová.
bepo
25.09.06,19:37
Ahojte, chcem sa opýtať, či ste niekto využili ponuku pripojenia na internet od T-mobilu Rýchly internet 2 ? Teraz je akcia 6 mesiacov zadarmo, tak by sme to chceli doma vyskúšať.
Ak dostanem modem + príšlušenstvo, neviem že či "nie veľmi veľký počítačový talent" niečo také sám spojazdní.
A koľko hodín je cca 2 GB?
Ďakujem za radu!
Ak máš sieťovú kartu tak len káblik strčíš do karty a nič neinštaluješ.Na web stránke T-mobilu máš údaj o prenesených dátach,tam si to môžeš kontrolovať a nemusíš inštalovať extra program na meranie prenesených dát ale hodina počúvania rádia je cca 20 MB.Pred časom sa Rýchly internet dal zrušiť do jedného týždňa bez poplatku tak to vyskúšaj a ak nevyhovuje tak to zruš.
Olgica
26.09.06,03:49
Ahojte. Chcela by som si doma zriadiť internet. Najlepšie bezkáblový, lebo nemáme pevnú linku. Počula som, že tieto bezkáblové majú obmedzený počet prijímaných GB a že keď je zlé počasie, tak ani internet veľmi nejde. Moc sa v tom nevyznám, ale rada by som vedela, cez akú spoločnosť si ho zriadiť a ako platiť - paušál, či neobmedzene. Radi by sme sťahovali filmy a sem-tam surfovali.
Chobot
27.09.06,07:21
Ahojte. Chcela by som si doma zriadiť internet. Najlepšie bezkáblový, lebo nemáme pevnú linku. Počula som, že tieto bezkáblové majú obmedzený počet prijímaných GB a že keď je zlé počasie, tak ani internet veľmi nejde. Moc sa v tom nevyznám, ale rada by som vedela, cez akú spoločnosť si ho zriadiť a ako platiť - paušál, či neobmedzene. Radi by sme sťahovali filmy a sem-tam surfovali.

Keď chceš sťahovať filmy, tak skôr pozeraj po internete bez obmedzenia prenesených dát. Jeden film má aj 700 MB a keď máš limit napr. 2 GB, tak stiahneš 3 filmy a mesačný limit máš prekročený.

Tiež záleží od oblasti, v ktorej bývaš, nie všade máš pokrytie od každého poskytovteľa.

Ako pomôcku si vytlač túto sránku:

http://www.sme.sk/clanok.asp?cl=2907879

máš tam zoznam poskytovateľov na Slovensku, približné ceny a ich internetové stránky. Určite nájdeš pre seba takého, ktorý bude vyhovovať Tvojim požiadavkám.
tec
19.10.06,06:08
a to este DIAL UP napr. u mna chodi priemerne 11 kbit/s a za to dat cca 500 Sk
ked ADSL je teraz za 299 Sk v akcii, ale to u mna nie je a nebude, kde je tu pomer cena a vykon ????, Telecom ma asi kamaratov na protimonopolnom urade ked im nevedia alebo nechcu klepnut po palcoch, a mozno by neskodilo aj po hlavicke..
tec
19.10.06,06:10
asi si zle odpisal raz by tam malo byt velke B - BYTE a raz male b - bit
Mimmi
14.09.07,12:06
Posledný príspevok je tu este z r. 2006.Má niekto prehlad o dobrom, spolahlivom a lacnom pripojení na internet pre malu firmu, 2-3 ludia? Ziadne velké objemy dát, ide skor o vyhladávanie na internete a o rýchlost. Najradsej bez nutnosti pevnej linky a bez zbytocne dlhej viazanosti. Má niekto uz skusenosti s Fibernetom od Orange? Dakujem.
ajobs
15.09.07,10:44
Posledný príspevok je tu este z r. 2006.Má niekto prehlad o dobrom, spolahlivom a lacnom pripojení na internet pre malu firmu, 2-3 ludia? Ziadne velké objemy dát, ide skor o vyhladávanie na internete a o rýchlost. Najradsej bez nutnosti pevnej linky a bez zbytocne dlhej viazanosti. Má niekto uz skusenosti s Fibernetom od Orange? Dakujem.


Ak máš možnosť dať si Fibernet od Orange, tak to určite sprav - je to optické vlákno až do bytu (FTTH) a za dobrú cenu mimoriadne vysoká rýchlosť ( Fibernet Štart 12/1 Mbit/s za 600 Sk ). Cenovo sa k tomu blíži v akcii poskytovaný Chello Platinum ( 10/1 Mbit/s ) za 666 Sk pre prvých 3000 zákazníkov.
ali_m
15.09.07,11:36
Ak máš možnosť dať si Fibernet od Orange, tak to určite sprav - je to optické vlákno až do bytu (FTTH) a za dobrú cenu mimoriadne vysoká rýchlosť ( Fibernet Štart 12/1 Mbit/s za 600 Sk ). Cenovo sa k tomu blíži v akcii poskytovaný Chello Platinum ( 10/1 Mbit/s ) za 666 Sk pre prvých 3000 zákazníkov.
to je pravda, je to super, ...žial ale iba velké mestá a tak skoro to v menších nebude, a ak je niekto z nejakej dediny - hold smola
chlap
18.09.07,19:26
Posledný príspevok je tu este z r. 2006.Má niekto prehlad o dobrom, spolahlivom a lacnom pripojení na internet pre malu firmu, 2-3 ludia? Ziadne velké objemy dát, ide skor o vyhladávanie na internete a o rýchlost. Najradsej bez nutnosti pevnej linky a bez zbytocne dlhej viazanosti. Má niekto uz skusenosti s Fibernetom od Orange? Dakujem.

Ak sa ti podarí presvedčiť Orange, aby ti optiku natiahol aj do firmy, tak určite Fibernet. Ale veľmi o tom pochybujem, pretože optika bola ťahaná iba do bytoviek ako triple play služba - iba kôli internetu ju Orange ťahať nebude.

Každopádne ale internet od T-Comu už môžeš mať aj bez pevnej linky a služba Turbo2, ktorá by ti mala stačiť na to, čo potrebuješ, stojí 600,- Sk mesačne http://www.t-com.sk/Default.aspx?CatID=1465&Section=smallbusiness
Ja mám vo firme pripojené 2 PC nonstop a príležitostne 7 ďalších, a tak som si objednal Turbo 3. Včera som si meral ýchlosť cez stránky na to určené a ukázalo mi rýchlosť 4.500 kbit/s .... takže ešte lepšie, ako je garantovaná rýchlosť. A kvalita pripojenia je stabilná. ..... samozrejme záleží od regiónu, v ktorom sa nachádzaš.
csillus
19.09.07,15:44
Dobry den, chcela by som sa opytat, ci nevie nahodou niekto z vas vyhodny internet pre studnetov VS,pretoze na izbe nemame ziadnu pripojku. Chceli by sme byt na neho pripojeni piati.