JanaKop
08.10.08,12:15
Zdravím všetkých.

Vie mi prosím vás niekto potvrdiť alebo opraviť.

Dňa 01.10.2008 mi bola na BU uhradená suma za poskytnutie služieb dohodnutých v zmluve, ktoré však ešte neboli zrealizované - budú sa realizovať priebežne v období 6 mesiacov.

Takže vystavím zálohovú faktúru s dátumom dodania 01.10. a po zrealizovaní služby ostrú faktúru?
Tweety
08.10.08,12:17
Zdravím všetkých.

Vie mi prosím vás niekto potvrdiť alebo opraviť.

Dňa 01.10.2008 mi bola na BU uhradená suma za poskytnutie služieb dohodnutých v zmluve, ktoré však ešte neboli zrealizované - budú sa realizovať priebežne v období 6 mesiacov.

Takže vystavím zálohovú faktúru s dátumom dodania 01.10. a po zrealizovaní služby ostrú faktúru?
Ak si platiteľom dph:
vystavíš faktúru k prijatej platbe 1.10. s rozpisom dph a potom po realiz. služby tzv. ostrú s opdpočtom prijatej platby.
Nadena
08.10.08,12:19
Vystavíš faktúru k prijatej zálohe z 1.10.2008 + DPH 19 %.
V ostrej faktúre, ktorá bude mať dátum zrealizovania služby, odpočítaš túto zálohu /základ a DPH zvlášť/.
JanaKop
08.10.08,12:26
Ďakujem pekne. Pozerala som si zákony aj staršie témy na porade ale už som bola z toho taká zmagorená že som nevedela či mám teraz vystaviť zálohovú faktúru alebo normálnu faktúru.
Ešte raz ďakujem.
Tweety
08.10.08,12:30
Ďakujem pekne. Pozerala som si zákony aj staršie témy na porade ale už som bola z toho taká zmagorená že som nevedela či mám teraz vystaviť zálohovú faktúru alebo normálnu faktúru.
Ešte raz ďakujem.
Stačilo pozrieť Zákon o dph.:) Konkrétne § 19 (4) Ak je platba prijatá pred dodaním tovaru alebo služby, vzniká daňová povinnosť z prijatej platby dňom prijatia platby.
bbbbb
12.03.09,07:19
Dobrý deň! Prosím o radu. Vo februári sme prijali zálohu vo výške 5000,- EUR.
Konateľ chce, aby som vo februári vystavila faktúru na materiál, ktorý sme dodali v čiastke 3000,- EUR. Zvyšný materiál dodáme v marci. Prosím o radu, ako vystaviť faktúru za február a marec. Sme mesačný platcovia DPH. Ďakujem