peterjoda
08.10.08,15:31
dobrý den, poradíte mi,prosim niekto, či ako vojak mozem prenajimat moj sukromny byt,ktory som kupil od sukromnej osoby? podla naseho zakona 346/2005 , paragraf 12 asi nie. Ale neni som si isty, lebo sa tam pise, nieco o sprave vlastneho majetku.
misoft
10.10.08,23:43
Práve v §12 ods. 2 písm. b) je to presne stanovené. Ak prenájmeš byť inému, už to nie je blízka osoba. Vtedy platí ods. 1., ktorý stanovuje činnosť, poukazujúc na zákon 595/2003 o dani z príjmov, konkrétne §5 a §6.
Máš teda smolu :mee:
ludo_centrum
11.10.08,06:50
dobrý den, poradíte mi,prosim niekto, či ako vojak mozem prenajimat moj sukromny byt,ktory som kupil od sukromnej osoby? podla naseho zakona 346/2005 , paragraf 12 asi nie. Ale neni som si isty, lebo sa tam pise, nieco o sprave vlastneho majetku.

ak je to 100% tvoj byt bez žiadnych štátnych príspevkov ktoré ťa obmedzujú, tak ho predaj tvojej žene, mame atď.. niekomu blízkemu aby ťa oň nedostal a penajímaj ho.
Zákon je tu len preto, aby sa človek bál. A pritom niet čoho. Vážnosť zákona je len taká, akú vážnosť mu sami prisúdime.
Nechcem tým povedať, že netreba zákony atď... Ale tohto by som sa konkrétne vôbec neobával.

Bol som profik špeciál jednotky istu dobu. O obmedzeniach viem čo to znamená. Uznávam každého, kto vstúpi do armády. Je to zodpovedné, krásne povolanie. A hlavne asi najbezpečnejšie je byť práve v armáde aj keď to znie paradoxne.
Drž sa starký.
peterjoda
13.10.08,13:43
myslíš 346/2005 Z.z. §12 ods. 2 písm. b) ? tam sa píše o vedeckej činnosti,pedagogickej činnosti,publicistickej, atd
Asi si myslel 346/2005 Z.z. §12 ods. 2 písm. c). Tam sa píše o správe vlastného majetku
buchač
09.11.08,16:20
Pokiaľ berieš príspevok na bývanie , tak neriskuj :cool: a rieš to ináč !!!!