nataliake
08.10.08,14:39
chcem sa opýtať, dávam byt do podnájmu. Dopočula som sa, že sa treba registrovať na daňovom úrade, pretože budem musieť podávať daňové priznanie a sú tam určené aj nejaké poplatky v závislosti od výšky príjmu z prenájmu. Nevie mi niekto poradiť aký je postup a prípadne aké poplatky + výšky sú určené ? Možno som zle položila otázku ale fakt neviem v tejto téme plávať. Vopred Ďakujem
stiby2
08.10.08,12:49
ahoj,

tu je o tom celkom jednoducho popisane.

ww.sme.sk/c/3439890/prenajimate-byt-treba-sa-hlasit.html

ak mas otazky, pytaj sa.
-jano-
stiby2
08.10.08,12:51
Miestna príslušnosť pri prenajímaní bytu alebo nebytového priestoru, alebo nehnuteľnosti okrem pozemku (ďalej len „nehnuteľnosť“) sa riadi u fyzickej osoby, ktorá nehnuteľnosť prenajíma, jej trvalým pobytom bez ohľadu na skutočnosť, kde na území Slovenskej republiky sa prenajatá nehnuteľnosť nachádza.

Registračné tlačivo Prihláška k registrácii – fyzická osoba je k dispozícii na každom daňovom úrade, alebo ho možno získať aj na internetovej stránke Daňového riaditeľstvo SR drsr.sk v ponuke Daňové tlačivá/Daňové priznania, hlásenia a ostatné tlačivá – Vzor prihlášky k registrácii – fyzická osoba.
nataliake
09.10.08,05:17
Dakujem .. :o)
nataliake
16.01.09,08:02
A prosim Vas, pri vypocte dani z prijmov, mozem do vydavkov okrem energii na byt zahrnut aj splatky (napr. za plastove okna), ktore som dala do bytu a poistku na byt ?
A ako to je s vyuctovanim energii (preplatkami, nedoplatkami) ? tiez sa to vsetko zahrnuje na odpocitanie ?
Plati to vsetko aj vtedy, ked som podnajomnikov v byte nemala nepretrzite ale len par mesiacov ? sa vypocitava z toho nejaka alikvotna ciastka alebo ako to je ?

Dakujem za odpoved