Kity
11.05.05,08:52
Nasa spolocnost dodava do CR sluzby, ktore maju podla §15 ods. 8 miesto zdanenia v inom state, takze si ich samozdanuje nas obchodny partner v CR. Do ktoreho riadku v priznani DPH mam tuto sumu uviest? Dakujem
petra:-)
11.05.05,06:55
Nakoľko uvedené plnenie nie je predmetom DPH podľa §2 zákona o DPH, v daňovom priznaní k DPH sa neuvádza.
:)
jamajka
11.05.05,07:07
Tento problém som mala hneď prvý mesiac po vstupe do Únie. V riadku 5 máš dodanie tovarov a služieb oslobodených od dane, teoreticky tam by to mohlo ísť, nesedel by ti však potom súčet riadkov 6,7 a 8. Daňový poradca nám povedal, že tieto služby vôbec nemáme uvádzať v priznaní k DPH, nakoľko na ne zabudli zaviesť kolonkuhttp://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif
Katarina1
11.05.05,07:40
My sme dodali reklamne sluzby do CR a uviedli sme sumu na r. 7 a potom na r. 5, kde je sucet a vsetko sedelo.
jamajka
11.05.05,08:01
My sme dodali reklamne sluzby do CR a uviedli sme sumu na r. 7 a potom na r. 5, kde je sucet a vsetko sedelo.
Tiež som to tak pôvodne chcela urobiť, ale do r. 7 sa píšu dodania oslobodené podľa § 43 a ten pojednáva o tovare a nie o službe. Inak pri prvom daňovom prizananí po vstupe do EÚ, v máji som to šupla iba do riadku 5, potom mi jasné že nesedel súčet 6+7+8=5, ale z daňového úradu sa nikto dodnes neozval...
Grófová
11.05.05,08:33
Kity, do žiadneho riadku výkazu DPH túto sumu nedávaj, lebo tam neptarí. Ako hovorí Jamajka, tak do riadku 07 patrí výlučne dodanie tovaru z tuzemska do iného členského štátu. Keby si tam tú sumu mala, musíš urobiť štvrťročný súhrnný výkaz, ten vychádza z riadkov 07 za štvrťrok a podáva sa výlučne za tovar vyvezený do EU. A ozaj, o akú službu sa jedná ?
Katarina1
11.05.05,11:02
Prave som si precitala ten § 43 a mate pravdu, ide len o tovar. No co, zabijem sa, ked som vyplnila jeden riadok navyse a stalo sa to iba raz? Na moju danovu povinnost to nemalo ziaden vplyv :-)
Kity
11.05.05,11:04
velmi pekne dakujem za vycerpavajuce odpovede, radost s vami spolupracovat;)
jamajka
11.05.05,11:10
Prave som si precitala ten § 43 a mate pravdu, ide len o tovar. No co, zabijem sa, ked som vyplnila jeden riadok navyse a stalo sa to iba raz? Na moju danovu povinnost to nemalo ziaden vplyv :-)
Katka, to nevadí. Ja mám vo firme vsetko: nadobudnutie aj tovaru aj služby, dodanie aj tovaru aj služby, colnicu - dovoz, vývoz do 3.krajín, dokonca dodanie do čl. štátov EÚ, ale nepreclený tovar, takže vlastne "vývoz" do Únie, trojstranné obchody. Keď k nám prišla kontrola, tak som ich domotala, že mi pomaly uverili aj to, že zajtra sú Vianoce. Ani oni sa v tom tiež nevyznali...
Kity
11.05.05,11:17
Jamajka, tak to si na tom podobne ako ja, aj u nas su snad vsetky mozne kombinacie a mne samej sa z toho uz robi pekny gulas, pretoze to vsetko robim sama, lenze kontrolu sme este nemali, tak sa necham prekvapit :-) Prajem pekny zbytok dna.
jamajka
11.05.05,11:44
Neboj Kity, nejak sa z toho vymotáme (do dôchodku)http://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif Ešteže máme Poradu.
Pekný deň a pa.
janka37
25.05.05,11:00
Pred nejakym casom sme mali tiez takyto pripad (§15, ods.8). Radila som sa s viacerymi, nazory sa rozchadzali. Nakoniec rozhodlo to, ze ani software mi to tam neuviedol, tak som to tam nenapisala.
Teraz tu mam prave kontrolu, ktora mi to vytkla, ale nerobili z toho kovbojku. Len ma upozornili, ze to tam uvadzat treba, takisto na suctovy riadok 5. Takze asi tolko moja skusenost...:)