janula94
08.10.08,18:41
Chcem sa spýtať, komu bude patriť pozemok, ked vlastník nemá žiadnych príbuzných a nespíše závet. Jedná sa o pozemok v intraviláne obce - záhrada. A ešte k tomu nemá na katastri založený list vlastníctva. Prejde pozemok pod obec?
geciak
13.10.08,13:16
Nerozumiem celkom formulcii ze na pozemok nie je zalozeny list vlastnictva, pretoze v sucastnosti ma kazdy pozemok vlastnika t.j. ze je na neho zalozeny list vlastnictva. Takze konkretizuj to trocha.
A co sa tyka toho dedenia tak ak porucitel nezanechal zavet, alebo nema ziadnych dedicov tak vsetko prechadza na stat podla §462 OZ tzv. odúmrť

:o
janula94
13.10.08,17:11
No myslela som, ze na katastri nema zalozeny list vlastnictva - po dedicskom konani to asi nedotiahli do konca. Asi by sa musel zavola geodet, vsetko vymerat a dat do poriadku. Ale dikes za odpoved, takze pozemok dostane stat.
olybaba
13.10.08,17:30
Chcem sa spýtať, komu bude patriť pozemok, ked vlastník nemá žiadnych príbuzných a nespíše závet. Jedná sa o pozemok v intraviláne obce - záhrada. A ešte k tomu nemá na katastri založený list vlastníctva. Prejde pozemok pod obec?
pozdravujem,
z horeuvedenych riadkov mi nie je jasne, ci vlastnik este zije ?
- ked nezije - odumrt - stat
- ked zije - prehovorte ho k darovaniu, predaju a pod., skoda statu