vierkat
11.05.05,08:20
Čaute Poraďáci...
Kontrolórka z daňového úradu mi dnes povedala, že by potrebovala "karty hmotného majetku". Ako mám zistiť z MRP-dos konečné stavy na účtoch v roku 2004? A ako vlastne tie karty spraviť? Ešte som to nerobila. Ďakujem za rady...
Roxana
11.05.05,14:22
Čaute Poraďáci...
Kontrolórka z daňového úradu mi dnes povedala, že by potrebovala "karty hmotného majetku". Ako mám zistiť z MRP-dos konečné stavy na účtoch v roku 2004? A ako vlastne tie karty spraviť? Ešte som to nerobila. Ďakujem za rady...Tiež mám tento problém v MRP-Win. Riešim to tak, že si tie karty vystavím ručne.
lenkak
11.05.05,14:34
Ja som síce pod Dosom inventárne karty nerobila, ale ja aj teraz keď robím pod Windowsom mám inventárne karty ručne porobené, a pripnuté k nim aj podklady (faktúry, kúpne zmluvy) a tam si zapíšem aj príslušné odpisy.
lenkak
11.05.05,14:44
Inventárnu kartu vieš kúpiť aj v Ševte, ale ak máš PS za rok 2005, vieš si to už pozrieť v MRP-Win stav k 01.01.05. A to z hlavnej knihy analytickej evidencie, keď si zoberieš príslušný účet napr. 022001 a k nemu príslušný účet 082001 (ak si to mala takto robené) 022001-082001=Konečný stav.
ondrejvla
11.05.05,15:24
Roxana, a v minulom roku si ako robila odpisy, nemala si aspoň karty urobené ručne? Ja si dávam majetok hneď pri zaradení z 041-2 na 022/A keď účtujem v denníku vyvolám si "H" zapíšem do knihy majetku, zaradím podľa skupiny a určím odpisy! Taktiež si tak účtujem aj drobný majetok evidovaný, dám do knihy drobného majetku z účtu 501/A majetok do 30 tis.Sk a mám ho tam v evidencii. Keď mám čas, tak si povystavujem ručne karty zo ševtu, píšem si na ne odpisy a musí mi to súhlasiť každý rok na karty(ručné) a na účty 01,02,07,08. Inak MRP má aj dodatok k programu - Inventárne karty majetku.
Muška
11.05.05,16:17
Čaute Poraďáci...
Kontrolórka z daňového úradu mi dnes povedala, že by potrebovala "karty hmotného majetku". Ako mám zistiť z MRP-dos konečné stavy na účtoch v roku 2004? A ako vlastne tie karty spraviť? Ešte som to nerobila. Ďakujem za rady...Vierka ja som si zakúpila v MRP-DOS program "evidencia majetku" a tam sú perfektné karty a aj odpisy. Jediné čo je problém, že sa odpisy nedajú importovať do JÚ. /tá evidencia je pre PÚ/. Ale odpadol mi problém ručného vypisovania.
anto
11.05.05,16:28
Konečné stavy k 31,12, 2004 sú aj počiatočné stavy k 01,01,2005. Ku končeným stavom majetkových účtov triedy 0 je potrebné mať analytickú evidenciu a tá je vedená na kartach hmotného majetku. Ak nie sú v počítači vedené, to znamená MRP nemá modul "evidencia majetku", tak potom ich je potrebné urobiť ručne, k tomu uviesť ročné odpisy, konečný stav by mal potom súhlasíť s účtovným stavom.
ondrejvla
11.05.05,17:08
Konečné stavy k 31,12, 2004 sú aj počiatočné stavy k 01,01,2005. Ku končeným stavom majetkových účtov triedy 0 je potrebné mať analytickú evidenciu a tá je vedená na kartach hmotného majetku. Ak nie sú v počítači vedené, to znamená MRP nemá modul "evidencia majetku", tak potom ich je potrebné urobiť ručne, k tomu uviesť ročné odpisy, konečný stav by mal potom súhlasíť s účtovným stavom.
Anton MRP má modul evidencia majetku, len sa dokupuje zvlášť! A nie každá firma je ochotná ti doplatiť na to, aby si mal rozšírený soft.