fem
09.10.08,07:40
Kúpila so si byt a teraz ho dávam do prenájmu. Môj nájomník si chce v mojom byte dať trvalý pobyt, nemám s tým skúsenosti, ale bojím sa to spraviť.

Zdôvodnil to tým, že v našom meste sa majú stavať nájomné byty a on by mal záujem ísť bývať o pár rokov tam, ale aby mohol nájomný byt získať, musí mať trvalý pobyt v našom meste (on je z iného mesta).

môžete mi prosím poradiť +ďakujem
robin78
09.10.08,06:04
ako vlastnik bytu mu budes moct trvaly pobyt kedykolvek zrusit.
willma
09.10.08,06:51
prihlásiť na trvalý pobyt sa môže aj na miestnom úrade, s prihlásením na trvalý pobyt v mojom byte som nájomníkom nikdy nedovolila.
robin78
09.10.08,07:00
prihlásiť na trvalý pobyt sa môže aj na miestnom úrade, s prihlásením na trvalý pobyt v mojom byte som nájomníkom nikdy nedovolila.

no kedysi bol problem s tym trvalym pobytom, clovek sa prihlasil a uz sa ho bol potom problem zbavit, ale po zmene uz sa niet coho obavat, ked si najomnik nezrusi trvaly pobyt sam, zrusi mu ho vlastnik ;)
willma
09.10.08,07:04
osobná skúsenosť, doba nedávna a veľké problémy s nájomníkmi, našťastie prihlásení neboli aj keď už bol zákon v platnosti.
betka
09.10.08,08:13
Ak sa rozhodnete dať do prenájmu, nezabudnite dať do NZ nejaký bod asi v takomto znení:

V prípade ukončenia Zmluvy výpoveďou, nájomca nemá právo na náhradný byt od prenajímateľa a prenajímateľ mu ho nemusí ani zabezpečiť.