zollerko
09.10.08,06:51
Dobrý deň. Prosím Vás, poraďte mi. Chystám sa kúpiť si nový televízor. No neviem sa rozhodnúť, či plazmu alebo LCD. Max. uhlopriečka by mala byť tak 95cm. Väčšia telka sa nám nevmestí do obývacej steny. :)Na cene mi vôbec nezáleží. Ide o to, že už asi týždeň čítam názory ľudí na internete na oba druhy TV, a jedny chvália PLAZMU, druhí LCD. Názory sú rozporuplné, vôbec sa nezhodujú, jeden pochváli nejakú výhodu, druhý tu kvázy výhodu ofrfle a povie argument, ktorý tú výhodu znevýhodní atď....Jedny súhlasia s HD ready, druhí na to nadávajú, a sú za FULL HD. Vraj kontrast by mal byť. min. 15000:1.A čo vypaľovanie na plazmách? jedny vravia, že po dvoch rokoch odchádza obraz na plazme a sú vypálené znaky. Druhí tvrdia, že je to blbosť. Vraj LCDrozmazáva obraz pri rýchlych scénach, zanecháva šmuhy a zboku sú farby nejasné. Ďalší tvrdia, že tento nedostatok už dávno LCD vyriešila Ja už tomu naozaj nerozumiem. :(Tak čo si vlastne vybrať??? Vyzná sa v tom niekto naozaj?:confused: A ak máte skúsenosti,viete poradiť aj konkrétny typ TV? Ďakujem..:o;)
Martin Mocko
09.10.08,04:54
bobino38
09.10.08,04:58
...najprv upresni aký TV signál budeš na ňom púšťať.
zollerko
09.10.08,05:05
prepáč, ale tej otázke nerozumiem...jasné, som baba...a tieto technicke veci nie sú mi príliš blízke..môžeš sa ma to opýtať "po slovensky"? :-)
bobino38
09.10.08,05:17
prepáč, ale tej otázke nerozumiem...jasné, som baba...a tieto technicke veci nie sú mi príliš blízke..môžeš sa ma to opýtať "po slovensky"? :-)
..to znamená čo budeš na tom pozerať ?...a odkial ti ide televízny signál, či z antény na streche, alebo nejak inak?
Martin Mocko
09.10.08,05:27
..to znamená čo budeš na tom pozerať ?...a odkial ti ide televízny signál, či z antény na streche, alebo nejak inak?

asi z kábla :D

Máš na streche satelit? Žiješ v meste kde je káblový rozvod (káblovka) alebo iba na streche klasickú terestriálnu anténu?
zollerko
09.10.08,06:34
:)aha....:).....takže máme káblovku......:):)
bobino38
09.10.08,06:51
..takže moj typ je plazma Panasonic TH 37PX80EA
zollerko
09.10.08,07:06
Páni, tak to sme sa potom 100%-ne zhodli. Na to že som totálny, teda skoro totálny laik, tak to je super nie? Ďakujem, utvrdila som sa v mojom presvedčení, že radšej plazmu, a taktiež v správnom výbere, resp. relatívne správnom výbere. :o
bobino38
09.10.08,07:10
...je to fajn telka za tie prachy...v Datarte ho maju za necelých 22000,-...no nekúp to:-)
zollerko
09.10.08,07:39
fakt? tak to je super...idem sa hneď pozriet...vďaka...:o
Braňo
09.10.08,07:59
V prípade uhlopriečky 94 cm odporúčam vzdialenosť sledovania od Tv minimálne 3 metre.
zollerko
09.10.08,08:02
3m sú v pohode, toľko budeme mať...tedá máme
Braňo
09.10.08,08:07
Bobbix
09.10.08,08:25
Ak nemusis, nekupuj nic. 3-4 roky. Mozno v buducnosti budes chciet zmenit poskytovatela signalu. Potom moze nastat problem.
Citaj: kedze nemozem zadat webovu adresu, citaj na stranke digimedia.sk/index.php?ID=1890

Iba citat:"Kompresný formát MPEG-2 sa využíva už približne desať rokov a postupne sa od neho ustupuje. Krajiny, ktoré začali s MPEG-2, začínajú realizovať migráciu do systému MPEG- 4 predovšetkým z dôvodov nedostatku priestoru pre zavedenie televízie s vysokým rozlíšením (HDTV), ktorá sa v poslednom období začína výraznejšie presadzovať (Nemecko, Španielsko, Švédsko, Dánsko).

Krajiny, ktoré začínajú s pravidelným DVB-T v poslednom období väčšinou uprednostňujú použitie systému MPEG-4, s výnimkou Rakúska a Českej republiky, ktoré sa rozhodli pre systém MPEG-2."

Iba najdrahsie telky dnes vedia spracovat aj signal MPEG-2 a zaroven MPEG-4
duves
11.10.08,08:57
Drahe srandy tieto LCD či plazmy telky. A dobry biznis pre vyrobcov.
Myslim, ze tento članok kadečo objasnuje:
http://vesely.blog.sme.sk/c/161659/Ako-sa-kupuju-LCD-televizory.html
bobino38
13.10.08,04:57
Drahe srandy tieto LCD či plazmy telky. A dobry biznis pre vyrobcov.
Myslim, ze tento članok kadečo objasnuje:
http://vesely.blog.sme.sk/c/161659/Ako-sa-kupuju-LCD-televizory.html
...ak je TV príjem kvalitný, tak prečo nie?...je pôžitok sa pozerať na film na takej telke, tak prečo si to nevychutnať?
duves
13.10.08,05:24
Uz mam doma kablovku. UPC je rychla, na rozdiel od digi tv, ktorej 3 mesiace trvalo mi niekho poslat a napokon sme zistili, ze nemam vyhlad na spravny smer (juhozapad).
Jasne, obraz je dobry.
Chobot
13.10.08,07:15
Uz mam doma kablovku. UPC je rychla, na rozdiel od digi tv, ktorej 3 mesiace trvalo mi niekho poslat a napokon sme zistili, ze nemam vyhlad na spravny smer (juhozapad).
Jasne, obraz je dobry.

Ktorý produkt od UPC máš? Klasickú káblovku s rozšíreným súborom, či UPC digital?
jana007
13.10.08,07:31
Máme doma pripojenie DIGI TV a chceme kúpiť nejaký lepší TV. Prosím nejaký typ. Vzdialenosť mám len 2,5m, takže potrebujem menšiu uhlopriečku.
Chobot
13.10.08,07:58
Máme doma pripojenie DIGI TV a chceme kúpiť nejaký lepší TV. Prosím nejaký typ. Vzdialenosť mám len 2,5m, takže potrebujem menšiu uhlopriečku.

Na DIGI TV je najvhodnejšia klasická CRT telka, na LCD nastane výrazné zhoršenie obrazu. Darmo si kúpiš aj najdrahšiu telku, obraz nebude lepší.

Ale ak predsa len chceš LCD alebo plazmu, choď do predajne NAY a pozri si, ktorá sa ti páči a hodí do obývačky. Tú si potom zožeň tam, kde vyjde najlacnejšie.
charonme
15.10.08,11:02
Na cene mi vôbec nezáleží.
V takom pripade by som odporucal to najdrahsie, co sa da v europe zohnat. Boli ste sa tento vikend pozriet na vystavu highend slovakia?
helijunior
24.10.08,15:34
ja by som bol skor za tu plazmu, ale kup si radšej kvalitny projektor. platno nalepis na stenu a projektor namontuješ do takej vzdialenosti aky velky chceš mat obraz. ale jedna vec je že nikdy nedosiahneš taky obraz ako na plazme alebo lcd ale aspon budes mat zdravsie oci a uhlopriečku si možes menit ako chceš. a budeš mat doma ozajstne kino. a čo sa tyka toho signalu tak treba len dokupit kvalitny tuner a je to. a napokon na cene nezaleží.
Fuzo
25.10.08,23:15
Určite odporúčam lcd Samsung vlastná skúsenosť aspoň uhl. 94 cm, menej je málo, plazma žerie zbytočne veľa elektriky a v obraze až taký rozdiel nie je, ale všetko záleží aj od signálu....
SandraM
26.10.08,14:24
Dobrý deň. Prosím Vás, poraďte mi. Chystám sa kúpiť si nový televízor. No neviem sa rozhodnúť, či plazmu alebo LCD. Max. uhlopriečka by mala byť tak 95cm. Väčšia telka sa nám nevmestí do obývacej steny. :)Na cene mi vôbec nezáleží. Ide o to, že už asi týždeň čítam názory ľudí na internete na oba druhy TV, a jedny chvália PLAZMU, druhí LCD. Názory sú rozporuplné, vôbec sa nezhodujú, jeden pochváli nejakú výhodu, druhý tu kvázy výhodu ofrfle a povie argument, ktorý tú výhodu znevýhodní atď....Jedny súhlasia s HD ready, druhí na to nadávajú, a sú za FULL HD. Vraj kontrast by mal byť. min. 15000:1.A čo vypaľovanie na plazmách? jedny vravia, že po dvoch rokoch odchádza obraz na plazme a sú vypálené znaky. Druhí tvrdia, že je to blbosť. Vraj LCDrozmazáva obraz pri rýchlych scénach, zanecháva šmuhy a zboku sú farby nejasné. Ďalší tvrdia, že tento nedostatok už dávno LCD vyriešila Ja už tomu naozaj nerozumiem. :(Tak čo si vlastne vybrať??? Vyzná sa v tom niekto naozaj?:confused: A ak máte skúsenosti,viete poradiť aj konkrétny typ TV? Ďakujem..:o;)
Ja som telku kupovala pred rokom. Nakoniec som sa rozhodla pre panasonic viera ( plazma) . Televizor ide takmer non stop a problem zatial nebol,vypalené loga, nic.
ma.skot
31.10.08,08:20
myslim,ze akykolvek televizor ideme kupovat,zacnime vsetci pozadovat aby sme mohli na nom prijimat signal DVBT v MPEG4. uz je rozhodnute /a dobre rozhodnute/ len obchod nereaguje. tv-prijimac nekupujeme na dva roky. a v 2012 musime mat podla unie len digitalne telestricke vysielanie. a to bude v MPEG4. terajsie DVBT tunery /u nas predavane tv / su na MPEG2
Bobbix
31.10.08,08:58
Konecne niekto, kto ma podporil (ma.skot). Nekupovat nic. Iba v pripade, ze mate dost penazi na tv s dekoderom aj pre MPEG-2 aj MPEG-4
lavi
01.11.08,07:49
viete mi poradit, ake parametre mam pri LCD sledovat?
my uz LCD mame, Panasonic Viera,
ale chceli by sme mame kupit tiez(nemusi byt ta ista znacka). Ona chce mensiu uhlopriecku, v podstate by mal mam DVB-t tuner, bude na na nom pozerat len TV a obcas nejaky ten film, ale nemusi ho mat v tej najvyssej kvalite. TV by mal byt v hodnote do 20tis.
Vsimla som si, ze tie mensie LCD maju aj mensie rozlisenie..je to OK, alebo mam hladat tiez tie s najvyssim rozlisenim?
diry
01.11.08,16:42
Najlepšie je si niečo prečítať o výbere v kocke napr. na stránkach:
http://www.videoexpert.sk/ako-vybrat-lcd-televizor/
http://www.videoexpert.sk/plazmove-televizory/
L3nin
02.11.08,16:24
ja som mal takúto dilemu pred pol rokom a keď som sa mal rozhodnúť medzi CRT , plazmou alebo LCD miska váh sa priklonila k plazme rozhodla o tom suma ktorú som bol ochotný investovať do TV a to max 30.000,-Sk za danú sumu mi vyšla najvýhodnejšie pomer cena a kvalita mám 42 palcový SAMSUNG s DVB-T, má o niečo vyššiu spotrebu ako LCD ale to nie je až taký podstatný rozdiel, v súčasnej dobe sa plazmy nevypaľujú - čo sa týka statického obrazu nakoľko sa automaticky cca každé 2 sekundy presúvajú body na obrazovke. čo sa týka kvality obrazu tak podľa mňa v tej cenovej hladine LCD nemôže konkurovať plazme. LCD by som volil v prípade že ho použijem k PC. LCD má krajšiu čiernu farbu na plazme je čierna viacmenej šedá ale to je asi jediné negatívum ktoré som zistil. A podľa mňa je choré čakať nejaké 2 roky na vysielanie v HD kvalite, keď potrebujem TV hneď a rozdiel medzi CRT a plazmou nie je nejaký ochudobňujúci ja mám Cigi TV a je to rozdiel len v tom že palzma má väčší rozmer teda je tam menšia ostrosť ale to je len zvyk
lavi
02.11.08,20:31
Ja som telku kupovala pred rokom. Nakoniec som sa rozhodla pre panasonic viera ( plazma) . Televizor ide takmer non stop a problem zatial nebol,vypalené loga, nic.

tiez mame vieru, uz tristvrte roka, sme velmi spokojni