nani
09.10.08,08:08
Pekny den prajem

chcela by som sa spytat či je nutné pri doslej tuzemskej fakture mat dodaci list na uplatnenie naroku na odpocet. Na fakture je podrobne uvedene ake mnozstvo tovaru som odobrala. Mne totiz neposielaju vsetci dodacie listy a chcela by som vediet ci mi to moze kontrola vyhodit koli uplatneniu DPH.
Dakujem
Tweety
09.10.08,06:24
Pekny den prajem

chcela by som sa spytat či je nutné pri doslej tuzemskej fakture mat dodaci list na uplatnenie naroku na odpocet. Na fakture je podrobne uvedene ake mnozstvo tovaru som odobrala. Mne totiz neposielaju vsetci dodacie listy a chcela by som vediet ci mi to moze kontrola vyhodit koli uplatneniu DPH.
Dakujem
Dodací list je prílohou faktúry, tam je vlastne potvrdené, že tovar je skutočne aj prevzatý. Ale môže byť aj priamo na faktúre úvedené, že táto je zároveň aj dodacím listom.
invest
09.10.08,06:26
pokiaľ je na faktúre rozpísané množstvo, jednotková cena a všetko čo sa uvádza na DL tak nie je potrebný. Dôležitý je ak je text faktúry, že fakturujeme vám tovar podľa DL. Vtedy áno.
Lenka1979
09.10.08,06:27
Pekny den prajem

chcela by som sa spytat či je nutné pri doslej tuzemskej fakture mat dodaci list na uplatnenie naroku na odpocet. Na fakture je podrobne uvedene ake mnozstvo tovaru som odobrala. Mne totiz neposielaju vsetci dodacie listy a chcela by som vediet ci mi to moze kontrola vyhodit koli uplatneniu DPH.
Dakujem
Ahoj,
no my keď sme teraz mali daňovú kontrolu kontrolovali všetky došlé FA, tiež som nemala pri niektorých DL, lebo niektorá faktúra slúži zároveň aj ako dodací list, ale musí to byť na nej uvedené. Ale nemyslím, že kvôli tomu by bol dôvod, aby Ti to vyhodili z DPH-čky, pokiaľ skutočne došlo k dodaniu tovaru alebo služby, čiže sa uskutočnilo plnenie.
Pekný deň.
Lenka:)
nani
09.10.08,06:37
dakujem za pomoc

Pekny den