polis1
09.10.08,05:35
Chcem sa spýtat ako to bude z DPH a kam to pojde do tlačiva DPH, sme platci DPH a aj firma ktorej do ciech fakturujeme su platci DPH, fakturu vystavim bez DPH. Učtujeme v JU.
Vladimír Ozimý
09.10.08,05:52
je to bez DPH - odkaz na § 43 alebo si treba pozrieť § 72 ods. 2 písm. h)

v daňovom priznaní to pôjde na riadky 13,14 (pozor na súhrnný výkaz)
polis1
09.10.08,06:06
musim tomu poslať aj suhrnny vykaz
polis1
09.10.08,06:11
a ked nemam od tej firmy doklad ze su platci dph?
KvetkaK
09.10.08,06:21
musim tomu poslať aj suhrnny vykaz
Záleží či ide o tovar alebo o službu.
Vladimír Ozimý
09.10.08,06:27
no ja som si neprečítal poriadne otázku...pravda je taká že chýba plnenie teda či ide o dodanie tovaru alebo služby...a ak služby tak akej...
Súhrnný výkaz sa posiela len na dodanie tovaru do EU krajin raz za 1/4 rok a to do 25 dňa po skončení štvrťroku. Posiela sa to správcovi dane a nie odberateľovi...
polis1
09.10.08,06:32
ide o tovar teda o drevene štiepky
KvetkaK
09.10.08,06:43
Takže ide o dodanie tovaru do EÚ oslobodené podľa § 43 a musíš to uviesť v súhrnnom výkaze, ktorý musíš odovzdať DÚ do 25 ďna po skončení štvrťroka ako bolo písané v príspevku vyššie.
KvetkaK
09.10.08,06:52
a ked nemam od tej firmy doklad ze su platci dph?
Musí to byť platca DPH, lebo ináč to pôjde s DPH. IČ DPH sa dá potom overiť aj na nete napr. na stránke www.drsr.sk.
ZuziT
09.10.08,07:20
prosim vas,skuste mi poradit...mame rovnaky pripad-akurat vykonavame stavebne prace v CR - na zaklade zmluvy o dielo...je to sluzba,alebo tovar?
KvetkaK
09.10.08,07:28
prosim vas,skuste mi poradit...mame rovnaky pripad-akurat vykonavame stavebne prace v CR - na zaklade zmluvy o dielo...je to sluzba,alebo tovar?
Stavebné práce to je jednoznačne služba.
ZuziT
10.10.08,06:05
Kvetka,dakujem za odpoved. Znamena to,ze nemusim posielat suhrny vykaz,ked sa jedna o sluzbu?
Este sa chcem spytat-dodavatel z CR nam na Slovensko dodal okna a zaroven ich aj montoval. Fakturu vystavil bez dane, takze teraz to musime u nas samozdanit, ak si to teda myslim spravne. Do ktorych riadkov v danovom priznani k DPH to pojde?
Natallka
01.05.09,16:54
Ahojte poradaci.
Prosim Vas o odpoved:
Manžel bude platcom DPH. Svoju činnosť vykonáva pre firmu ( platcu DPH ) so sídlom v ČR a fakturuje jej:
- technicko-poradenskú činnosť
- súvisiace prevádzkové náklady ( cestovné súkr.mot. vozidlom, telefónne náklady a pod. ).
Otázka:
- vystavované faktúry budú obsahovať fakturovanú čiastku + DPH napr. 1000 + 190 = 1190 rovnako za tech.-porad. činnosť
aj uvedené prevádzkové náklady ?
- bude sa DPH pre ČR uvádzať vo výkaze DPH ?
- alebo kedze ide faktura do Ciech tak bude fakturovat bez DPH / sluzby a aj cestovne,ubytovanie a stravne ? /a potom si vlastne Ceska firma spravi samozdanenie?
Ďakujem vopred velmi pekne.