kajanka1
09.10.08,07:43
Dobry den
Chcela som sa spytat, vcera ked sme neboli doma, sa nam podarilo vytopit asi 4 susedov pod nami, avsak nie nasim zavinenim, praskla hadicka na baterke, sused tvrdi, ze to zapricinilo silnym tlakom vody.
Mame poistenie bytu generali ktore ako som zistila na nansu skodu nema poistenie zodpovednost za skody, susedia maju zatopene steny cely byt, prosila by som o radu ako v takomto pripade postupovat, ci ja to musim platit zo svojho a ako sa stanovuje cena ktoru treba vyplatit,
dakujem
Chobot
09.10.08,09:02
Dobry den
Chcela som sa spytat, vcera ked sme neboli doma, sa nam podarilo vytopit asi 4 susedov pod nami, avsak nie nasim zavinenim, praskla hadicka na baterke, sused tvrdi, ze to zapricinilo silnym tlakom vody.
Mame poistenie bytu generali ktore ako som zistila na nansu skodu nema poistenie zodpovednost za skody, susedia maju zatopene steny cely byt, prosila by som o radu ako v takomto pripade postupovat, ci ja to musim platit zo svojho a ako sa stanovuje cena ktoru treba vyplatit,
dakujem

Keďže nemáš poistenie zodpovednosti, tak tým, že ste nepriamo vy spôsobili škodu iným, tak ste povinní ju nahradiť. To znamená, že zaplatiť práce na uvedenie bytov do pôvodného stavu - teda zaplatiť maľovku, prípadnú stierku, či výmenu podlahy (ak sa vydula). Ak neuznáte zodpovednosť a škodu nezaplatíš, môžu to od teba požadovať súdnou cestou. Tam by si musela preukázať, že hadička praskla z dôvodu vysokého tlaku a nie z dôvodu opotrebenia (nové hadičky by mali vydržať aj vyšší tlak).

Takže záleží od teba, ako sa k tomu postavíš - či náhradu odmietneš (vystavuješ sa riziku súdneho sporu a narušenému vzťahu so susedmi), alebo zodpovednosť uznáš a dohodnete sa na náhrade. Možno budú súhlasiť, keď im zaplatíš napr. 2000 SKK za farbu a oni si to vymaľujú (možno niektorí už aj uvažovali o premaľovaní :D). Skús sa s nimi porozprávať, ako by ste to mohli vyriešiť. Tabuľky na výpočet nie sú, tie čo sú, sú internými vecami poisťovne, podľa ktorých poisťovňa vypočítava náhradu.
Chobot
10.10.08,10:51
Murphyho zákony zaúradovali a včera cez deň som sa aj ja dostal do rovnakej situácie - trochu som vytopil priestory pod nami. Sú to nebytové priestory a s nájomcami so sa už rozprával. Uvidím, ako zareaguje vlastník, či má poistenie priestorov. Keby nie, našťastie moja poistka pokrýva poistenie zodpovednosti, takže nejako sa dohodneme.:rolleyes:

Asi som si to privolal tým príspevkom....:mee:
ZDENIELA
10.10.08,11:03
Murphyho zákony zaúradovali a včera cez deň som sa aj ja dostal do rovnakej situácie - trochu som vytopil priestory pod nami. Sú to nebytové priestory a s nájomcami so sa už rozprával. Uvidím, ako zareaguje vlastník, či má poistenie priestorov. Keby nie, našťastie moja poistka pokrýva poistenie zodpovednosti, takže nejako sa dohodneme.:rolleyes:

Asi som si to privolal tým príspevkom....:mee:
Pôvodne som chcela prispieť, ale teraz asi radšej nie :D
ZDENIELA
10.10.08,11:06
Ale predsa odvážnym šťastie praje tak ;)

My sme podobnú situáciu riešili vo firme, preto ma to napadlo.

Ak je to nová batéria, máš šancu ju ísť reklamovať k predajcovi, ten ju posunie výrobcovi a ten samozrejme poistený je, ak uzná chybu, škodu spôsobenú susedom aj tebe prenáša na seba.
No predtým by to chcelo tak či tak zavolať poisťovacieho technika, ktorý urobí obhliadku a kalkuláciu škody. Kľudne aj toho z tvojej poisťovne.
No ak ti to výrobca neuzná, budú tieto papierovačky zbytočné
912
10.10.08,12:04
Ja pridám svoju "čerstvú" skúsenosť. My sme sa sťahovali do nového bytu v marci, všetko dávali nové (batérie, hadičky k nim). V auguste utrhlo prívodovú hadičku od batérie. Naštastie som bola doma, tak nám len z časti vytopilo kuchyňu a odulo plávajúcu podlahu. Keď sme ju boli reklamovať, predávajúci nám ju ani nezobral na reklamáciu, vraj sme ju priťahovali hasákom a mali sme ju došróbovať len ručne, tak sme si to vlastne spôsobili sami (zničili sme závit).
kajanka1
13.10.08,04:48
Dakujem za vsetky vase prispevky,
nakoniec som bola za susedmi v snahe sa dohodnut za 3 mokre steny si vypytali 10 000 Sk :) co sa mi zda priliz, a ked sme im ponulki ze im to vymalujeme (nemalovali asi 10 rokov) ze nie oni to budu malovat farebne, takze mam podozrenie ze sa na tejto situacii chcu prizivit, Inak tato situacia vnikla pri prerabani jadra, a chlap co nam robil jadro nedoniesol ani blocek od baterie a nechce povedat od koho ju kupil, tak to mame skutocne zaujimave
Chobot
13.10.08,06:45
Dakujem za vsetky vase prispevky,
nakoniec som bola za susedmi v snahe sa dohodnut za 3 mokre steny si vypytali 10 000 Sk :) co sa mi zda priliz, a ked sme im ponulki ze im to vymalujeme (nemalovali asi 10 rokov) ze nie oni to budu malovat farebne, takze mam podozrenie ze sa na tejto situacii chcu prizivit, Inak tato situacia vnikla pri prerabani jadra, a chlap co nam robil jadro nedoniesol ani blocek od baterie a nechce povedat od koho ju kupil, tak to mame skutocne zaujimave

Neviem, aké veľké sú tie steny, ale 10.000 je trochu priveľa na štandardnú panelákovú izbu. Nech je tá izba 3x4 m, potom plocha na vymaľovanie je cca 40 m2. Cena maliarskych prác je 30-40 SK/m2, takže práca by ich stála 1600, maximálne 2000 SKK. Plus k tomu farba - mali bielu, tak ty im ponúkni zaplatiť tiež bielu - Primalex Plus stojí na takú plochu 600 SKK, nech to majú aj s rezervou za 1000. Nie si povinná im platiť farebné odtiene, lebo takú chcú - tie nech si doplatia sami. Nech nie sú chamtivý...:rolleyes:

Ponúkni im, že štandardná cena za vymaľovanie je 3000 SKK. Buď nech to berú alebo nech ťa majú radi.:cool::rolleyes::D:D
paolo19
13.10.08,11:40
...presne ako vravi chobot, ked mali biele steny, tak nech maluju nabielo.Predsa, keby im nahodou zatiekol aj ich televizor "Rubin-Tesla" a uz by dalej nebol funkcny, snad im nebudes platit za plazmu? S tou poziadavkou, ze 10 000,-SKK to urcite nie je v poriadku.Zialbohu aj takí byvaju susedia :(.
A co takto oslovit nejakeho zivnostnika, pripadne firmu co realizuje maliarske prace a dat si urobit kalkulaciu /predbeznu fakturu, kolko by to malovanie nabielo v skutku stalo/.
Chantivym susedom potom povedz,ze si ochotna zaplatit, ale nie vacsiu sumu, ako vypocitala firma "od fachu". Ukaz im ostemplovanu kalkulaciu nech vidia, ze nie si naivna :).
kajanka1
14.10.08,06:27
dik za odpoved, nakoniec som sa nastaval a dala som ten ich papier do ich poistovne, pride odhadca (no len na nasu skodu nemame poistenie zodpovednosti :() tak a ked som mu to oznamila nakoniec skostatoval ze vlasten nema co ukazat, ( nemalovat asi 10 rokov a flaky ma v celom byte), no asi ma tapne ked si poistny odhadca naasoli cenu ale asi stale lepsie ako sa s nikeym dotahovat, inak ja som mu navrhla ze im vymalujeme a oni ze nie...
bbbbb
20.12.08,07:04
Dobrý deň! Stalo sa nám niečo podobné. Vytopili sme 2 susedov pod nami. Zavolali poisťovňu, v ktorej sú poistení a tá vyčíslila škodu. Manžel volal likvidátorovi do poisťovne, a ten mu povedal, že poisťovňa im uznala škodu v plnej výške, ale presnú sumu bude vedieť až keď susedia predložia bločky. My poistku nemáme. Bude poisťovňa vymáhať škodu následne od nás? Ak má s tým niekto podobnú skúsenosť, chcela by som vedieť, aký je postup v prípade, keď susedia vymáhajú škodu cez poisťovňu. Ďakujem
Bobbix
20.12.08,08:09
Mne sa stalo, ze som vytopil pod sebou " kancelarsky priestor " pod sebou - byvam na prizemi - skodovy komisar mi dal zaplatit 3500 Sk, poistku som nemal ziadnu.
Nasledne vytopili mna. Flaky na stenach a strope v 3 miestnostiach (je velmi dolezite, ci sa poistenie tyka iba stropu, alebo aj stien - zalezi na poistke a poistovni) + WC a kupelka. Dostal som 6800 Sk. V cene bolo malovanie, farby, ale aj praca s odtahovanim nabytku aj s malovanim. Nestihol som ani vymalovat a vytopili ma druhy krat. Poskodenie v tych istych miestnostiach len fleky o nieco vacsie. Dokonca som si vzal kvoli tomu dovolenku aby som utekal zachranovat plavajucu podlahu. Dostal som 800 Sk.
Este jedna podstatna vec. Pri prasknuti rury/hadice od hlavnej stupacky po vodomer - zodpovednost spravcu, pri prasknuti rury/hadice od vodomera k baterii - zodpovednost vlastnika bytu.
alexandrap
21.12.08,16:39
ja len pridam, ze mna vytopila suseda zhora celkovo za 20 rokov asi 5 x....tiez hadicky...k meracom spotreby, aj k pracke(mnoho ludi nechava ventil k pracke trvalo otvoreny-to by ste mali vidiet, aky gejzir to urobi,ked praskne )

tusim Allianz ma vo vseobecnych podmienkach aj pasaz, ze ak covek opusti obydlie na viac ako 48 h, tak je povinny uzavriet vodu...inak poistenie kratia/neplatia...

takze odporucam- ked idete z bytu, tak posledny uzavriet vodu,plyn,

najhorsie je, ze zivotnost panelovych radiatorov(plechovyh) je asi 10 rokov...ludia menia iba ked musia a setria....je tam o dost vyssi tlak, nez bezna voda
ked praskne radiator v izbe(a nie vzdy to zacina kvapkanim) ,je to ine kafco ako prasknuta trubicka v jadre...do minuty BAZEN horucej vody
bbbbb
22.12.08,17:15
Dobrý večer! Prišlo nám vyrozumenie z poisťovne, v ktorom je nepravdivo zhodnotená výška škody (zničené lustre, zničené postele, zničené koberce a pod.) z dôvodu vytopenia. Ako sa dá proti takémuto podvodu brániť?
Bobbix
23.12.08,04:11
Pre bbbbb:
nijako, ak majitel vytopenych veci ti tieto veci ukazal / likvidator poistnej udalosti ti ukazal aspon fotografie poskodenych veci a ty si nadobudol presvedcenie, ze to poskodenie mohlo nastat v plnom rozsahu vytopenim, co si vyjadril podpisanim skodoveho protokolu.
bbbbb
23.12.08,08:45
Dobrý deň! Škodový protokol sme ešte nepodpísali. Máme sa k nemu vyjadriť a poštou poslať do poisťovne. Pôvodne ma pracovník poisťovne informoval o výmene tapiet v celom byte, čistení kobercov a výmene starých kobercov z roku 1993 a o sušení sedačky. Uvedený pracovník má teraz dovolenku. Od likvidátora nám prišlo niečo úplne iné. Rozpadávajú sa im nové koberce, lebo ich nechceli dať vysušiť. Ponúkali sme sa im, že im pomôžeme. Lustre nechceli dať manželovi pozrieť /robí revízneho technika/. Neboli sme tiež informovaní o poškodení postelí. Prosím o radu, ako postupovať. Ďakujem.
andreaS
12.02.09,13:01
prave som robila poriadnu ocistu v kupelni a pozeram do zrkadla, ze ake krive steny mame... davala som to za vinu zrkadlu... ale otocim sa a az mi oci vyocili.... cely obklad na tej strane sa vydul dovonka a nedrzi na stene!!! Skusala som, ako vela to zasahuje a je to uplne cela jedna stena kupelne... citim ako to nedrzi...

pravidelne nas totiz susedia vytapali, nikdy sa nic nestalo, tak sme s tym ani my nic nerobili... asi pred polrokom nas vytopili tak poriadne ze cely byt smrdel akoby sme prave robili omietky... ypor tak nasiakol... teraz to zrejme poriadne preschlo a ten obklad sa odlepil od steny... skor to vyzera akoby sa zosuchol nadol a urobil tak du vydut...

zistujeme prave ako to riesit... minimalne idem zase za domovnikom...

horsie je to, ze taky obklad uz isto nekupime a snad nebudeme mat jednu stenu v kupelni v inom odtieni... a zaroven nikto nevie v akom stave su ostatne steny, ci tam nie je rovnaka porucha, to sa da asi zistit az po strhnuti obkladu...

nemate s tym niekto skusenost, ako to hradi poistovna?
andreaS
20.02.09,07:18
po obhliadke poistovnou prisiel vcera list s oznamenim sumy, kt. nam poukazuju... az mi oci vyleteli... cca 70 EUR!!!!

cakam kedy mi spadne obklad na hlavu... navyse poistovak bol hore u susedov pozriet odkial nas to vytopili a odfotil si to a povedal nam, ze to neni dobre urobene... takze parada, budeme cakat kedy nas vytopi opat... hlavne ze to poistenie stoji 1500 rocne... platime uz za treti rok... to by sme mali viac penazi keby sme to neplatili...
olusssss
20.05.11,09:11
ahoj vymienali sme radiatory na 4 poschodi a vytopili sme susedov na 6.
Bolo to po zapnuti vody asi tlakom...pomoc co mame robit...:/
Chobot
20.05.11,09:41
ahoj vymienali sme radiatory na 4 poschodi a vytopili sme susedov na 6.
Bolo to po zapnuti vody asi tlakom...pomoc co mame robit...:/

Máte uzatvorené poistenie domácnosti s pripoistením zodpovednosti za škody? Ak nie, tak si priprav peňaženku, aby si susedovi zaplatil spôsobené škody.

Ale aj tak nechápem, ako sa mohli vytopiť susedia na 6. poschodí. Odkiaľ nastal únik vody? Možno to nebola vaša vina, ale bola nejaká porucha u nich. Treba si najprv preveriť, ako nastal únik vody u nich a či za to môžeš ty. Daj vedieť.
nesca
20.05.11,10:24
Máte uzatvorené poistenie domácnosti s pripoistením zodpovednosti za škody? Ak nie, tak si priprav peňaženku, aby si susedovi zaplatil spôsobené škody.


mimotemyLen tak medzi nami...ja byť tebou,tak sa k danej téme nevyjadrujem :)
pozrel si si aj druhý príspevok na začiatku?:D
misoft
20.05.11,15:16
ahoj vymienali sme radiatory na 4 poschodi a vytopili sme susedov na 6.
Bolo to po zapnuti vody asi tlakom...pomoc co mame robit...:/
To je snáď haluz, nie? Pokiaľ sa vymieňali radiátory, tak sa musela odstaviť CELÁ stupačka a vypustiť (vyprázdniť vetvu systému). Po výmene sa síce otvorí, ale v systéme je vzduch, takže konštatovanie tlak vody neobstojí (vzduch v systéme je stlačiteľný a je potom potrebné odvzdušňovať, inak pri určitom tlaku, ktorý sa rovná tlaku vody tú vodu ďalej nepustí). Predpokladám, že to bolo asi najvyššie poschodie a chcel odvzdušniť a vytiaklo pri odvzdušnení.
BTW: teraz som si uvedomil - vykurovacia sezóna už asi skončila, systémy sú prázdne, žiadna voda nevytiekla, polial si to sused na šiestom sám, lebo potrebuje prachy.
Zitulda
21.05.11,19:29
mimotemyLen tak medzi nami...ja byť tebou,tak sa k danej téme nevyjadrujem :)
pozrel si si aj druhý príspevok na začiatku?:D
:) nescamimotemy tiež a trochu srandy...tu východ tiž, ta ne Pali?..:)
Tvoj príspevok je naozaj zábavý, lebo asi si ti poplietol či poplietla:) a keď Chobota odkazuješ na kuknutie príspevku č.2...prosím kekni si lepšie dátum toho príspevku č.2... je to starý z roku 2008...teda z roku tisícdeväťstopäťsto. Ale buď v pohode, lebo aj mne sa fo stale a nie raz, a dokonca dnes som tiež obstála tak, že to konanie ešte len bude a ja ssom už vopred priala b dobrú zábavu :):):)
Chobot
21.05.11,19:37
:) nescamimotemy tiež a trochu srandy...tu východ tiž, ta ne Pali?..:)
Tvoj príspevok je naozaj zábavý, lebo asi si ti poplietol či poplietla:) a keď Chobota odkazuješ na kuknutie príspevku č.2...prosím kekni si lepšie dátum toho príspevku č.2... je to starý z roku 2008...teda z roku tisícdeväťstopäťsto. Ale buď v pohode, lebo aj mne sa fo stale a nie raz, a dokonca dnes som tiež obstála tak, že to konanie ešte len bude a ja ssom už vopred priala b dobrú zábavu :):):)

No ja som to pochopil tak, že mi doporučuje neodpovedať, lebo keď som naposledy reagoval na príspevok, tak sa to isté stalo aj mne. Takže aby sa mi nestalo to, čo pýtajúcemu sa...:rolleyes:
olusssss
22.05.11,17:06
To je snáď haluz, nie? Pokiaľ sa vymieňali radiátory, tak sa musela odstaviť CELÁ stupačka a vypustiť (vyprázdniť vetvu systému). Po výmene sa síce otvorí, ale v systéme je vzduch, takže konštatovanie tlak vody neobstojí (vzduch v systéme je stlačiteľný a je potom potrebné odvzdušňovať, inak pri určitom tlaku, ktorý sa rovná tlaku vody tú vodu ďalej nepustí). Predpokladám, že to bolo asi najvyššie poschodie a chcel odvzdušniť a vytiaklo pri odvzdušnení.
BTW: teraz som si uvedomil - vykurovacia sezóna už asi skončila, systémy sú prázdne, žiadna voda nevytiekla, polial si to sused na šiestom sám, lebo potrebuje prachy.

diky boli sme pozerat u susedov, to vytopenie a nakoniec sme zistili, ze to zbytocne nafukli...aj tak nevieme co sa stalo....ZAHADA...bolo to dokonca vytopenie v druhom vchode...je tam jednorurkovy system-velmi sa do toho nerozumiem-diky
nesca
22.05.11,18:35
No ja som to pochopil tak, že mi doporučuje neodpovedať, lebo keď som naposledy reagoval na príspevok, tak sa to isté stalo aj mne. Takže aby sa mi nestalo to, čo pýtajúcemu sa...:rolleyes:
Bolo to myslené presne takto..náhodou som čítala tému od začiatku a všimla som si to....dúfam,že už nepodkladáš doma vedrá:):)
medvedik21
04.06.11,19:28
Ahojte mam podobny problemik, totiz nas vytopil sused zhora. Na strope v miestnosti je asi polmetrovy flak na strope. Bola som u neho pozriet, on ma v tej oblasti kupelnu a potrubie. Udajne u neho nic nekvapka ani netecie, ale u nas to vyzera inak. Chcela som sa opytat ako sa to riesi, ked on ma poistku ale my nie?
katkup
11.10.11,06:28
aj ja by som potrebovala v tejto problematike pomoct.....kupila som byt, dala som ho prerobit a teraz po par mesiacoch, ked natlakovali radiatory, tak v jednom nejaky spoj praskol a vytopili sme susedov a aj nas. Nakoniec z nasej "skvelej" poistky sme zistili, po odvolani sa poistovne, ze nemame tam zahrnutu poistku voci 3tim osobam.
Vobec nevieme v akom to stave mal sused, bo ked sme mu zvonili, tak nebol doma, len napisal mail a tak sme to riesili cez nasu poistovnu, bo sme netusili, ze nemame tu sprostu zodpovednost....
Teraz po 3 mesiacoch mi sused mailom poslal fakturu na 770EUR a ziada od nas nahradu...
Tuto sumu si nemozme dovolit uhradit a neviem ako sa teraz voci tomu branit a co mozme podniknut, alebo aka je moznost dohody.

Dakujem za kazdu radu :)
katkup
11.10.11,07:58
pls, help
Zitulda
11.10.11,12:07
...iba otázku...to sused mal poisťovňou urobený odhad? a lebo iba na Váš email takto si žiada? Podľa mňa ja by som šla do poisťovne sa s nimi porozprávať spomenúť súsedovú požiadavku, aj keď s poisťovňou namáš najlepšie skúsenosti.
Držím palce nech sa to vyrieši k dobrému.
katkup
11.10.11,12:13
no mne iba dnes od neho prisiel mail, ze moja poistovna to zamietla, lebo som tam nemala bohuzial zahrnute skody voci susedom :(....tak som volala do tej poistovne, ze z ich strany sa mozem teraz jedine pripojistit, tak som pytala od nich aspon fotky, nech viem v akom stave sused mal vlastne tu kupelku zatopenu....
nie, vobec so susedom sme neboli o nejakych dalsich alternativach nahrady dohodnuti, iba mi preposlal mail s jeho fakturou co niekomu zaplatil vo vyske 800E a ziada ma aby som mu to ja spatne uhradila...ale takuto cenu naozaj odmietam, myslim si osobne, ze ak som ho vytopila, tak som ochotna max. 200E mu hradit, bo viac si ani nemozem dovolit....
Fakt netusim ako postupovat a cim argumentovat v takomto pripade :(
misoft
12.10.11,14:37
Otázka bokom: tá faktúra, priložená k e-mailu - má rozpísané všetky práce a materiál? Ak nie, požiadaj, aby predložil faktúru, ktorá bude riadne rozpísaná - takto by si mohol naúčtovať aj Modré z neba.
BTW: trochu z iného súdka, ale stalo sa to mne pred mnohými rokmi: sviatočný vodič pred riadenou križovatkou na zelenej odrazu dupol na brzdu a ja som nestihol reagovať a ťukol som ho (bol to nejaký "sviatočný vodič z dediny"), škoda nebola veľká (cca 300 Sk) - ohnutý zadný nárazník. Rozčuľoval sa, vykrikoval, ja som mu povedal "Vedľa je polícia - zavolajte". Povedal som mu, že mu nahradím len poškodené súčiastky -a toto sme aj spísali + podpisy. Ozval sa po TROCH rokoch a pýtal 10000SK, lebo musel meniť zadné čelo, svetlá, nosný rám motora, musel dať prestriekať celé auto. Vytiaholsom papier, požiadal, nech ukáže faktúru (nemal, robil mu to známy) - poslal som ho do 3,14če.
Preto sa nespoliehať na to, čo napíše sused, treba vidieť skutočné náklady - inak sa bude dožadovať viac a viac.
video1983
12.10.11,14:49
a sused si to nemoze dat preplatit vo svojej poistovni? teda ak ma

inak suhlasim s misoft-om
katkup
12.10.11,14:50
on mi poslal fa, kde ma napisane, ze vymalovanie 43m2 / suma 200EUR :D, stropny sadrokarton demontaz a montaz noveho 8m2 / suma 350EUR a napodobne vtakovi do vysky 800EUR, pricom fakt tam nema nejake premocene podlahy, nabytok, tak ja nechapem.... akoze tak za taketo sumy ja roztrham titul a idem malovat a robit sadrokartonove stropy, akoze fakt neviem ako sa mam k tomu postavit, aby som sa mu nevysmiala rovno do ksichtu a neotrieskala tu fa o hlavu, vsak nech taketo vtakoviny skusa na poistovnu, bo chapem, ze ta mu max. preplati polovicku, ale neviem ako sa ja mam voci tomu teraz branit, kedze dopredu sme sa nedohodli na takychto fajn pastikarskych cenach prac a ze ja mu to aj v plnej vyske preplatim.....akoze kazdy sudny clovek co sa pozrie na tu fa, tak len bielka prevrati a povie mi, ze urcite to neuhradzaj....ale zas som clovek a som si vedoma viny, ze moja rurka praskla a vytopila niekoho, ale to sa moze stat kazdemu....
a zas nemyslim si, ze pre niekoho 800E je mala ciastka z rodinneho rozpoctu a zas odmietam aby sa na moj ucet niekto obohacoval :(
video1983
12.10.11,15:00
prilep sem tu fakturu
katkup
12.10.11,15:11
neviem ju tu pricapit, tak skopcim text....takychto fa viem aj ja milion spravit a este aj prevody b. uctu milion ako on mi poslal a z uctovneho hladiska podla nie su koser - bez peciatky podpisu.....a ked som si pozrela zivnost toho pana, tak vobec nema tam zivnost na prerabky, alebo malovanie bytov ale najblizsie len elektroinstalacie



Faktúrujem Vám zabezpečenie prác vrátane spotrebného materiálu:






demontáž sadrokartónu 8m2,







40,00



nový sadrokartón,

320,00



stierka a stierkovanie 7m2,

53,00



maľovanie 43m2,







194,00



odvoz a likvidácia odpadu,











15,00



ochranný materiál a ochrana interiéru,











14,00



bodové svietidlá a transformátory a výmena,



104,00



vedľajšie realizačné náklady a doprava.











30,00
















































Celkom












770,00 EUR
misoft
12.10.11,15:16
Porovnaj si ceny: http://montazkartonu.webnode.sk/cennik/ - sadrokartón,
http://www.cenoveponuky.sk/malovanie-stien , pokiaľ do bude na míle vzdialená suma od odkazov, otrep mu to ohlavus tým, že o*e*ávať sa nenecháš a že poznáš priemerné ceny a toto čo ti predložil, nezodpovedá realite, že nebudeš jeho "dojná krava".
Tvrdo, len tvrdo -musíš byť vyd*banejšia než vyd*baný sused :D


Teraz pozerám: 43m2 ? - preboha, to čo dal maľovať?

z uctovneho hladiska podla nie su koser - bez peciatky podpisu.....a ked som si pozrela zivnost toho pana, tak vobec nema tam zivnost na prerabky, alebo malovanie bytov ale najblizsie len elektroinstalacie
A toto: povedz "susedovi", že faktúra, ktorú ti predložil, nie je právne podložená, že po zistení podáš podnet na živnostenský úrad a daňový úrad, pretože živnostník vykonáva práce nelegálne (a zaručene neodvádza dane) - klin klinom vyrážaj! A pokiaľ to nebude v právnom poriadku, nezaplať.
katkup
12.10.11,15:23
vsak ja som akurat pred tym vytopenim doprerabala komplet 60r. byt, tak viem ake su ceny a keby som za taketo ceny prerabala byt, tak si mozem zobrat raz taku hypoteku....ale nechapem ludi, ze maju odvahu nieco taketo robit a este bez kusku hanby mi to poslat a ziadat o spatnu uhradu skody....no neuhradim mu to ani nahodou...akoze max. mu to vykompenzujem vo vyske 100/200E a to moze byt rad, bo do bytu ma nepustil, tak on si teoreticky ani nic opravovat nemusel davat, iba co tam bol poistny agent, tak od poistovne som si vypytala fotodokumentaciu, tak az ked mi pride, tak budem mudrejsia....akoze 100 chuti mu mam dat pred dvere 6kg Primalexu s pozdravom, ze ma mozes vies co ;)
misoft
12.10.11,15:29
mu to vykompenzujem vo vyske 100/200E 200€ je VEĽA ...... akoze 100 chuti mu mam dat pred dvere 6kg Primalexu s tým omaľujem ja sám polovičku bytu a dvakrát s pozdravom, ze ma mozes vies co správne - aký požič, taký vráť.
katkup
12.10.11,15:39
dakujem vam velmi za podporu, lebo fakt som vcera bola po precitani toho jeho mailu uplne mimo a nechapala som tu ludsku drzost, chamtivost a totalnu netoleranciu...ja som vychovavana na Orave, takze asi tymto bratislavskym moresom nikdy nepridem na chut.....
a teraz fakt som rada, ze ste ma podporili a utvrdili v tom, ze sa mam branit ako sa len da a ked ma naserie, tak to dam na bytovu nastenku, nech vsetci vidia si urobia sami obraz o nasich medziludskych vztahoch a neviem kto potom sa bude citit blbo, ci ja co som nechtiac zavinila potopu, aj ked som bola poistena, ale poistovna ako v x % poistnu udalost zamietne, alebo sused s takouto ziadostou o odskodnenie, pricom on sam nema ziadnu poistku....
video1983
12.10.11,15:48
ak ti mozem poradit daj sa pripoistit este ;-)
katkup
12.10.11,17:52
tak to som urobila ako prve, poziadala som o pripoistenie a uz 2 tyzdne mi to posielaju postou...asi tolko k Csob...
bubkoch
17.10.11,11:22
neviem ju tu pricapit, tak skopcim text....takychto fa viem aj ja milion spravit a este aj prevody b. uctu milion ako on mi poslal a z uctovneho hladiska podla nie su koser - bez peciatky podpisu.....a ked som si pozrela zivnost toho pana, tak vobec nema tam zivnost na prerabky, alebo malovanie bytov ale najblizsie len elektroinstalacie

odpis susedovi ze mu preplatis len riadne vyhotovenu, opeciatkovanu a podpisanu fakturu a ze zaroven tuto fakturu posles zivnostenskemu uradu na vykonanie kontroly vykonavaných cinností a danovemu uradu aby na buduci rok vykonal kontrolu, ci tato faktura bola v dotyčnej firme riadne evidovana a zahrnuta v danovom priznaní a ze v opacnom prípade hrozí firme mastna pokuta ...

stavim sa ze viac ta sused s požiadavkou o nahradu skody obtazovat nebude
katkup
17.10.11,11:27
no ja mu tych 800E nezaplatim ani keby ju mal samym prezidentom opeciatkovanu a podpisanu...vsak to mal predtym so mnou konzultovat a robim pre stavebnu firmu, takze vedela by som mu to zabezpecit za 100E a nie toto....
Vsak to iste sa mu hodlam povedat, ked sa ozve s urgenciou na moju adresu....bola som sa porozpravat so susedou podomnou a ta to mala chuda fakt hrozne zatopene, tak ona ziadala len 20E na farby ako nahradu, tak som jej dala 50E a ani ich neprijala, tak som jej kazala vsetky blocky odlozit a dohodneme sa este dodatocne a ked nas bude potrebovat pri malovani, tak jej radi pomozeme :)
misoft
17.10.11,14:38
bubkoch: toto som (ale sedliackejšie) radil v príspevku #37 - ale princíp je rovnaký: pokiaľ nemá kóšer papiere, nemá čo platiť, živnostník robí na čierno, neodvádza dane, sused podporuje daňový podvod - aj toto mu treba pripomenúť (susedovi) - že môže ísť za takúto podporu bručať do basy (návod pre katkup ;))
bubkoch
17.10.11,14:46
misoft: mas pravdu, nevsimol som si ze aj ty si napisal skoro to iste uz skor :)
misoft
17.10.11,15:20
Nevadí :D : ale máme rovnaké myšlienkové pochody.
bokomia
20.10.11,18:03
tak to som urobila ako prve, poziadala som o pripoistenie a uz 2 tyzdne mi to posielaju postou...asi tolko k Csob...

/ tak to si Ťa ako klienta poisťovňa moc neváži... / Predpokladám, že poistku si si dala urobiť k hypotéke , ku ktorej Ti pošlú pripoistenie zodpovednosti za škodu voči 3. osobám. Ak nechceš so susedom podobne dopadnúť ešte raz, skontroluj si, či pripoistenie obsahuje aj zodpovednosť z nehnuteľnosti , aj zodpovednosť z domácnosti.