andrea72
09.10.08,09:07
Ahojte, mám veľký problém s DPH - vie mi niekto pomôcť?
Mám JU Win.9x/NT/2000, v zozname DPH dokladov sa mi objavujú prijaté fa. - a VPD, ktoré sa navzájom sčítavajú a napokon mám dvojmo DPH spočítané.
A nesedí mi DPH.Prosím poradťe mi, som nováčik a neviem ako ďalej...súrne
janiana
09.10.08,07:22
Netuším síce ako funguje program MRP, no určite tam máte evidenciu DPH - odpočítanie dane (DF,VPD) a zdaniteľné obchody (dobropisy,VF, PPD) ak Vám sa Vám dostali opačne, skúste si ich vymazať a nahrať odznova - pomaly a hneď následne sa pozrite, kde sa Vám to preúčtovalo v knihe DPH či na vstupe alebo na výstupe. (poprípade skúste napísať ako v MRP účtujete postupne a pokúsim sa znovu odpovedať)

S pozdravom a praním pekného dňa Jana :)
zuzanar
09.10.08,09:48
V prípade zapísania prijatej faktúry s nárokom na odpočet DPH treba zadať typ dph 40, ak k faktúre robíte úhradu a účtujete výdavkový pokladničný doklad v peňažnom denníku typ dph je 39.Program ho sám ponúka, neprepisujte ho.
andrea72
10.10.08,05:16
Ahojte, ďakujem za radu.
daniver
27.10.08,15:35
V prípade zapísania prijatej faktúry s nárokom na odpočet DPH treba zadať typ dph 40, ak k faktúre robíte úhradu a účtujete výdavkový pokladničný doklad v peňažnom denníku typ dph je 39.Program ho sám ponúka, neprepisujte ho.

Prosím o radu /MRP JÚ/
Mám prij.fa s nárokom na odpočet, zadám typ 40, ale časť faktúry má byť osob. spotreba. do prij.faktúry si rozpíšem napr. ZD 522,40 DPH 99,30
další riadok dám 414,30 DPH / tu nedávam - typ 39/
Ide mi o to. že do denníka mi to neprenesie rozpísané z faktúry.
keď ma hodí pri úhrade do denníka musím to stále rozpisovať
prev.réžia ZD 522,40 dph 99,30 a ďalší riadok osob.spotreba 414,30. Je to fakt. za telefon. 60% prev.réžia 40% os.spotreba. Robím niečo zle že sa mi rozpis neprenesie do denníka? do dph dokladov mi to prechádza dobre. Ďakujem
Monika Kováčová
27.10.08,15:47
rozpis položiek sa neprenáša do PD pri úhrade fa.
daniver
27.10.08,16:14
rozpis položiek sa neprenáša do PD pri úhrade fa.

dakujem ti ermon,:) ja si to rozpisujem, len som chcela vedieť či nezadávam niečo zle pri úhrade a či sa to náhodou neprenáša.
lenkak
27.10.08,18:31
takto to robím aj ja, do položky fa si rozpíšem viac riadkov podľa potreby, a potom pri úhrade viem, čo chcem rozlíšiť. Napr. tovar + réžia.