k_kacatko
09.10.08,10:26
Dobrý deň, chcem sa informovať ako postupovať pri prefakturácii stravného.
Zamestnávateľ poskytuje stravné, aj živnostníkom,ktorým sa to prefakturuje. Ja viem najlepšie by bolo keby poskytovateľ stravného vystavil faktúru priamo živnostníkovi, ale nechce mu ju vystaviť. Teraz, ale prišiel na výpomoc živnostník z ČR, ktorý za služby nevyfakturuje nám, ale českej firme, ktorá nám ho požičala. Tento živnostník bral obedy a chcem sa opytať, ked ich budem prefakturovavať českej spoločnosti, celkom fa je bez DPH, ale ide mi o to, nam poskytuje stravu za 64,- + 19% DPH % = 76,16. Ide mi o to či mam českému odberateľovi vyfakturovať s DPH 76,16 alebo bez DPH 64. Dakujem za odpoved.
Milan Benka
09.10.08,08:38
S DPH. ..
k_kacatko
09.10.08,09:03
pretože som im to vyfakturovala napr. 8 ks x 76,16 = 609,28

a celkom faktúra teda bola 609,28 k úhrade. A volala mi účtovníčka z čiech, že je to nesprávne, že ona si musí ešte narátať znova DPH a prefakturovať to živnostníkovi a že ho ten obed bude moc stáť. A chce aby som to prefakturovala bez DPH a chcem sa opytať, kde by som našla nejaké usmernenie, ktoré by som jej poslala, aby mi verila, že z DPH je to správne
Milan Benka
09.10.08,09:07
pretože som im to vyfakturovala napr. 8 ks x 76,16 = 609,28

a celkom faktúra teda bola 609,28 k úhrade. A volala mi účtovníčka z čiech, že je to nesprávne, že ona si musí ešte narátať znova DPH a prefakturovať to živnostníkovi a že ho ten obed bude moc stáť. A chce aby som to prefakturovala bez DPH a chcem sa opytať, kde by som našla nejaké usmernenie, ktoré by som jej poslala, aby mi verila, že z DPH je to správne


Faktúrujete s DPH ( § 15/ 1 zák. 222/2004 Zz ) Vo fa by ste mali mať vyčíslenú DPH, t.j. 8*64 .... + DPH 19%

Česká f. faktúruje živnostníkovi bez DPH. ( miesto dodania služby mimo CR ).
k_kacatko
09.10.08,09:26
Dakujem za odpoved, dúfam, že to česká účtovníčka pochopí, že to je dobre. Pretože už sa o to doťahujeme dva dni a každá si tvrdíme svoje. Veľmi pekne dakujem