Halipasa
09.10.08,12:11
Doviezli nam tovar z Ciny do SR.
Dodavatelsku fakturu mame od dodavatela - platcu DPH registr. v Rakusku a so sidlom v Rakusku. (akurat na fakture je napisane, ze tovar je povodom z Ciny+na prepravnom liste je uvedene, ze prepravca to nalozil niekde v nejakom pristave - ale uz Europy)

Dodavatel pozadoval, aby sme tovar u nas v SR preclili, t.j. vystavili nam JCD-cko a prebehlo colne konanie, nakolko tovar skonci v SR a rovno z pristavu siel ten tovar do SR.
Takze sme zaplatili na zakl. JCD-cka DPH-cko.

*** Chcem sa opytat, ci je vsetko v sulade s predpismi EU, ci nemal zaplatit DPH a colne konanie urobit nas dodavatel v Rakusku...a ine pikosky, kedze som sa s tymto problemom stretla 1x.

*** Dalsia otazka je: kam sa to uvadza v DPH-priznani? Do ktoreho riadku?

Vdaka vopred za skoru odpoved.
Milan Benka
09.10.08,11:18
Doviezli nam tovar z Ciny do SR.
Dodavatelsku fakturu mame od dodavatela - platcu DPH registr. v Rakusku a so sidlom v Rakusku. (akurat na fakture je napisane, ze tovar je povodom z Ciny+na prepravnom liste je uvedene, ze prepravca to nalozil niekde v nejakom pristave - ale uz Europy)

Dodavatel pozadoval, aby sme tovar u nas v SR preclili, t.j. vystavili nam JCD-cko a prebehlo colne konanie, nakolko tovar skonci v SR a rovno z pristavu siel ten tovar do SR.
Takze sme zaplatili na zakl. JCD-cka DPH-cko.

*** Chcem sa opytat, ci je vsetko v sulade s predpismi EU, ci nemal zaplatit DPH a colne konanie urobit nas dodavatel v Rakusku...a ine pikosky, kedze som sa s tymto problemom stretla 1x.

*** Dalsia otazka je: kam sa to uvadza v DPH-priznani? Do ktoreho riadku?

Vdaka vopred za skoru odpoved.

Dovoz tovaru.

V r. 18 alebo 19 ( podľa % DPH )
a r. 22 alebo 23.
Halipasa
14.10.08,13:21
Dakujem. A intrastat vypisem ako "z Rakuska" alebo ako z "Ciny"?

dakujem za odpoved.
Zlata
30.10.08,09:29
Do INTRASTATU sa píse iba tovar nadobudnutý z EU, nie dovoz.
Zlata
30.10.08,09:39
K predchádzajúcemu príspevku ešte taký dotaz:

Ak by nám dodal rakusky dodávateľ (evidovaný pre DPH v Rakúsku) na priamy predaj a kúpu tovar, ktorý je síce vyrobený niekde z Číny, my sme plátci DPH na SK, tak by to bolo nadobudnutie tovaru v EU, vchádza to do INTRASTATU a nadobudnutie krajiny by bolo AT - Rakusko. Tovar by sme samozdanili na Slovensku.
Alebo sa mýlim? Napíšte prosím, Ďakujem.
Zlata
06.11.08,06:31
K predchádzajúcemu príspevku ešte taký dotaz:

Ak by nám dodal rakusky dodávateľ (evidovaný pre DPH v Rakúsku) na priamy predaj a kúpu tovar, ktorý je síce vyrobený niekde z Číny, my sme plátci DPH na SK, tak by to bolo nadobudnutie tovaru v EU, vchádza to do INTRASTATU a nadobudnutie krajiny by bolo AT - Rakusko. Tovar by sme samozdanili na Slovensku.
Alebo sa mýlim? Napíšte prosím, Ďakujem.
Nemá nikto skúsenosti s INTRASTATOM? Podobný prípad mám aj taký, že nakup tovaru z Čiech, predtým ten tovar nakúpil Čech z Talianska.
Do INTRASTATU ide ČR? Faktúru je Čechy - Slovensko. Priamy obchod.
krina
06.11.08,09:52
Dobry den,

Som platitelom DPH a kupil som tovar od zahr.dodavatela Nemca, ktory ma pridele cislo DPH na Slovensku. Vo fakturacnych udajoch som napisal aj moje cislo DPH.Prisla mi faktura, ktora je bez DPH, uvadzaju na fakture, ze je dodanie oslobodene kedze ide o intrakomunitarnu dodavku. Cakal som, ze mi pride faktura na ktorej bude uvedena cena bez dane, dph a spolu. Je tato faktura co mi prisla spravna?

Za odpoved vopred dakujem.
Zlata
07.11.08,19:21
Dobry den,

Som platitelom DPH a kupil som tovar od zahr.dodavatela Nemca, ktory ma pridele cislo DPH na Slovensku. Vo fakturacnych udajoch som napisal aj moje cislo DPH.Prisla mi faktura, ktora je bez DPH, uvadzaju na fakture, ze je dodanie oslobodene kedze ide o intrakomunitarnu dodavku. Cakal som, ze mi pride faktura na ktorej bude uvedena cena bez dane, dph a spolu. Je tato faktura co mi prisla spravna?

Za odpoved vopred dakujem.
Na Fa je IČ DPH dodávateľa pre Slovensko alebo Nemecko?
krina
10.11.08,11:17
Dodavatel ma pridelene IC DPH SK
Zlata
11.11.08,07:38
Prosím o radu, sme platci DPH, kupujeme od plátca DPH v ČR tovar na priamy predaj a kúpu. Tovar je vyrobený v Taliansku. Štát pôvodu do INTRASTATU je ČR nie Taliansko?
Alebo sa mýlim? Ďakujem pekne vopred za vyjadrenie.