slavka1881
09.10.08,14:05
Čaute poraďáci
Chcem sa spýtať, či niekto z Vás nemá skúsenosť s prerábaním 4izbového bytu (rozmer cca 80m2)..Je to pekny veľký byt, no chceli by sme nejak zväčšiť kúpelňu a prepojiť kuchyňu s jedálenkým kútom a poprípade s obývačkou. Nemá niekto skúsenosť s tým, čo všetko je možné v takom byte zbúrať alebo premiestniť?
Snáď sa mi podarilo priložiť aj obrázok s dispozičným riešením (asspoň orientačne).
Ďakujem:-)
Modroocko
09.10.08,12:27
Pravdupovediac, z toho nákresu nie som veľmi múdra. Nemohla by si vyznačiť, kde je vchod a kde je ktorá miestnosť?
Inak - búrať môžete len nenosné priečky aj to len na základe ohlásenia stavebnému úradu, oni vám ešte prípadne môžu určiť aj potrebu statického posudku a potom to už bude len na základe stavebného povolenia ako pri nosných priečkach. A pri nich sa už statickému posudku nevyhnete, nedá sa búrať len tak mirnix - dirnix, kde vám napadne, pri nosných priečkach sa musí ešte zvyšná stena zabezpečiť aj kovovými výstužami, ani pri vybudovaní nových stien nesmiete použiť hocijaké materiály, ale to už všetko vám povie stavebný inžinier, ktorý vám bude robiť statický posudok.
slavka1881
13.10.08,06:05
No s tým som aj počítala..Možno len nejaku inšpiráciu som tu hľadala u niekoho kto podobný byt prerábal. Ináč je mi jasné, že bez stavebného a statikov to nepojde:-) Ale aj tak ďakujem