peterporada
09.10.08,14:27
Ahojte poraďáci. Stiahol som si DEMO FormEdik. Pri tlačení poštovej poukážky my nevytlačí pravý okraj cca1cm. Je to nadstavením tlačiarne, alebo je to ochrana proti dlhodobému používaniu DEMOverzie. Za rady dík.
Achy
10.10.08,03:42
Je to 1cm od okraja papiera? Ak ano, skusal si bezokrajovu tlac? Podporuje to tvoja tlaciaren?
Stevo5
10.10.08,14:00
Ahojte poraďáci. Stiahol som si DEMO FormEdik. Pri tlačení poštovej poukážky my nevytlačí pravý okraj cca1cm. Je to nadstavením tlačiarne, alebo je to ochrana proti dlhodobému používaniu DEMOverzie. Za rady dík.
Ak si myslíš že je to ochrana pred dlhodobým používaním DEMOverzie - predtým ti to tlačilo správne?
Lebo pochybujem že by si niektorá firma robila reklamu tak, že by to nefungovalo správne. Veď to by bola antireklama. Ale možné je všetko. Takže - predtým tlačilo OK?

A ako vyššie písal Achy - ako máš nastavenú tlačiareň? - zmeň si nastavenie okrajov.
ondrejvla
10.10.08,14:50
Ja mám program Formik aj FormEdik oficiálny, keď som mala akýkoľvek problém, napísala som mail na www.rksoft.sk priamo tvorcovi programu a pomohol mi ho ihneď vyriešiť. Nebude to tým, že máš len Demo verziu? Ja na tieto softy nemám slov, ktorým by som im poďakovala za uľahčenie práce. Dokonca aj moji priatelia učitelia vypisujú vysvedčenia v týchto softoch a sú nadmieru spokojní. Skús sa obrátiť priamo na tvorcu tohoto softu.
ondrejvla
13.10.08,18:22
Tento problém som riešila mailom s tvorcom softu, tu je jeho odpoveď :
Problém je v tom, že daná tlačiareň nedokáže tlačiť tak blízko k okraju ...Tie šeky, vyzerá to, ako keby bol problém v programe, ale problém je v tlačiarni. Sú tlačiarne, ktoré toto umožňujú (majú bezokrajovú tlač), ale väčšina z nich to neumožňuje ....
peterporada
14.10.08,15:01
Ďakujem Vám za vaše rady ale zatiaľ som tento problém nedokázal vyriešiť. Odpoveď od výrobcu sa mi zdá nepravdepodobná pretože mám tlačiareň EPSON STYLUS DX4450 ktorá má bezokrajovú fototlač. Je úplne jedno či dám do tlačiarne čistý list A4 alebo originál šek vždy mi to vytlačí rovnako. Pre lepšie pochopenie pripájam aj zoscenovaný originál šek. Nevytačí mi nič, čo sa nachádza za červenou čiarou.
viktorpp
14.10.08,16:06
mne robi presne to iste mam HP deskjet 5550, keby ste vedeli co treba nastavit/opravit budem rad, dajte mi prosim vediet a este: niekedy mi vytlaci text namiesto ciernej zelenym pismom priamo na poukazku!
peterporada
14.10.08,17:10
Farbu písma si skús nadstaviť v NÁSTROJE-NASTAVENIE PROGRAMU-FARBA PíSMA.
gapson
24.11.08,09:25
Je to jednoduché,otoč šek o 180 stupnov a pri tlači zvol aby ti to vytlačilo hore hlavou.Potom ešte odsaď na lavej strane(na ustrižku)písmo o 1cm od okraja a malo by ti vytlačiť všetky údaje.Treba sa trocha pohrať s nastaveniami okienok aby to vytlačilo kam má ale je to jediný spôsob,ktorý som rozchodil.
pcolar
28.01.09,21:12
Dobry den,

potreboval by som radu od niekoho kto pouziva program FORMEDIK na vypisovanie postovych poukazov. Aku tlaciaren si mam k nemu kupit ???
Moje multifunkcne atramentove zariadenie HP F370 krci seky, a taha aj 5 naraz, je nepouzitelne..

Za radu vopred dakujem!