lover
09.10.08,14:32
Ahojte,

chcel by som vediet Vas nazor na financnych poradcov ako takych - mam na mysli nezavislych. Cca. tyzden sa snazime si zistit a 'vydupat' lepsie podmienky pri hypouvere. Podklady, ktore sme ziskali z jednotlivych bank sme poskytli financnej poradkyni, ktora sa zaviazala, ze nam v danej situacii pomoze. Pomohla uz niekomu v takejto situacii poradkyna, alebo je to iba jej biznis a podobne podmienky dokaze ziskat aj radovy obcan??

Ide mi aj o to ako su platene ci nejakou desatinou percenta v pripade HU t.z., ze keby som si to skusil este vydupat sam, tak by som dopadol lepsie??? Otazka je mozno trivialna a moze vyzniet, ze som chamtivy, ale verte, ze kazda desatinka % k dobru pri HU na 30 rokov nas len a len potesi...

PS: Aku mate skusenost s mBank pri HU?? Priznam sa, ze tato alternativa ma napadla pred par minutami a pri osobnom chodeni po pobockach bank sme tuto banku nevedomky vynechali...

Dakujem!!!
lover
10.10.08,13:14
pls, skuste poradit...
misomiso
10.10.08,13:59
Vobec nie si chamtivy, chamtive su obycajne banky...

Moj nazor na ot je taky, ze ak si cokolvek robis sam, tak si to spravis vzdy lepsie, ako ked to das spravit niekomu inemu (aj opravu auta). Nevidim logiku v tom, ze by ti mal niekto iny vybavit lepsie podmienky, ak pravda nahodou nie je nahodou dobry kamarat s rizikarom... Vo vseobecnosti ale plati, ze aj ti poradcovia musia z niecoho zit, takze si ten rozdiel, ktory vybavia pravdepodobne nechaju ako svoj zisk. Oni sa sica budu ohanat vselijakymi mnozstevnymi zlavami a nakupom vo velkom, ale ja by som bol skepticky.

Ale co ti brani skusit sam v bankach a sucane aj cez poradcu? Aspon sa uvidi.
duves
10.10.08,15:04
Vobec nie si chamtivy, chamtive su obycajne banky...
jj, mali by požičiavať za 0%. Vlastne...za menej. Pozicali by sme si milon a vratili....hmmhmmm no povedzme iba takych 500 tisic.

Raz som mal takeho mladeho spekulanta. Ze chcel hypoteku. Sedime spolu za stolom, vysvetlujem, deriem si držku. Mno a na konci sa ma pyta, že kolko on akože vrati banke. Vravim mu na to, to je jednoduche. Pozname počet rokov, pozname vysku anuitnej splatky za predpokladu, že urokova sadzba bude celu dobu nemenna od zaciatku (30 rokov). Takze za 2 miliony požičane, by ste vratili banke vyse 3 milionov Sk (presna suma nie je dolezita). "Do riti, ja to serem", pokracuje mlady pan, "to nechcem". Vravim mu, tiež je riešenie taketo, navrhujem mu: Celych 30 rokov si odkladajte tu sumu (napr. 12 tisic mesacne) na vyhodny urok a po 30 rokoch si kupte byt ci inu nehnutelnost a ožeňte sa!
Neplatte banke úrok. Ved je to nehorazne. Vlezieme do suda ako ten anticky filozov a po 30-ich rokov stradania si kupite co len chcete. Aj ta manželka sa najde. V 55-ke.
http://forum.annwin.sk/forum/images/smilies/043.gifhttp://forum.annwin.sk/forum/images/smilies/026.gif http://forum.annwin.sk/forum/richedit/smileys/YahooIM/24.gif
Gabi03
10.10.08,15:20
Žiaden poradca ti nezíska lepšie podmienky, ako môžeš získať ty sám. Tie závisia na tvojej situácii, nie poradcovej. Poradca akurát tak môže získať tie ifnormácie pre teba. Ktoré ale ani nemusia byť úplné.
Hovorím z vlastnej skúsenosti.
Viera123
10.10.08,17:25
Ahojte,

chcel by som vediet Vas nazor na financnych poradcov ako takych - mam na mysli nezavislych. Cca. tyzden sa snazime si zistit a 'vydupat' lepsie podmienky pri hypouvere. Podklady, ktore sme ziskali z jednotlivych bank sme poskytli financnej poradkyni, ktora sa zaviazala, ze nam v danej situacii pomoze. Pomohla uz niekomu v takejto situacii poradkyna, alebo je to iba jej biznis a podobne podmienky dokaze ziskat aj radovy obcan??

Ide mi aj o to ako su platene ci nejakou desatinou percenta v pripade HU t.z., ze keby som si to skusil este vydupat sam, tak by som dopadol lepsie??? Otazka je mozno trivialna a moze vyzniet, ze som chamtivy, ale verte, ze kazda desatinka % k dobru pri HU na 30 rokov nas len a len potesi...

PS: Aku mate skusenost s mBank pri HU?? Priznam sa, ze tato alternativa ma napadla pred par minutami a pri osobnom chodeni po pobockach bank sme tuto banku nevedomky vynechali...

Dakujem!!!
Za to, že si dáš poradiť finančnému poradcovi, aby ho banka "mohla vyplatiť", ti banka nevyráta nevýhodnejšie úroky... Finančný poradca je tu na to, aby ti poskytol informácie bez toho, aby si ty musel behať po všetkých bankách a zháňať si tie info sám.
Finanční poradcovia majú prehľad (nielen) o poskytovaných úveroch, majú kalkulačky, ktoré vyrátajú, koľko ťa to všetko bude stáť (nemyslím tie, ktoré nájdeš kde kade po stránkach bánk, či na stránkach rôznych obchodov).
Čo sa týka finančných poradcov, majú (teda presnejšie mali by mať) prehľad, nakoľko absolvujú veľké množstvo školení, o (takmer) všetkých finančných produktoch na trhu.
Na druhej strane treba rozlišovať finančného poradcu od finančného poradcu.

Ale naspäť priamo k tv. otázke_".. ako sú platené, nejakou desatinou percenta z HU, t.z....."
Sú platené podľa objemu čerpaného úveru, ale vplyv na tv. splácanie to nemá.
Odporúčanie: kľudne si obehuj všetky banky ďalej, keď si pánom svojho času a never nikomu, čo keď sa ti bude snažiť ukradnúť tvoje "drahocenné percento"? A nezabudni pritom dobre dupať, snáď začneš niekomu naozaj liezť na nervy a to lepšie percento si vydupeš :-).