pepanius
09.10.08,15:18
Zdravim vsetkych poradakov,

viem ze sem chodi vela ludi s velmi dobrymi skusenostami tak sa skusim spytat na vas nazor. Idem vyskladat podlahu v novostavbe RD (tehla 44 P+D + termomalta). Zaklady su v hlbke 90-100 cm a zaliate po rovinu terenu- nad nimi je salovacia tvarnica vo vyske 20 cm-cely preistor zavozeny makadamom alebo strkom - na tom je 18-20 cm betonova platna. Od hydroizolacie po vrch plavajucej podlahy mam 15 cm a toto chcem dat:

a. hydroizolaciu - penetrak + parabyt (ta uz je tam)
b. foliu pod EPS - vraj je nejaka proti konkretnemu ziareniu - poradite aka?
c. podlahovy EPS 150S alebo 200S - hrubka 5 cm
d. folia - obycajna PVC aby nezatekal beton, pripadne poradte aku lepsiu
e. poter+karirohoz - hrubka 8 cm
f: ostavaju 2 cm na pripravu pod plavajucu podlahu a samotnu podlahu

Poradi mi niekto ci sa da ubrat este z hrubky poteru a zvysit hrubka EPS? Pripadne ine optimalne vyskladanie podlahy?

Dakujem
chandler
09.10.08,14:08
asi myslis izolaciu proti radonu. ak nemas pivnicu tak je to podla mna zbytocne.
a menej poteru a viac izolacie je dobry napad. 3cm sa da presunut.
220870
09.10.08,17:52
A bude v poteri zaliata kanalizácia ( nemala by byť) el. rozvody kurenárske rozvody , bude alebo nebude podlahové kúrenie???
5 cm EPS pod poterom je absolútne dosť.Stačí aj 2-3 centi. Radšej tie centimetre použijte pri zateplení stropu.Pokiaľ máte rovnú základovú dosku tak poter stačí 5 cm, väčšia hrúbka = vyhodené peniaze.
pre porovnanie materiál 5cm EPS je lacnejší ako 5 cm poterového betónu.O pracnosti je škoda debatovať.
chlap
09.10.08,20:02
Rekonštrujem chalupu. Asi o mesiac budem robiť poter. Mám na piesku položený 12 cm základový betón. Na to budem dávať izolačnú lepenku, 5 cm tvrdenú minerálnu vlnu NOBASIL PTN, znovu izolačná lepenka a potom 5 cm poter, v ktorom bude kari rohož. ...... toto je postačujúca skladba podlahy.
kunecka
10.10.08,17:19
Rekonštrujem chalupu. Asi o mesiac budem robiť poter. Mám na piesku položený 12 cm základový betón. Na to budem dávať izolačnú lepenku, 5 cm tvrdenú minerálnu vlnu NOBASIL PTN, znovu izolačná lepenka a potom 5 cm poter, v ktorom bude kari rohož. ...... toto je postačujúca skladba podlahy.


5 cm poter je minimum aby to potom nepraskalo.