miška55
09.10.08,15:24
chcem sa spytat,dufam ze mi niekto poradi...neviem v tomto behat...zamestnavatel ma poziadal aby som si doniesla vypoved rozviazanim PP...to znamena ze vypoved dohodou???a vypoved je ku dnu 6.10. ale ja tam idem zajtra takze aky datum bude dole na tlacive...viem ze vypoved je ku dnu 6. ale idem tam 10 tak pri podpise bude tento datum???
bsp1
09.10.08,13:51
Neviem v com presne by ste potrebovali poradit. Zamestnavatel nema pravo pozadovat, aby si dal zamestnanec sam vypoved. A zamestnavatel moze dat vypoved iba z dovodov uvedenych v Zakonniku prace. Zamestnanec moze dat vypoved z akehokolvek dovodu alebo bez udania dovodu. Vypoved je jeden zo sposobov ukoncenia pracovneho pomeru a viaze sa nam vypovedna doba. Dohoda je tiez jeden zo sposobov ukoncenia pracovneho pomeru a v takom pripade pracovny pomer konci dohodnutym dnom. Neviem co viac by som...:-)
Chobot
09.10.08,13:52
chcem sa spytat,dufam ze mi niekto poradi...neviem v tomto behat...zamestnavatel ma poziadal aby som si doniesla vypoved rozviazanim PP...to znamena ze vypoved dohodou???a vypoved je ku dnu 6.10. ale ja tam idem zajtra takze aky datum bude dole na tlacive...viem ze vypoved je ku dnu 6. ale idem tam 10 tak pri podpise bude tento datum???

A ty chceš skončiť PP? A čo si robila 7., 8., a dnes? Nepracovala si?

A nebude to výpoveď, ale dohoda o skončení PP. Dohodnúť sa môžete aj na skončení k 6.10., ak si ten medzičas už nepracovala.
miška55
09.10.08,13:57
ano ja chcem ja som dala navrh...a on mi ho teraz akceptoval...ze si mam donies vypoved rozviazanim...ale ja som mu dala dohodou...reku ci to neni nieco ine zasa...nepracovala som...tak dole pri podpis mam dat datum 6?
a este sa chcem spytat co sa stane ked sa nezaevidujem na urad prace do 7 dni???
miška55
09.10.08,13:59
totito ja som sa sekla nie 10...ale 13 idem to k nemu podpisat...lenze je tu ten problem...ze vypoved bude k 6...ale na urad sa nestihnem zaevidovat do 7 dni...lebo podpisujem az 13...a co teraz???
miška55
09.10.08,14:00
nechcem proste pred nim vyzerat blbo...preto sa pytam aky datum vlastne pri podpis dat...myslim to ze v....dna.....uplne dole na papiery
Infarkt
09.10.08,14:04
Ešte definuj, z akého dôvodu si nepracovala toho 7 a 8 ...
Dovolenka ? Náhradné voľno ? Neplatené voľno ? OČR ? PN ? Prekážka na strane zamestnanca -paragraf ? Absencia ? Oddych medzi smenami ?
miška55
09.10.08,14:05
definica nie je ziadna vypoved mam ku dnu 6 a podpisat ju mam 13...tak nakazal zamestnavatel
Chobot
09.10.08,14:14
definica nie je ziadna vypoved mam ku dnu 6 a podpisat ju mam 13...tak nakazal zamestnavatel

Zamestnávateľ nie je Všemohúci, ak ti nakáže skočiť z okna, tak skočíš? Prečo si nepracovala v období 7. - 10. 10. ? Ak si v podstate skončila PP ústne k 6. 10. a teraz to chcete len papierovo doriešiť, tak áno, napíš dátum 6.10.
Infarkt
09.10.08,14:14
zamestnavatel ma poziadal aby som si doniesla vypoved rozviazanim PP...to znamena ze vypoved dohodou???a vypoved je ku dnu 6.10.


ano ja chcem ja som dala navrh...a on mi ho teraz akceptoval...ze si mam donies vypoved rozviazanim...ale ja som mu dala dohodou...reku ci to neni nieco ine zasa...


definica nie je ziadna vypoved mam ku dnu 6 a podpisat ju mam 13...tak nakazal zamestnavatel

Zamotala si to statočne...skús dať relevantné a jednoznačné fakty, aby sa ti dalo poradiť ;)
miška55
09.10.08,14:15
lebo ja som dala navrh na vypoved a bol tam nejaky dovod...a nechcela som uz pracovat...
Chobot
09.10.08,14:17
ano ja chcem ja som dala navrh...a on mi ho teraz akceptoval...ze si mam donies vypoved rozviazanim...ale ja som mu dala dohodou...reku ci to neni nieco ine zasa...nepracovala som...tak dole pri podpis mam dat datum 6?
a este sa chcem spytat co sa stane ked sa nezaevidujem na urad prace
do 7 dni???

Pokiaľ sa zaeviduješ na ÚP do 7 dní, tak ťa budú evidovať ako nezamestnanú od skončenia PP, t.j. od 7.10. Ak sa zaeviduješ neskôr, tak ťa budú evidovať od toho dňa, kedy sa zaeviduješ.

Ale môžeš kľudne zájsť na ÚP aj zajtra, povieš, že si skončila 6.10., len ešte nemáš výstupné papiere. Oni si ťa zaevidujú a 13.10. prinesieš výstupné papiere a budeš evidovaná od 7.10.2008.
Chobot
09.10.08,14:18
lebo ja som dala navrh na vypoved a bol tam nejaky dovod...a nechcela som uz pracovat...

Tak potom ako som písal - napíš 6.10.2008.
miška55
09.10.08,14:18
tak este raz 6 som dala vypoved dohodu...zamestnavatel mi ju akceptoval a pozval si ma na podpis tej vypovede 13...s tym ze datum rozviazania PP je 6...
chcem sa spytat ci vlastne ja mam pravo?? mu nakazat ze to nemozem podpisovat az 13 z toho dovodu ze sa nestihnem zaregistrovat na urad prace do 7 pretoze na urad prace musim dat aj vypoved a ked nieje podpisana je neplatna...
na toto potrebujem odpoved, viem ze som sa zamotala...ale to sa tam nedalo vydrzat...ved urcite niektory viete aky su pakovia tí nad nami...
miška55
09.10.08,14:19
Pokiaľ sa zaeviduješ na ÚP do 7 dní, tak ťa budú evidovať ako nezamestnanú od skončenia PP, t.j. od 7.10. Ak sa zaeviduješ neskôr, tak ťa budú evidovať od toho dňa, kedy sa zaeviduješ.

Ale môžeš kľudne zájsť na ÚP aj zajtra, povieš, že si skončila 6.10., len ešte nemáš výstupné papiere. Oni si ťa zaevidujú a 13.10. prinesieš výstupné papiere a budeš evidovaná od 7.10.2008.
dakujem
miška55
09.10.08,14:20
Tak potom ako som písal - napíš 6.10.2008.
dakujem
brčko
09.10.08,14:39
miška,
síce stále hovoríš o výpovedi, no dúfam, že do papierov si to nenapísala.

U teba ide o ukončenie/rozviazanie pracovného pomeru dohodou podla § 60 zákonníka práce a nie ukončenie pracovného pomeru výpovedou, to by tvoj prac.pomer neskončil 6.10.08 ale najskôr 31.12.08, čo určite nechceš.
miška55
10.10.08,13:42
napisala som skoncenie pp dohodou
bazil
17.11.08,17:50
Prosím Vás o radu pre svoju kamarátku. Je toho času na materskej dovolenke, počas prechádzky s dieťaťom sa zastavila vo firme pozrieť kolegyne, vystihla ju tam mzdárka a požiadala aby sa u nej zastavila, tak tam šla. Mzdárka jej dala podpísať papier. Je pravda, že väčšiu hlúposť kamarátka urobiť nemohal, ona ten papier podpísala bez toho aby ho prečítala až doma si prečítala že podpísala rozviazanie PP dohodou. Iste si poviete že čo je to za trúbu, ja však viem dobre, koľko rokov čakala na svoje dieťa a čo podstúpila a ked to spustilo plač, vzala lajster a utekala domov. Považujem takéto konanie zo strany zamestnávateľa za nekorektné správanie, len teraz otázkou je, že čo s tým. Má vôbec nejakú možnosť sa brániť. Veď ona netušila čo podpisuje a je jasném, že nemala najmenší dôvod riešiť svoj pracovný pomer v čase keď je na materskej. Ďakujem ( hlavne za ňu , lebo ja jej poradiť neviem, keďže dohodu podpísala a je to čierne na bielom )
bazil
18.11.08,11:51
Prosím Vás o radu pre svoju kamarátku. Je toho času na materskej dovolenke, počas prechádzky s dieťaťom sa zastavila vo firme pozrieť kolegyne, vystihla ju tam mzdárka a požiadala aby sa u nej zastavila, tak tam šla. Mzdárka jej dala podpísať papier. Je pravda, že väčšiu hlúposť kamarátka urobiť nemohal, ona ten papier podpísala bez toho aby ho prečítala až doma si prečítala že podpísala rozviazanie PP dohodou. Iste si poviete že čo je to za trúbu, ja však viem dobre, koľko rokov čakala na svoje dieťa a čo podstúpila a ked to spustilo plač, vzala lajster a utekala domov. Považujem takéto konanie zo strany zamestnávateľa za nekorektné správanie, len teraz otázkou je, že čo s tým. Má vôbec nejakú možnosť sa brániť. Veď ona netušila čo podpisuje a je jasném, že nemala najmenší dôvod riešiť svoj pracovný pomer v čase keď je na materskej. Ďakujem ( hlavne za ňu , lebo ja jej poradiť neviem, keďže dohodu podpísala a je to čierne na bielom )

Asi je zbytočné sa aj pýtať, zrejme už nemá žiadnu možnosť sled udalosti zvrátiť?
Chobot
18.11.08,12:29
Asi je zbytočné sa aj pýtať, zrejme už nemá žiadnu možnosť sled udalosti zvrátiť?

Už keď raz podpísala....:o

Nech sa teší, že má zdravé dieťa...;), zamestnanie nie je to najdôležitejšie.