MILP
09.10.08,16:29
prosím o radu, ako zaúčtovať:
prišla mi fa od talianskeho dodávateľa za asistenciu v období marec až jún 2008 (na stroji, ktorý bol zakúpený taktiež v Taliansku, 30.04.2008) bez DPH. Mám ju zaúčtovať ako samozdanenie alebo služby sa ako samozdanenie neúčtujú? Do ktorého riadka DPH ju mám dať? Ďakujem za skoru odpoved.
Milan Benka
09.10.08,19:15
Daňová povinnosť r.9 - ZD ; r.10 DPH
Odpočet dane : r.19 DPH
MILP
10.10.08,08:23
si si istá? mne sa to nezdá.....stroj, na ktorom sa tieto prace vykonavaju je v taliansku, je to chapane ako práce na cudzom majetku. ale je to fakturovane slovenskej spoločnosti.
MILP
10.10.08,09:13
a taktiež mam služby vyfakturovaný tunisskou spoločnosťou. Viete mi dakto poradiť?
Milan Benka
10.10.08,12:32
prosím o radu, ako zaúčtovať:
prišla mi fa od talianskeho dodávateľa za asistenciu v období marec až jún 2008 (na stroji, ktorý bol zakúpený taktiež v Taliansku, 30.04.2008) bez DPH. Mám ju zaúčtovať ako samozdanenie alebo služby sa ako samozdanenie neúčtujú? Do ktorého riadka DPH ju mám dať? Ďakujem za skoru odpoved.


si si istá? mne sa to nezdá.....stroj, na ktorom sa tieto prace vykonavaju je v taliansku, je to chapane ako práce na cudzom majetku. ale je to fakturovane slovenskej spoločnosti.


a taktiež mam služby vyfakturovaný tunisskou spoločnosťou. Viete mi dakto poradiť?

Čo tak napísať zadanie otázky ešte raz a nemeniť doplnkovými otázkami charakter celého prípadu. Druhou otázkou ste úplne zmenili význam zadania prvej otázky.
MILP
10.10.08,13:11
Moja prvá otázka je navrchu. Služba dodaná talianskou spoločnosťou slovenskej bez dph, stroj neopustil uzemie IT, je to chapane ako praca na cudzom majetku. Ako zauctovat, do akeho riadka dph, ci je to samozdanenie. Druha fa - taktiez bez dpH z tunisu na slovensko, tiež za poradenstvo.
Milan Benka
10.10.08,13:37
prosím o radu, ako zaúčtovať:
prišla mi fa od talianskeho dodávateľa za asistenciu v období marec až jún 2008 (na stroji, ktorý bol zakúpený taktiež v Taliansku, 30.04.2008) bez DPH. Mám ju zaúčtovať ako samozdanenie alebo služby sa ako samozdanenie neúčtujú? Do ktorého riadka DPH ju mám dať? Ďakujem za skoru odpoved.


Moja prvá otázka je navrchu. Služba dodaná talianskou spoločnosťou slovenskej bez dph, stroj neopustil uzemie IT, je to chapane ako praca na cudzom majetku. Ako zauctovat, do akeho riadka dph, ci je to samozdanenie. Druha fa - taktiez bez dpH z tunisu na slovensko, tiež za poradenstvo.

Na základe uvedeného:

1.
Vôbec to nie je chápané ako práca na cudzom majetku. Ide tu o presnú definíciu "asistencie". Aká je to služba ? Mám za to, že je to služba v zmysle §15/8b; . Platí odpoveď v prísp. 2.

2.
Poradenstvo - dtto služba v zmysle §15/8b;.

V praxi môže vzniknúť viac spôsobov posúdenia otázky, na to je však zadanie pomerne stručné a s nesprávnymi závermi.

mimotemy
Uvítal by som menej strohé a komplexnejšie zadávanie otázok. Vtedy môže byť odpoveď viac jednoznačná.
MILP
13.10.08,11:24
ja tiez nemam k tomu viac informacii, jedine toto. klient so mnou moc nekomunikuje a nasa danova poradkyna je na audite v prahe a zrejme sa do dph nevrati. neviem, co konkretne by si k tomu este potreboval.
Slavena
15.12.08,18:13
Dobrý deň, potrebujem pomoc. Podnikateľ z ČR, platiteľ dane v ČR vykonal práce na Slovensku pre slovenskú firmu. Vystavil tejto firme faktúru za svoje služby, kde uviedol: "V cene služeb jsou zahrnuty výhradne náklady bez místne príslušných DPH".
Pre slovenskú firmu to znamená, že si túto sumu musí samozdaniť? Podľa akého §? A v priznaní to má kde uviesť?
Slavena
15.12.08,18:17
Dobrý deň, potrebujem pomoc. Podnikateľ z ČR, platiteľ dane v ČR vykonal práce na Slovensku pre slovenskú firmu. Vystavil tejto firme faktúru za svoje služby, kde uviedol: "V cene služeb jsou zahrnuty výhradne náklady bez místne príslušných DPH".
Pre slovenskú firmu to znamená, že si túto sumu musí samozdaniť? Podľa akého §? A v priznaní to má kde uviesť?

Prosíím, robím to prvý krát.

Samozrejme sa jedná pre slovenskú firmu o samozdanenie, už som sa k tomu dopátrala a dokonca už viem ako si to nastavím aj vo svojej POHODE.