Reina
09.10.08,14:39
Ahojte, potrebujem poradiť s predajom auta autobazáru:
Kúpila som ojazdené auto (N1) z autobazáru. Dph som si pri kúpe neodpočítala (ani nebola vyčíslená). Teraz som tomu istému bazáru auto opäť predala. Nie je mi jasné, či musím z tohto odviesť DPH? Predaj a kupa auta je na základe kúpno-predajnej zmluvy a autobazár aj ja sme platiteľmi DPH registrovaný na Slovensku.
Ďakujem
betka
09.10.08,16:50
Ano, predaj NA je v režime DPH.
ik-a
10.10.08,08:13
Budeš uplatňovať ustanovenie § 42 zákona o DPH.
Milan Benka
10.10.08,09:04
Ahojte, potrebujem poradiť s predajom auta autobazáru:
Kúpila som ojazdené auto (N1) z autobazáru. Dph som si pri kúpe neodpočítala (ani nebola vyčíslená). Teraz som tomu istému bazáru auto opäť predala. Nie je mi jasné, či musím z tohto odviesť DPH? Predaj a kupa auta je na základe kúpno-predajnej zmluvy a autobazár aj ja sme platiteľmi DPH registrovaný na Slovensku.
Ďakujem


Budeš uplatňovať ustanovenie § 42 zákona o DPH.

§ 42
Oslobodenie od dane pri dodaní tovaru,
pri ktorom nebola odpočítaná daň


Oslobodené od dane je dodanie tovaru, ktorý sa používal výlučne na činnosti oslobodené od dane podľa § 28 až 41 bez možnosti odpočítania dane podľa § 49 ods. 3, a dodanie tovaru, pri ktorého nadobudnutí nie je možnosť odpočítania dane podľa § 49 ods. 7


Mám za to, že tento § sa v riešenom prípade nedá uplatniť.