mirhu
09.10.08,18:09
Poradte mi, ako na to, Fo si kupil aviu, ma ju v majetku, vozi na nej rozne veci pre rozne firmy, ale niektore jazdy su jeho sukromne- stahovanie nabytku pre mamu, a pod.. co s tym? ako to zauctovat, aj z hladiska DPH?

vdaka
Melnick
09.10.08,16:44
Si platiteľ DPH?
Vedieš si knihu jázd ,kde eviduješ všetky cesty s poznámkou, ktoré cesty sú na súkromné účely . Výdavky na PHL na súkromné jazdy účtuješ ako výdavok neovplyvňujúci základ dane, bez možnosti uplatnenia DPH (http://www.porada.sk/t7176-zakon-o-dani-z-pridanej-hodnoty-od-01-01-2008-a.html). Ak auto má zostatkovú hodnotu a uplatňujú sa z neho odpisy, tak aj odpisy treba krátiť v pomere služobné jazdy : súkromné jazdy. A tá presná evidencia jázd sa robí preto, aby sa dal určiť pomer služobných a súkromných ciest.:)
mirhu
09.10.08,17:26
Si platiteľ DPH?
Vedieš si knihu jázd ,kde eviduješ všetky cesty s poznámkou, ktoré cesty sú na súkromné účely . Výdavky na PHL na súkromné jazdy účtuješ ako výdavok neovplyvňujúci základ dane, bez možnosti uplatnenia DPH (http://www.porada.sk/t7176-zakon-o-dani-z-pridanej-hodnoty-od-01-01-2008-a.html). Ak auto má zostatkovú hodnotu a uplatňujú sa z neho odpisy, tak aj odpisy treba krátiť v pomere služobné jazdy : súkromné jazdy. A tá presná evidencia jázd sa robí preto, aby sa dal určiť pomer služobných a súkromných ciest.:)
OK, dakujem .. :)
jozefstefan
09.10.08,18:29
Čisto hypotetická otázka:

ak mám auto v podnikaní, som SZČO, auto riadne odpisujem, dane platím, poistky platím, nie som plátca DPH, auto používam aj na služobné aj na súkromné účely, knihu jázd nevediem, kto a ako mi dokáže, že som auto nevyužíval len na podnikateľské účely?
Melnick
09.10.08,18:34
:):):) Čo predložíš DÚ pri kontrole, namiesto knihy jázd?:):):)
jozefstefan
09.10.08,18:43
Treba dolozit vsetky najazdene kilometre? :eek: Snad nieco vymyslim.;) Sluzobne cesty okolo Slovenska. :) Kedze auto je nove, kilometre sa daju krasne odpisat, blocky z tankovania mam vsetky. Ci som bol u zakaznika alebo s rodinou na vylete mi uz nikto nedokaze. Alebo sa mylim?
mirhu
12.10.08,19:52
Treba dolozit vsetky najazdene kilometre? :eek: Snad nieco vymyslim.;) Sluzobne cesty okolo Slovenska. :) Kedze auto je nove, kilometre sa daju krasne odpisat, blocky z tankovania mam vsetky. Ci som bol u zakaznika alebo s rodinou na vylete mi uz nikto nedokaze. Alebo sa mylim?
a nemusis dokladovat ze si naozaj bol u zakaznika? keby to tak nebolo, bolo by to prilis jednoduche, nemyslis ? :)
Paula
12.10.08,20:08
Treba dolozit vsetky najazdene kilometre? :eek: Snad nieco vymyslim.;) Sluzobne cesty okolo Slovenska. :) Kedze auto je nove, kilometre sa daju krasne odpisat, blocky z tankovania mam vsetky. Ci som bol u zakaznika alebo s rodinou na vylete mi uz nikto nedokaze. Alebo sa mylim?


Povedala by som, že dokazovať bude Tvojou úlohou:)
ada1602
12.10.08,20:21
Dobrý večer, mám FO ktorý podnika v oblasti osvetlenia a ozvučenia rôznych kultúrnych podujatí, módne prehliadky, zábavné programy v TV , autosalóny a pod. Na faktúrach má uvedené dátumy podujatí na ktorých pracoval, ale keďže technická príprava týchto podujatí je veľmi náročná robí služobné jazdy aj pred samotnou akciu. Ako má takéto služobné jazdy vydokladoť , že akciu technicky zabezpečoval a bol napr. v Bratislave alebo Prešove služobne? Pri tejto práci sa objednávka dohodne telefonicky a všetko sa vybavuje osobnými stretnutiami a dohovormi.
jozefstefan
27.10.08,13:14
Povedala by som, že dokazovať bude Tvojou úlohou:)

Hehe, hadam tym nechcete povedat, ze idem na rokovanie s obchodnym partnerom, a musim si vypytat od neho potvrdenie, ze som u neho bol. :confused:

U zakaznika je to ine, tam sa spise zmluva a je tam datum.

A ked beham kade-tade v meste, ked zhanam rozne veci do kancelarie? Ako to vsetko dokazem? Od kazdeho obchodnika mam zhanat potvrdenia, ze som tam bol? :eek: Viete mi poradit?