Danielle369
09.10.08,17:48
Dnes mi volala nejaká pani(meno som si nezapamätala) na klasickú linku a povedala mi že mi chce nastaviť terminal na platobné karty po telefone na eura.Zostala som ako obarená lebo som nikdy niečo takéto nepočula.Chcela by som počuť od niekoho názor že takto po telefone sa nastavuje terminál na eura.Je to možné?? Samozrejme ze som jej neposkytla žiadny údaj od terminálu a povedala som jej že si to najprv overím,načo ona odpovedala že v pohode. Skutočne sa takto nastavujú terminály ?
Danielle369
10.10.08,04:56
nikto nevie????
Infarkt
10.10.08,05:19
POS terminály sú napojené do telekomunikačnej siete, tak sa samo dajú nastavovať aj diaľkovo ;)

Citujem z Národného plánu zavedenia Euro, ktorý máš priložený:

...POS terminál je platobný terminál, prostredníctvom ktorého je možné realizovať platby debetnými alebo kreditnými platobnými kartami. Väčšinou sú vlastníctvom bánk. POS terminály sú prostredníctvom telekomunikačnej siete napojené na autorizačné centrum. Nastavenie terminálov je možné postupne uskutočniť diaľkovo...
Filip Glasa
11.10.08,08:45
a čo tam chce nastavovať na euro? Veď sa na ňom iba zadáva suma a tá suma sa do konca roka zadáva v korunách. Od nového v eurách a update zabezpečí banka automaticky ďiaľkovo. Veď aj teraz na teminály chodia bežne updaty a prevádzkovateľ ani predavač o nich ani netuší.
Aendy
11.10.08,10:24
moj osobny nazor - nechcela tam nastavit nejaku chobotinku typu ze to vytlaci z tej mini tlaciarne k terminalu aj prepocet na € ? pretoze neviem co by tam inak chcela nastavovat vzhladom na to ze terminal je nastaveny na urcitu menu a ked vykonas platbu tak sa to automaticky prepocitava na taku sumu a menu aka bola zadana do terminalu je jedno ci su to ruble alebo dinare - bere sa z korunoveho uctu a v konecnom dosledku prerata na vyslednu sumu v hocicom. tak asi tolko o tom viem
xmanzmx
11.10.08,17:22
ano takto sa daju terminaly nastavovat, prechodna euro si vyzaduje zmenu firmvéru a aj následnej aplikácie, robia to skoro vsetky banky, v prípade ze ide vsetko bez problemov tak si to na prevadzke nikto ani nemusi vsimnut, ak ja tento upgrade robeny na dialku, ak nie je diakovy upgrade mozny tak musim terminal napojit na notebook a prehrat tam novu verziu softveru
Danielle369
01.02.12,07:03
Chcem sa spýtať obchodníkov, ktorí majú v predajni POS terminál na platobné karty..s ktorou bankou ste spokojní s poplatkami za provízie. Lebo OTP BANKA rušia doterajšie zmluvy, a po novom pýtajú minimálne 54 eur mesačne za provízie. To znamená, že ked na províziach napríklad urobíme len 20 eur, tak 34 eur doplatíme,aby sa to rovnalo na 54 eur....to je šialené
bodliak
01.02.12,07:39
po novom pýtajú minimálne 54 eur mesačne za provízie. To znamená, že ked na províziach napríklad urobíme len 20 eur, tak 24 eur doplatíme,aby sa to rovnalo na 54 eur....to je šialené

... to je šialené !!! :D
Mária27
06.02.12,21:24
Chcem sa spýtať obchodníkov, ktorí majú v predajni POS terminál na platobné karty..s ktorou bankou ste spokojní s poplatkami za provízie. Lebo OTP BANKA rušia doterajšie zmluvy, a po novom pýtajú minimálne 54 eur mesačne za provízie. To znamená, že ked na províziach napríklad urobíme len 20 eur, tak 24 eur doplatíme,aby sa to rovnalo na 54 eur....to je šialené

To je šialené! A keď si k tomu prestavím, že som spoluvlastníkom tej banky ... dividendy z akcií platia všetky banky okrem tejto.
Katy a R
06.02.12,22:13
Keď len 24;) - tak to ste na tom ešte dobre:D
Danielle369
07.02.12,05:00
Dakujem za odpovede...a mohla by som si kúpiť svoj vlastný Pos-terminál??...V čechách som našla výrobcu. Len neviem ako by to fungovalo, či by vôbec banka súhlasila.
Filip Glasa
08.02.12,08:28
nejde o terminál, ale o tú službu vysporiadania platieb. Za to platíš poplatky. Terminál ti dá hocktorá banka zdarmo. Ale za vysporadanie platieb jej vždy budeš platiť.
Čo sa týka mesačného paušálu, tak ho má asi každá banka. Ale možno nie až 50 EUR.