laci2
09.10.08,21:06
Ahoj všetkým! Vykonávam množstvo kontrol liečebného režimu na základe poverenia zamestnávateľa. Stýkam sa pritom s PN-kármi, ktorí trpia rôznymi prenosnými chorobami, spomeniem napr. len obyč. chrípku /ktorá keď "kosí tak kosí"/. Mám aspoň nejaký nárok na nejakú finančnú kompenzáciu za vykonanie takejto práce! Nie som zamestnancom Soc. poisťovne!
Dakujem za všetky odpovede.
Stefan2005
10.10.08,06:57
Ahoj všetkým! Vykonávam množstvo kontrol liečebného režimu na základe poverenia zamestnávateľa. Stýkam sa pritom s PN-kármi, ktorí trpia rôznymi prenosnými chorobami, spomeniem napr. len obyč. chrípku /ktorá keď "kosí tak kosí"/. Mám aspoň nejaký nárok na nejakú finančnú kompenzáciu za vykonanie takejto práce! Nie som zamestnancom Soc. poisťovne!
Dakujem za všetky odpovede.

... no neviem, ale ak sa opieraš najmä o chrípku, tak to asi nebude priechodné. Viď:

"Je potrebné dôrazne upozorniť, že voči infekcii šírenej vzduchom neexistuje účinná prevencia. Z tohto dôvodu a pretože Nariadenia vlády č. 338 a 357 z roku 2006 doteraz nikto nezrušil, je potrebné postupovať podľa zákona a vrátiť infekčný príplatok, doplnkové dôchodkové poistenie a dodatkovú dovolenku.
prof. MUDr. Eva Rozborilová, CSc.
hlavný odborník MZ SR v odbore PaF"

http://spfs.cme.sk/sz/content/543-30370/Oznam-infekcny-priplatok-doplnkove-dochodkove-poistenie-a-dodatkovu-dovolenka.html

ale možná že sa mýlim...
feron
10.10.08,07:05
v praxi aj ľudia pracujúci an infekčnom oddelení si musia tieto príplatky vydobiť, aj keď na ne majú právo. Viem si predstaviť, ako budú proti tebe argumentovať tým, že sa vlastne prechádzaš po čerstvom vzduchu, len aby ti nemuseli nič pridať:(