Kachlicka
10.10.08,08:43
Dobry den,

chcela by som sa spytat, ake su podmienky zaregistrovania s. r. o. na danovom urade.. ktore papiere k tomu potrebuju a kolko krat (prip. niake kolky)?
Musi tam ist konatel osobne?
Firma chce byt platitelom DPH, ake su podmienky pre platcu?
Ci davaju to kazdemu, kto poziada?
Kolko trva zaregistrovanie?

Dakujem
vmsux
11.10.08,05:27
Registracia na DU pre Dan z prijmu.
Od nas chceli:
Tlacivo,
kopiu zmluvy o prenajme nehnutelnosti (kde mame sidlo)
kopiu vypisu z obchodneho regista.

To tlacivo bolo dost komplikovane. Jednoduchsie je povedat na zivnostenskom nech to oni zaregistruju pri vzniku spolocnosti.

Registracia na DPH:
dvojstranove jednoduche tlacivo
kopia vypisu
a este jeden papier mi tam dali, ktory som rovno tam vyplnil.

Kolky netreba, vsetko v jednom exemplare. Ja som tam bol ako konatel.
ludo_centrum
11.10.08,05:55
Istú dobu som bol neplátca dph, potom som sa rozhodol že budem plátca. Viem že tam bolo nejaké tlačivo, ktoré som vyplnil na mieste.
Žiadne kópie nechceli, keďže videli že mám firmu existujúcu a ani iné zbytočné papiere.
Počarbal som nejaký papier, vystavili mi kartičku pre DPH a to bolo všetko. Celé to trvalo asi 8 minút. :-)
Johanka
11.10.08,10:35
Myslím, že každý daňový subjekt by mal poznať § 31 Zákona o správe daní a poplatkov. Registračné a oznamovacie povinnosti sú nekonečné ...
http://www.porada.sk/t16135-zakon-o-sprave-dani-a-poplatkov-od-1-10-2007-a.html
Kachlicka
12.10.08,06:36
Dakujem za odpoved. Este par drobnosti:
- ak ma spolocnost sidlo v bydlisku konatela, je potrebne ist na Kataster pre LV ? Do OR sme davali vyhlasenie, ze konatel suhlasi, ze spolocnosti ma sidlo v jeho bydlisku, nestaci tento papier?
- kopie vypisu z OR musia byt notarsky overene?
- v tlacive pre zaregistrovanie platcu DPH je kolonka, kde sa pise rocny obrat. Spolocnost, ktora teraz vznikla este nema ziadny obrat. Co sa tam ma vyplnit pri novovzniknutych s. r. o.? Bude to problem pri registracii?

Predpokladam, ze tam bude musiet ist konatel alebo na splnomocnenie niekto iny.
angee
12.10.08,08:22
Čo sa týka výpisu z OR, urob si kópiu a choď aj s originálom na DÚ, registrátorka si to sama overí s originálom.
Pri registrácii DPH vyplň obrat 0, podľa dátumu vzniku s.r.o je jasné, že nemôže mať obrat. Voľakedy sa robili miestne zisťovania z DÚ, či firma je na uvedenej adrese, dnes sa to už nerobí.
ik-a
12.10.08,09:03
Čo sa týka výpisu z OR, urob si kópiu a choď aj s originálom na DÚ, registrátorka si to sama overí s originálom.
Pri registrácii DPH vyplň obrat 0, podľa dátumu vzniku s.r.o je jasné, že nemôže mať obrat. Voľakedy sa robili miestne zisťovania z DÚ, či firma je na uvedenej adrese, dnes sa to už nerobí.
Miestne zisťovanie sa robí aj dnes, ale všetko závisí od správcu dane. Pri novovzniknutých subjektoch pri žiadosti o registráciu na DPH sa skúma napr. § 3 zákona o DPH. Pokiaľ žiadateľ nepredloží dôkazy, že je zdaniteľnou osobou, DÚ môže vydať rozhodnutie o zamietnutí žiadosti. V zmysle toho by som doporučovala k žiadosti doložiť podnikateľský zámer, kde bude jasné prečo chcete byť platiteľom dane.
VladoaKatka
12.10.08,09:41
Myslím, že každý daňový subjekt by mal poznať § 31 Zákona o správe daní a poplatkov. Registračné a oznamovacie povinnosti sú nekonečné ...
http://www.porada.sk/t16135-zakon-o-sprave-dani-a-poplatkov-od-1-10-2007-a.html

... ja by som ešte dodala, že daňovým subjektom je každý jeden občan, nie len podnikateľ, živnostník, s.r.o. atď. .... každý občan je zúčastnený na daniach či už - daň z príjmu (najčastejšie zo mzdy,z prenájmu), daň z nehnuteľností, daň za psa, atď. a práve preto by mal poznať aspoň v kocke tento zákon, aby sa vyhol neskorším nepríjemnostiam.
... neznalosť zákona sa neospravedlňuje ...
Kachlicka
12.10.08,19:19
Fu, predlozenie podnikatelskeho zameru.. no asi zaradim medzi tie posledne pokusy..
A ako je to s tym LV - je potrebne ho ist vytiahnut na kataster?

Ak sa budem registrovat na dan z prijmu a aj na DPH, musim vsetky uvedene papiere priniest 2x? Ci to robi jednu tetuska za prepaskou naraz?

Dakujem....
muffin
04.11.08,08:57
nema nahodou niekto po ruke vyplnene to komplikovane tlacivo? dost by mi to pomohlo... robim to prvy krat a dost som z toho popletena...... dakujem
azla
04.11.08,09:28
Žiadne strachy:)

Ak si vytlačíš tlačivo, napr.

http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danovy_subjekt/tlaciva_danovych_priznani/data/prihlaskapo.pdf

a pôjdeš pomaly podľa vysvetliviek, zvládneš to.
Ak by si ešte mala nejakú nejasnosť, myslím, že aj registrátor na DÚ Ti poradí.