pamir
10.10.08,09:35
Dobrý deň, chcel by som poradiť. Som živnostník. Mám uzatvorenú zmluvu o dielo s uvedením výpovednej lehoty od 1.dňa nasledujúceho mesiaca od doručenia výpovede, teda mohol by som nastúpiť inde od 1.12.
Terajší "zamestnávateľ" však je v období keď nie zabezpečený materiál na výrobu a niekedy sa neda robiť ani 8 hodín denne. Keďže som vo finančnej tiesni -potrebujem zarobiť, chcel by som poradiť čo by sa stalo napríklad ak by som od novembra nastúpil inde...alebo iné riešenie ukončenia zmluvy o dielo.
ďakujem
ZDENIELA
10.10.08,10:40
Keď si zmluvu podpisoval, s výpovednou dobou si súhlasil....
A čo tak dohodnúť sa a zmluvu ukončiť dohodou oboch zúčastnených strán?
miso500
06.11.08,19:38
Podla toho na com si sa dohodol.On nema pre teba pracu.Kazda minca ma dve strany. Mas cim operovat.Nie si zamestnanec ale zivnostnik.
misomiso
06.11.08,20:18
Dobrý deň, chcel by som poradiť. Som živnostník. Mám uzatvorenú zmluvu o dielo s uvedením výpovednej lehoty od 1.dňa nasledujúceho mesiaca od doručenia výpovede, teda mohol by som nastúpiť inde od 1.12.
Terajší "zamestnávateľ" však je v období keď nie zabezpečený materiál na výrobu a niekedy sa neda robiť ani 8 hodín denne. Keďže som vo finančnej tiesni -potrebujem zarobiť, chcel by som poradiť čo by sa stalo napríklad ak by som od novembra nastúpil inde...alebo iné riešenie ukončenia zmluvy o dielo.
ďakujem

Taku zmluvu o dielo som este nevidel a som presvedceny, ze to nie je zmluva ale neplatny zdrap papiera. Ako mozes mat v zmluve o dielo vobec nejaku vypovednu lehotu? Ved zmluva o dielo sa uzatvara vzdy jednorazovo k urcitemu terminu, ku ktoremu musis odovdat dohodnute dielo.