M&G
10.10.08,12:01
Zdravím, v práci som dostala výpoveď podľa §63 znižovanie stavu. PP mi skončil 31.8.2008. Vo výpovedi mi ZĽ uviedol, že odstupné mi bude vylatené do 10.10.2008 Ako mám postupovať, ak mi ho nevyplatí? Firma zatiaľ stále funguje, len on tvrdí, že nemá peniaze. Čo mám robiť?
Chobot
10.10.08,10:04
Zdravím, v práci som dostala výpoveď podľa §63 znižovanie stavu. PP mi skončil 31.8.2008. Vo výpovedi mi ZĽ uviedol, že odstupné mi bude vylatené do 10.10.2008 Ako mám postupovať, ak mi ho nevyplatí? Firma zatiaľ stále funguje, len on tvrdí, že nemá peniaze. Čo mám robiť?

Urgovať, urgovať, urgovať, domáhať sa. 10.10. je len dnes, tak hádam nie je až taký neseriózny, že by ti to zámerne nevyplatil. Možno skutočne nemá teraz a ti to vyplatí budúci týždeň. Ak nie, môžeš sa peňazí domáhať súdne - a úspešne.
M&G
10.10.08,10:11
Tam ide o to, že nás prepustil viac, lebo si nemohol dovoliť nás naďalej platiť, čiže asi fakt nemá peniaze na vyplatenie odstupného. Naša ex-exkonómka mi vravela, že ak ho vyhlásia za platobne neschopného, môžem vymáhať peniaze z garančného fondu, ale to môže trvať aj päť rokov, kým to bude. Čiže odporúčaš najať právnika a dať k súdu?
Chobot
10.10.08,10:19
Tam ide o to, že nás prepustil viac, lebo si nemohol dovoliť nás naďalej platiť, čiže asi fakt nemá peniaze na vyplatenie odstupného. Naša ex-exkonómka mi vravela, že ak ho vyhlásia za platobne neschopného, môžem vymáhať peniaze z garančného fondu, ale to môže trvať aj päť rokov, kým to bude. Čiže odporúčaš najať právnika a dať k súdu?

Ešte počkaj, neunáhľuj sa. Možno by si zbytočne platila právnikovi za služby, ak ti to vyplatí.

Pokiaľ to nevyplatí do 2-3 týždňov, potom podnikni právne kroky.
M&G
10.10.08,12:57
Ďakujem, počkám a potom uvidím ...
M&G
15.10.08,09:40
Ahojte tak som tu zas. Práve som sa dozvedela, že môj bývalý ZĽ nemá korunky, takže na odstupné môžem zabudnúť. Počula som o nejakom "občiansko právnom súde", ktorý rozhoduje vo veľmi krátkom čase. Viete niekto niečo o tom? Alebo je lepšie ísť na to cez právnika a klasickým spôsobom?
M&G
16.10.08,05:54
ťuk ťuk
M&G
16.10.08,06:37
Ahojte tak som tu zas. Práve som sa dozvedela, že môj bývalý ZĽ nemá korunky, takže na odstupné môžem zabudnúť. Počula som o nejakom "občiansko právnom súde", ktorý rozhoduje vo veľmi krátkom čase. Viete niekto niečo o tom? Alebo je lepšie ísť na to cez právnika a klasickým spôsobom?
Chobot
16.10.08,10:21
Ahojte tak som tu zas. Práve som sa dozvedela, že môj bývalý ZĽ nemá korunky, takže na odstupné môžem zabudnúť. Počula som o nejakom "občiansko právnom súde", ktorý rozhoduje vo veľmi krátkom čase. Viete niekto niečo o tom? Alebo je lepšie ísť na to cez právnika a klasickým spôsobom?

... si nejaká nedočkavá:rolleyes:....

Keď nemá fin. prostriedky, tak to je zlé. Ťažko od neho niečo dostaneš.

Občiansko-právny súd je klasický súd, kde si zmluvné strany navzájom vymáhajú svoje pohľadávky. Ako rýchlo rozhoduje - záleží od okresu a vyťaženosti sudcov. Môže sa stať, že po podaní žaloby bude pojednávanie o pár týždňov, ale tiež si môžeš počkať pár rokov. Aj keď súd rozhodne, že to má uhradiť a on nemá peniaze, tak budeš musieť ísť cez exekútora. Ak nebude mať čo exekuovať, tak môže vyhlásiť firma konkurz. Potom máš nárok na náhradu z garančného fondu. Bez konkurzu či vyhlásenej platobnej neschopnosti ti garančný fond nevyplatí náhradu.

Ale treba ho urgovať, volaj mu každý deň. Ten súd si nechaj tak o mesiac, lebo za právnika a žalobu a aj podanie žaloby už budeš musieť platiť.
M&G
17.10.08,08:04
Veľmi pekne ďakujem za radu ... .-)))
M&G
31.10.08,13:31
Ahojte, má niekto skúsenosť so žiadosťou o dávku garančného poistenia? Som z toho magor ..