outlet natali
10.10.08,12:15
Dobry den
Neviem ci mi bude vediet nikto poradit,ale potrebujem nieco zistit zo zakonika prace.Bola som prijata ako vodic malej sanitky, viem asi neodvikle zamestnanie pre zenu,ale mne by sa ta praca velmi paci...Mala som uz vsetko vybavene, dokonca zistovali ci nebude problem, ak budem prenasat pacientov, kedze zena by podla zakona, nemala nosit viac ako 15 kg.Vsetko bolo OK, kedze pacient sa za bremeno nepoklada.Mala som nastupit v stredu.Dokonca mi dali aj zamestnanecke cislo. Ale vcera mi volali, ze na koniec ma prijat nemozu pretoze som zena....Bola som z toho sklamana...Podla mna sa asi chlapom nepacilo, ze budu pracovat so zenou...Beriem to ako diskriminaciu....
misomiso
10.10.08,10:26
Urcite mas pravdu, takato diskriminacia podla mojho nazoru zo zakona nie je mozna. Mozes sa branit.
veronikasad
10.10.08,10:30
Dobry den
Neviem ci mi bude vediet nikto poradit,ale potrebujem nieco zistit zo zakonika prace.Bola som prijata ako vodic malej sanitky, viem asi neodvikle zamestnanie pre zenu,ale mne by sa ta praca velmi paci...Mala som uz vsetko vybavene, dokonca zistovali ci nebude problem, ak budem prenasat pacientov, kedze zena by podla zakona, nemala nosit viac ako 15 kg.Vsetko bolo OK, kedze pacient sa za bremeno nepoklada.Mala som nastupit v stredu.Dokonca mi dali aj zamestnanecke cislo. Ale vcera mi volali, ze na koniec ma prijat nemozu pretoze som zena....Bola som z toho sklamana...Podla mna sa asi chlapom nepacilo, ze budu pracovat so zenou...Beriem to ako diskriminaciu....
Mala si so zamestnávateľom podpísanú pracovnú zmluvu, v ktorej je dohodnutý deeň nástupu do práce a skúšobná doba ?
outlet natali
10.10.08,10:32
Nie zmluvu som este nemala.
Paula
10.10.08,10:47
Mne sa vidí, že potrebovali zrazu zamestnať kamarátovho kamaráta, alebo iného....a ten dôvod "žena" len "plesli".
veronikasad
10.10.08,10:47
Pozri § 41 odst. 8 a 9 Zákonníka práce

8) Zamestnávateľ pri prijímaní fyzickej osoby do zamestnania nesmie porušiť zásadu rovnakého zaobchádzania, ak ide o prístup k zamestnaniu (§ 13 ods. 1 a 2).

(9) Ak zamestnávateľ pri vzniku pracovného pomeru poruší povinnosti ustanovené v odsekoch 5, 6 a 8, fyzická osoba má právo na primeranú peňažnú náhradu.


Na súde sa síce brániť môžeš aj žiadať primeranú náhradu, ale nastúpovať do zamestnania s vedomím, že ma tam nechcú ...

Na skúšobnú dobu som sa pýtala preto, lebo v rámci nej môže zamestnávateľ s tebou ukončiť pracovný pomer kedykoľvek bez uvedenia dôvodu .
Kazu
10.10.08,10:52
Dobry den
Neviem ci mi bude vediet nikto poradit,ale potrebujem nieco zistit zo zakonika prace.Bola som prijata ako vodic malej sanitky, viem asi neodvikle zamestnanie pre zenu,ale mne by sa ta praca velmi paci...Mala som uz vsetko vybavene, dokonca zistovali ci nebude problem, ak budem prenasat pacientov, kedze zena by podla zakona, nemala nosit viac ako 15 kg.Vsetko bolo OK, kedze pacient sa za bremeno nepoklada.Mala som nastupit v stredu.Dokonca mi dali aj zamestnanecke cislo. Ale vcera mi volali, ze na koniec ma prijat nemozu pretoze som zena....Bola som z toho sklamana...Podla mna sa asi chlapom nepacilo, ze budu pracovat so zenou...Beriem to ako diskriminaciu....

Ejha!!! :eek: Tak pre túto "diagnózu" by mal zo mňa šéf sanitkárov veľmi dlho smutnú hlavu. :rolleyes:
Zita5
10.10.08,10:56
Pozri § 41 odst. 8 a 9 Zákonníka práce

8) Zamestnávateľ pri prijímaní fyzickej osoby do zamestnania nesmie porušiť zásadu rovnakého zaobchádzania, ak ide o prístup k zamestnaniu (§ 13 ods. 1 a 2).

(9) Ak zamestnávateľ pri vzniku pracovného pomeru poruší povinnosti ustanovené v odsekoch 5, 6 a 8, fyzická osoba má právo na primeranú peňažnú náhradu.


Na súde sa síce brániť môžeš aj žiadať primeranú náhradu, ale nastúpovať do zamestnania s vedomím, že ma tam nechcú ...

Na skúšobnú dobu som sa pýtala preto, lebo v rámci nej môže zamestnávateľ s tebou ukončiť pracovný pomer kedykoľvek bez uvedenia dôvodu .

Pracovnú zmluvu ešte uzatvorenú nemala , možno mala zatiaľ len ústny prísľub , tak aj tak by jej nepomohlo riešenie súdom ...;)

Ale jeden chutný dopis by mohla napísať a poslať na ministerstvo zdravotníctva .
veronikasad
10.10.08,10:59
Pracovnú zmluvu ešte uzatvorenú nemala , možno mala zatiaľ len ústny prísľub , tak aj tak by jej nepomohlo riešenie súdom ...;)

Ale jeden chutný dopis by mohla napísať a poslať na ministerstvo zdravotníctva .
§ 41 hovorí o predzmluvných vzťahoch, preto som ho citovala
outlet natali
10.10.08,16:05
Dakujem moc za prispevky.Rozhodla som sa poziadat o pisomne vyjadrenie a to poslat na ministerstvo zdravotnictva.Viem, ze sa tam uz nezamestnam, pretoze ist niekam, kde o Vas nestoja nema vyznam...Ale ide mi o princip.
karol.pukancik
26.10.08,10:51
ci je to pacient ci 100 litrový sud vina, je to jedno...podla zakona a nariadenia vlady sa to povazuje za bremeno. U zien je povolene len do tych 15 kg. Povinna je lekarska prehliadka. Predpokladam ze to bude hlavny dovod a nie diskriminacia :)
mohla by si bit vodicka sanitky ale vozila by si biologicky material a prip. chodiacich pacientov. Leziacich nie, takto by sa to dalo riesit.