marecek123
10.10.08,13:51
Vedel by mi niekto poradit ako sa mam dopracovat k cene tovaru vo velkoobchode?Nemam este zivnost a preto nechcu poskytovat udaje o cenach.Chcel by som len vediet aky je rozdiel v cenach velkoobchodu a maloobchodu.Dakujem
dolfort
10.10.08,12:20
Isteže ti nikto vo VO nedá takú info.
Nájdi známeho čo nakupuje v danom sklade. Alebo aspoň známeho čo má živnosť a s ním tam skoč, nech zoberie so sebou živnostenský list a mrknete čo koľko stojí.
Paušálne sa samozrejme nedá povedať o koľko % je VO lacnejší ako maloobchod, funguje voľný trh a každý má ceny aké chce a aké konkurencia dovolí.
marecek123
11.10.08,10:45
Ahojte.Kedze som sa nedopracoval k tym cenam vo velkoobchode u nas,dopracoval som sa cez jedneho znameho k cenam v zahranici.Mal by som otazku ci je mozne nakupit tovar v zahranici,priviest ho tu a nasledne predavat v maloobchode.Hlavne ked na Slovensku posobi vyhradny dovozca pre tieto vyrobky ale ja by som nekupoval u neho ale v zahranici.Musel by som platit clo ked to bude z EU?Hlavne nerozumiem ako by som uvadzal udaje na stitku kto je dovozca.JA?Alebo zahranicny dovozca.Dakujem za kazdy nazor a radu.
Aendy
11.10.08,10:58
marecku :) no tak vyhradny dovozca sluzi na to aby distribuoval tovar po krajine a z toho ma money - takze je dooost velky problem aby si robil tieto nakupy vo velkom v zahranici a doviezol sem a obisiel pri tom vyhradneho dovozcu - distributora, pretoze osobne som sa stretol s tym ze proste nepredali ked vedeli ze sa jedna o takyto business, ale je to velka polemika,

uvediem priklad:
elektronika XY

vyhradny dovozca pre SR predava tovar XY do ciech pretoze cechom sa to oplati - v CR teda kupuju tovar od slovenskeho dovozcu

ale v slovenskych obchodoch kupujes tovar XY od ceskeho distributora pretoze predajne beru od ceskeho vyhradneho dovozcu pretoze je lacnejsi
To je taky MONKEY BUSINESS

V konecnom dosledku vyrobcovi je to jedno hlavne ze sa to predava - ale moze to byt problem a poznam jedneho vyhradneho dovozcu do SR a pravidelne maju avizo o tom ako ich kto obchadza a moze sa stat ze vyrobca ta nejakym sposobom potresta :)
marecek123
11.10.08,11:14
Zdravim.Tak ak tomu spravne rozumiem,som vlastne odkazany na kupu tovaru od slovenskeho distributora.Kupa v zahranici by bola nezakonna?alebo neeticka.Ved kazdy vyrobok a kazdu znacku na svete uz niekto dovaza na SK.A keby aj zistil ze predavam tu ktoru znacku ale nekupujem ho od neho tak je to problem?
Aendy
11.10.08,11:28
no v samej podstate je to neeticke, nezakonne to urcite podla pravnych noriem v SR nie je , to by bolo keby to tak bolo :) len odporucam radsej ist cestou distributora, neviem o aky tovar sa jedna ale reklamacie tiez vacsinou riesis cez distributora, a pokial s nim budes "na noze" tak to aj tak dopadne, pripadne to budes musiet poslat tam kde si to kupil a pokial to kupujes povedzme v UK tak sa to aj dost predrazi ale zase pokial su ceny naozaj neumerne vysoke mozes sa obratit na vyrobcu priamo a upozornit ze aka je cenova politika ich distributora a tak dalej. ale pokial chces mat cisto maloobchod tak ozaj sa nemas coho bat, len zvaz pluska a minuska toho obchadzania. ale pokial sa jedna o nejake potraviny tak to mozes kupit aj u seba na sidlisku a v meste predat o 3 sk drahsie :)
Monika Kováčová
11.10.08,11:31
Kto je výhradný dovozca? Výhradný dovozca je podnikateľ, ktorý má podpísanú s výrobcom ZMLUVU o výhradnom zastúpení.... V takejto zmluve je spravidla klauzula, že výrobca (v zahraničí) bude predávať svoje výrobky na určitom trhu (napr. územie Slovenskej Republiky) VÝHRADNE prostredníctvom tohto dovozcu (slovenský podnikateľ). Preto odpoveď na tvoju otázku je: Kúpa v zahraničí by bola nezákonná? Nie nebola, ale bola by v rozpore so Zmluvou, ktorú výrobca a dovozca uzatvorili. Pravdepodobne sa ti nepodarí od takéhoto výrobcu kúpiť "ani cihlu".
Aendy
11.10.08,11:43
To som sa snazil napisat aj ja, ze pokial to zacne vo velkom nieco, tak mu to neprejde. ale pokial tam kupi 50 pocitacov alebo ja neviem o com sa tu bavime tak to prejde bez povsimnutia, ale este by tu bola moznost kupovat to ako domaca firma v tej zahranicnej krajine od vyhr. dovozcu a potom to predat tvojej firme v SR, trosku som to zamotal ale hadam som povedal co som chcel :)

firma v CR - A , dovozca v CR X, tvoja firma - B

V cr to kupi firma A od dovozcu X a preda tvojej firme B
marecek123
11.10.08,14:46
Dakujem za rady,som rad ze ste sa zapojili.Ide vlastne o to ze stretol som sa s tym,ze cesky distributor ponuka na nete tovar aj pre slovensky trh a pritom musi vediet ze na slovensku uz funguje distributor.Neviem sice ake ma ceny ci sa to vyplati alebo nie.No a ja by som chcel takto kupit tovar od distributora ale v inej krajine,kde sa to myslim viac oplati.Bolo by to iba pre moj obchod.Alebo je mozne,ze ten cesky obchodnik moze ponukat tovar aj v CR aj v SR,to znamena ze by tu mohlo posobit viac distributorov pre jednu znacku tovaru?
Monika Kováčová
11.10.08,14:58
môže tu mať prevádzku
Filip Glasa
11.10.08,16:46
keď to chceš mať kúpiť v zahraničí na VO, tak počítaj s problémami so zárukou. To budeš každý reklamovaný tovar posielať naspäť do zahraničia? Možno sa ti nakoniec predsa oplatí radšej kúpiť doma a mať možnosť všetko reklamovať tu.