hedvika_v
10.10.08,14:13
prosim vas pomozte mi. uz som v koncoch.
mam operovany nador na hlave a zaroven silnu anemiu.
kombinacie liekov a stravy su v tomto pripade protichodne.

zelezo, vitamin B12, pecen su z hladiska onkologie nevhodne.
brala som transfuziu krvi.

viete mi poradit, ako sa o seba starat, co treba jest ? :confused: :confused:

Hedvika :)
Farks
10.10.08,12:28
Neviem síce veľmi radiť v týchto veciach len ma napadlo, že na silnú anémiu je dobré užívanie trstinovej melasy. Predáva sa to v predajniach so zdravou výživou, ale netuším či je to vhodné pre Teba vhodné. Snáď niekto skúsenejší to odobrí.

Prajem veľa veľa síl a čo nasjkoršie uzdravenie.
BXLmiami
10.10.08,15:27
Zrejme si veľmi zoslabnutá a ťažké potraviny vôbec nie sú vhodné.Jesť by si mala menej a často a stravu veľmi nekombinovať.Prevažne by to mala byt zelenina ,mäso len biele a ryby a spravené spôsobom ľahko stráviteľným,ovocie,prípadne silné,skôr zeleninové polievky.Zelezo sa vyskytuje v kalerábe,stonkovom zelere,strukovinách,sušených marhuliach,sezamových a tekvicových semienkach,v maku,kokose,v mede.Treba o nom vediet,že sa ho vstrebe len asi 1/10 z prijatej dávky a jeho vstrebávaniu napomáhaju ovocné kyseliny a vitamin C.V Tvojom prípade je veľmi dobrá potravina morské riasy,jednak sú detoxikačné,čistia organizmus,odstranuju toxiny,odburavaju ťažké kovy a radioaktívne látky,obsahuju Ca,Fe a jod.Na zosilnenie si možeš kupiť aj homeopatický Sativol 2x1 lyžička,nie viac a kedže si po operácii Arnica 9 CH 5 granulí denne.Držím prsty.:)
Darina1234
10.10.08,15:40
Poprosila by som o bližšie info ohladom morských rias, je to potravina, kde ju kupim
Stefan2005
10.10.08,16:18
Poprosila by som o bližšie info ohladom morských rias, je to potravina, kde ju kupim

napr.
http://www.biospotrebitel.sk/clanok/717-morske-riasy-na-tanieri.htm
http://www.biga.sk/zdrava-strava/morske-riasy

proste zadaj do vyhľadávače google "morské riasy" a vyhodí ti veľa odkazov
BXLmiami
10.10.08,16:49
dostať ich aj v Tescu.
nomis
10.10.08,17:57
ahojky, len ti chcem napisat podporu mam za sebou nador na krcku maternice takze vsetko vonku...nemam ani 40 a som uz po tom 5rokov a som ok. drz sa vela robi psychika !!!!! da sa vsetko ,vôla robi vela. ja mam v hlave stale ze mne pomohlo aj nekonecne mnozstvo papadajok co som pozrala od detstva,,naozaj vela vela milujem ich dodnes .len som chcela napisat drz sa !:):):):):)