silviča
10.10.08,12:46
dobry den prajem.
viem mi prosim niekto odobrit tento postup?
ak s.r.o. - platca dph - kupi auto (osobne M1) jazdene v nemecku, kde dph nie je vycislena - vnutrospolocenske bezdanove dodanie - na slovensku ma povinnost samozdanenia, teda uvedie 19% dan v danovom priznani, ale fyzicky ju odviezt danovemu uradu nemusi. je to v poriadku? dakujem velmi pekne
Melnick
10.10.08,13:23
http://www.porada.sk/t13106-p16-obstaranie-auta-v-zahranici-a-dph.html#post829089
silviča
10.10.08,13:55
dakujem pekne za tip, len je tam tolko vela roznych informacii na desiatkach stranok, ze sa mi tazko hlada odpoved prave na tento pripad :-(
Melnick
10.10.08,14:27
silviča skús príspevky 70 - 74
Melnick
10.10.08,14:31
A v tomto linku si pozri príspevky 1 -6

http://www.porada.sk/t90909-auto-a-dph-nemecko.html
kika.z
26.09.11,13:07
Dobry den,
prosim Vas poradte mi.Firma s.r.o. platca DPH v SR,kupi jazdene vozidlo z aukcnej spolocnosti zo zahranicia EU a v nadobudacej fakture je DPH 0%,z faktury nie je mozne zistit ci bola uplatnena DPH,nakolko aukcna spolocnost je sprostredkovatel predaja.Je mozne pri jeho naslednom predaji na SR uplatnit §66,predavat auto bez DPH a zaplatit DPH iba za sprostredkovanie z rozdielu medzi kupnou cenou a predajnou?alebo je povinny odviest DPH pri dovoze?Dakujem