lover
10.10.08,15:27
Ahojte,

dnes som prelustroval velku vacsinu prispevkov, kde ludia popisali negativne skusenosti s TB prave v suvislosti s HU, avsak nam najlepsie podmienky poskytla prave TB, i ked sme zatial iba v stadiu zistovania.

Status:
- OTP - urok 6.7%
- SLSP - urok 6.4% + progresivne splacanie(kazdorocne nevysene o 3%), klasicke splacanie anuitnych ciastok mi nie je umoznene...
- VUB - urok 5.84 s tym, ze musim zrusit kreditne karty, povolene precerpania a pod. a pri preratani splatok vratane uroku 5.84 nam vyslo, ze po 30 rokoch splacania ostane 500tisicova istina, co znamena, ze uz pri podpisovani zmluvy je jasne, ze niekedy pocas tych 30 rokov musi byt bezpodmienecne navysena splatka aby prislo k celkovemu splateniu istiny.
- TB nema problem ani v pripade, ze mam na krku spotrebny uver, kreditku a povolene precerpanie a percentualne sa pohybuju uroky 5,9 - 6%

Prosim, dajte mi vediet aky UROK ste dostali v jednotlivych bankach??

DAKUJEM!
duves
10.10.08,15:09
Ahojte,

dnes som prelustroval velku vacsinu prispevkov, kde ludia popisali negativne skusenosti s TB prave v suvislosti s HU, avsak nam najlepsie podmienky poskytla prave TB, i ked sme zatial iba v stadiu zistovania.

Status:
- OTP - urok 6.7%
- SLSP - urok 6.4% + progresivne splacanie(kazdorocne nevysene o 3%), klasicke splacanie anuitnych ciastok mi nie je umoznene...
- VUB - urok 5.84 s tym, ze musim zrusit kreditne karty, povolene precerpania a pod. a pri preratani splatok vratane uroku 5.84 nam vyslo, ze po 30 rokoch splacania ostane 500tisicova istina, co znamena, ze uz pri podpisovani zmluvy je jasne, ze niekedy pocas tych 30 rokov musi byt bezpodmienecne navysena splatka aby prislo k celkovemu splateniu istiny.
- TB nema problem ani v pripade, ze mam na krku spotrebny uver, kreditku a povolene precerpanie a percentualne sa pohybuju uroky 5,9 - 6%

Prosim, dajte mi vediet aky UROK ste dostali v jednotlivych bankach??

DAKUJEM!
Mozes uviest parametre k tomu uveru VUB: vyska, anuitna splatka. Ja to prepocitam. Dik
Xanti
10.10.08,21:58
Píšeš, že TB Ti poskytla najlepšie podmienky, a v podstate úver ešte nemáš. Prepáč ale papier a reči znesú veľa, skús si zistiť v TB či splácaš už počas prvých 5 rokov nejakú istinu alebo sú to len úroky. Zaujíma ma ako si prišiel na to, že vo VUB ti ostane po 30 rokoch nesplatená istina 500 000, čo viem ja tak vo VUB už aj počas prvých 5 rokov splácaš istinu. A dalšia vec, známa si vybavila HU v TB, ja som jej hovorila že s jej príjmom a jej záväzkami, jej dokážem vybaviť HU vo výške 800 tis., to jej nestačilo potrebovala viac. Tak nabehla do TB a tam jej slúbili milion, čo myslíš koľko dostala? Len tých 800tis. akurát jej skomplikovali situáciu pri kúpe bytu.
Držím palce pri vybavovaní :D
duves
11.10.08,04:52
Tak nabehla do TB a tam jej slúbili milion, čo myslíš koľko dostala? Len tých 800tis. akurát jej skomplikovali situáciu pri kúpe bytu.
Ocenujem!
To je na vrub pobočky. Slubiť dačo, čo nie je iste. A hlupost klienta na to skočiť. Možno....pobočka potom nezabudla pred klientom okydat ustredie banky a vtiskat sa tak klientovi. Klient ma potom nenormalne dobry pocit, že ten dobry pan, pani, slecna z pobočky držia s nim a na ustredi su nekompetentní rozhodovať o ničom.
duchajka
13.10.08,13:01
Ja osobne som si vybavoval HU v OTP banke "1,3M" dostal som úrokovu sadzbu 6,25% aj s štátnym príspevkom pre mladých. Fixáciu som si dal na 10 rokov a uver mam na 11 rokov. Keď si to porovnám s TB tak som tam dostaval ponuku na 7,5% a VUB okolo 8% čo je podľa mňa dosť veľa.
charonme
15.10.08,10:56
bolo by zaujimave sa poobzerat aj po nejakych udajoch ze o kolko sa ludom zvysoval urok po skonceni fixacie, pretoze na prve obdobie fixacie vas mozu nalakat na nizky uver, ale po skonceni fixacie vam do dostatocne zvysia - nie?
duves
15.10.08,11:09
ANO, ROBI SA TO TAK STANDARTNE. NACHYTAT KLIENTA NA 1.ROK NA VYHODNY UROK. TREBA CITAT ZMLUVY.
4326
16.10.08,05:54
Vub prekvapila aj mňa - úrok 7,94% oproti iným bankám, kde mi vyhádzal 6,24 sa mi zdá priliš veľa. Mne zase pri prelúskaní všetkých bánk asi najviac vyhovovala SLSP ale rozhodujem sa ešte medzi Dexiou a Ľudovou bankou.
mazanova
16.10.08,09:21
Mne niekoľko známych pracujúcich v bankách poradili neorientovať sa na mamutie banky, tie sú silné v kramflekoch, ale vybrať si menšie banky - napr. komunálnu DEXIU alebo ČSOB. Rozhodla som sa pre ČSOB a som spokojná.
Napokon, povedzme si narovinu úvery od 0-3-4mil. sú pre každú banku "drobné (halierové) úvery"
duves
16.10.08,09:50
Mne niekoľko známych pracujúcich v bankách poradili neorientovať sa na mamutie banky, tie sú silné v kramflekoch, ale vybrať si menšie banky - napr. komunálnu DEXIU alebo ČSOB. Rozhodla som sa pre ČSOB a som spokojná."
CSOB bude po fuzii 4. najvacsia banka na Slovensku.




Napokon, povedzme si narovinu úvery od 0-3-4mil. sú pre každú banku "drobné (halierové) úvery"
Priemerna hypoteka nie je 3 miliony. Pre banku je kazdy dobry obchod zaujimavy. Zvlast ak je dobre zabezpečeny.
lover
17.10.08,13:40
Ahojte,

odkedy som zalozil tuto temu, tak sa zmenilo nasledovne:
Nasli sme lacnejsi byt, takze nam staci uver o 300tisic nizsi(1,8miliona). Co sa vsak stalo pre nas pozitivom je pre banku negativom a stalo sa, ze urok, ktory sme si horko-tazko vydupali na hodnotu 5,99percenta pri sume 2,1miliona sme stratili pri sume 1,8M, Padli sme az na hodnotu 6,79 s tym, ze TB nam poskytla nejaku akciu na prvych 5 rokov fixacie t.j. 0,3, co samozrejme po 5 rokoch stratime a 0,3, co nam vraj ostane ako zvyhodnenie po celu dobu splacania - 30rokov. V globale to znamena, ze tym, ze si berieme nizsi uver, tak stracame na ratingu a z A sa prepadame na B... Zalohu na byt uz sme zlozili, takze vela casu na spekulacie nemame a rating B sa s nami povlecie 3 desatrocia... "Juchuuu":(:(:(
Miroslavz
26.10.08,18:59
Každe banky toho nahovoria. A keď príde koniec fixácie, tak úroková sadzba pojde len vyžšie.
Ale VUB asi najlepšie podmienky. Robime aj znalecke posudky
endrju
26.10.08,19:04
Každe banky toho nahovoria. A keď príde koniec fixácie, tak úroková sadzba pojde len vyžšie...
Nesuhlasim. Pred 6 tyzdnami mi koncil 5 rocny fix a uroky na dalsie 5 rocne obdobie sa oproti predchadzajucemu obdobiu znizili.
duves
27.10.08,06:16
Nesuhlasim. Pred 6 tyzdnami mi koncil 5 rocny fix a uroky na dalsie 5 rocne obdobie sa oproti predchadzajucemu obdobiu znizili.
Verim. Jesen 2003 bola v znameni vyssich US na hypoteky, ako prislo obdobie neskor - 2004,2005 a 2006. Je dost možne, že si na tom s nejakou desatinou lepsie.
ypsilon385
27.10.08,10:28
:)ahojte, trosku mimo debaty ale predsa k veci: skuste hypotekarna-kalkulacka.sk
je to sice este len vo vystavbe ale kto sa trochu viac vyzna moze ho zaujat.:)
duves
27.10.08,10:33
:)ahojte, trosku mimo debaty ale predsa k veci: skuste hypotekarna-kalkulacka.sk
je to sice este len vo vystavbe ale kto sa trochu viac vyzna moze ho zaujat.:)
Tie udaje si viem vypočítať v exceli. Čo je velka neznama, co nezistiš, je vysledna urokova sadzba, ohodnotenie nehnutelnosti bankou a samotny fakt, aku vysku uveru ti je schopna banka poskytnut k tvojmu prijmu naviazane na hodnotu nehnutelnosti.
Composite
28.10.08,19:13
môžete nechať pohladávku odkúpiť, ale treba mať samozrejme možnosť splatiť úver kedy koľvek, resp. raz za rok bez trestu ;)
Iná banka vám dá na to úver, starý vyplatíte a platíte nový u inej banky a lepší ;)
často sa to robí po skočení FIX-u ;)
arconike
25.02.09,09:32
Zdravim potrebujem poradit ohladne hypotekarneho uveru v CSOB. Keby si chcela zobrat 4 členna rodina hypotekarny uver na byvanie v hodnote 50000 Eur, aky tam bude urok a ake budu mesacne alebo rocne splatky a ako dlho to bude splacat?Moc sa v tom nevyznam. Vdaka
sonab
25.02.09,10:01
My mame v CSOB 5,4% urok, fix 3 roky. Banka pri rozhodovani o vyske urok. sadzby urcite posudzuje ucel, hodnotu zalozenej nehnutelnosti, vase prijmy, vydaje, pocet rokov zamestnania u vasho sucasneho zamestnavatela, ci vlastnite aj nehnutelnost inu ako tu, ktoru chcete zalozit, kolko ste uz klientom banky atd. Dobu splacania si stanovujete vy /samozrejme tak, aby vam vas prijem vydal na splatku/, splacat budete mesacne. Treba navstivit najblizsiu pobocku CSOB a dat si vypracovat nezavaznu kalkulaciu. 50000 Eur na napr. 30 rokov vyjde mesacne 295 Eur pri urok. sadzbe 6%, splatky si mozte kalkulovat napr. aj tu http://www.etrend.sk/generate_page.php?page_id=20003
jana031
28.02.09,15:12
Nesuhlasim. Pred 6 tyzdnami mi koncil 5 rocny fix a uroky na dalsie 5 rocne obdobie sa oproti predchadzajucemu obdobiu znizili.

Mne teraz koncil 1 rocny fix, pôvodný úrok bol 5,74%, teraz mi dali 4,11%. Sláva VUBčke:D aspoň nateraz.
duves
28.02.09,17:33
Mne teraz koncil 1 rocny fix, pôvodný úrok bol 5,74%, teraz mi dali 4,11%. Sláva VUBčke:D aspoň nateraz.
To sa mi nechce veriť.
leonq
01.03.09,10:31
ver tomu, nie je sam