lizbo
10.10.08,16:36
Ahojte, chcel by som sa spytat? Ked som kupil byt v bytovom dome formou zmluvy o vystavbe bytu, kde obec je obstaravatel, ja stavebnik a stavebna firma zhotovitel, kto ziada o kolaudaciu? Stavebne povolenie ziadala obec. Pretoze stavebna firma ma nuti prevziat dokonceny byt a podpisat preberaci protokol a pri tom este nie je dom skolaudovany. Starosta sice slubil, ze ziadost da on, ked bude mat vsetky preberacie protokoly od jednotlivych bytov a vsetky potrebne podklady. dakujem za akukolvek radu.
Beella
10.10.08,17:59
Sestra pred 6 rokmi takto kupovala byt - od obce, stavebna firma bola zhotovitel. Kolaudovala stavebna firma. Podla mna, nie som odbornik!, to tak bolo aj logicke, nakolko treba dokladovat realny projekt stavby, stavebne denniky, revizne spravy....
Bez kolaudacie by som urcite byt nepreberala.
chandler
10.10.08,20:05
preberacie konanie byva pred kolaudaciou, takze preberies byt a potom obec alebo ty poziada o kolaudaciu. ak ty preberies byt a pri koladacii by boli problemy tak to spolu vobec nesuvisi.
Beella
11.10.08,17:10
A neni to tak, ze ked preberies byt, hned zacinas platit aj vsetky energie? Toto si nie som ista. Preberies byt este pred kolaudaciou, moze sa vyskytnut, ze firma potrebuje urobit rozne napravy a energie, vodu etc. uz cvakas Ty.... Takisto by bolo podla mna diskutabilne, ak by sa v byte nieco stalo / poskodilo. Stavebna firma sa moze vyhovarat, ze ste to urobili vy, ved ked uz mate byt prebraty.
chandler
13.10.08,05:37
A neni to tak, ze ked preberies byt, hned zacinas platit aj vsetky energie? Toto si nie som ista. Preberies byt este pred kolaudaciou, moze sa vyskytnut, ze firma potrebuje urobit rozne napravy a energie, vodu etc. uz cvakas Ty.... Takisto by bolo podla mna diskutabilne, ak by sa v byte nieco stalo / poskodilo. Stavebna firma sa moze vyhovarat, ze ste to urobili vy, ved ked uz mate byt prebraty.

zalezi od toho aku mas zmluvu, ak zmluvu o vystavbe tak preberas stavebne prace a to nema suvis s kolaudaciou. ak mas zmluvu o buducej zmluve ( s tym ze kupis byt) tak ziadne stavbne prace nepreberas ale kupujes byt.
aj ked preberies byt po kolaudacii a firma ti tam potrebuje este nieco upravit tak si na tom presne tak isto. dostanes kluce je to tvoj byt a mozes chciet aby si tam mohla byt ked tam budu nieco robit.